grsail.com

Gitara: Zakup Porady

Na co zwrócić uwagę w nowej gitarze

Przy wyborze gitary, istnieje kilka czynników do rozważenia ... Szczególnie cena, grywalność, dźwięk i wygląd.

Co jest najważniejsze? Wszystkie one są ważne na swój sposób!

W przypadkowej kolejności zasług, oto powody ...

1. Jeśli są w budżecie, to oczywiście cena jest ważna! Większość z nas portfele z limitami! To jest oczywiste.

2. grywalność gitary (jak łatwo jest grać) jest ważne. Czy struny blisko progu pokładzie? Czy szyi wygodne dopasowanie do wielkości dłoni? Czy kształt ciała miły w dotyku? Będzie miało duży wpływ na postęp jako gitarzysta. Wszystko, co utrudnia postęp może być przygnębiające.

3. Dźwięk. Czy dźwięki brzmią na gitarze i utrzymania (ostatnio na długo przed wymierają)? Czy dźwięk gitary i pełne tłuszczu lub jasne i cienkie? Jakie tonu chcesz? Na przykład - gracze rock i metal często faworyzują tłuszczu, pełne brzmiących gitar.

4. Czy wygląda ważne? Pewnie !! Chcesz spojrzeć na gitarze i myślę, że to fajne. Grając coś, co wygląda na psa nie będzie dla ciebie inspiracją! Również wygląd gitara może być ważne dla wizerunku związanego z pewnego rodzaju muzyki. Telecaster kształcie gitary są często związane z tradycyjnych blues i country gry - Les Paul-kształcie gitary są często związane z klasycznego rocka, Latające gitary V są zwykle związane z heavy metalu.

Wzmacniacze

W wyborze wzmacniacza, trzeba najpierw zastanowić się, ile trzeba wydać, styl muzyki lubisz grać i jakie tonem najbardziej lubisz. To jest chyba najlepiej zacząć od czegoś małego. Możesz czuć, że stos Marshall jest do zrobienia, zwłaszcza jeśli masz pieniądze, ale z użytku domowego, duże wzmacniacze są ciężko pracować, bo dostaje za głośno zbyt szybko. Biorą też się dużo miejsca. Wszystko ponad 20W jest przesada na praktyce w domu lub przyjazny amp jam session. Pamiętaj, nawet wzmacniacz 15W jest głośno, gdy odpalił. Co można poświęcić w mniejszej mocy jest czysty głośności. Ale jeśli się przede wszystkim stosować brudne brzmienie, mała będzie działać dobrze. Oto kilka polecanych wzmacniaczy, aby spojrzeć na MARSHALL MG-15RCD, VOX V9159 Cambridge 15 i Fender Blues Junior.

Twoja pierwsza gitara

Gdy zaczyna się gra na gitarze elektrycznej, będzie musiała zmierzyć się z wielu wyborów gitary, wzmacniacza i hordy innych urządzeń. Podczas gdy większość gadżetów jest zabawne, najważniejszą częścią konfiguracji jest sama gitara.

Jednak dużo pieniędzy trzeba wydać, starają się uzyskać najlepsze gitary można - nawet jeśli to oznacza nie jest w stanie pozwolić sobie wzmacniacz na początek!

Chyba, że ​​grasz w zespole, tak naprawdę nie potrzebują wzmacniacza, aby rozpocząć z, i lepiej gitary jest łatwiejsze i bardziej przyjemne swoje doświadczenie uczenia się będzie!

I w większości przypadków - dostajesz to za co płacisz!

Zakup na gitarze

Wybierz na gitarze, która ma struny blisko podstrunnicy, czy gra będzie trudna. Upewnij się, że produkuje czysty dźwięk, bez tętni w każdym z progów, a gitara jest wykonana z wysokiej jakości drewna, więc szyi nie "warp".