grsail.com

Gitara: Rodzaje Gitary Porady

Rodzaje gitara elektryczna

Jay F

Trudno przecenić wszechstronność gitarze elektrycznej. Podobnie jak gitary akustyczne, struktura gitara elektryczna w dużej mierze decyduje o jego dźwięk. Obejmuje to jego kształt, materiały użyte do jej stworzenia, jego struny, jak i sposób, w jaki te struny są umieszczone na gryf. Na szczycie elementów gitary elektryczne akcji z ich braci akustycznych gitar elektryka są w niezliczonych formach, które są oparte na trzech różnych stylach. Każdy styl generuje wyraźny dźwięk.
Pierwszym jest pusty korpus, lub archtop, gitara. Gitary te znane są jako puste korpusy, ponieważ, jak akustyka, korpus gitary jest pusta. Były to jedne z pierwszych gitar elektrycznych, jakie kiedykolwiek stworzono, i mają wiele innych funkcji estetycznych z gitarą akustyczną. Istnieje kilka zasadniczych różnic, jednak. Po pierwsze i najważniejsze, gitary Archtop mają wypukłe lub łukowe góry (stąd nazwa), dwa skrzypce w stylu "F-dziury" po obu stronach mostu i jeden lub więcej pickupów. Ten rodzaj gitary, gdy nie jest zniekształcony, generuje bardzo ciepły odcień, który jest bardziej popularny w jazzie niż rock. Jednak, jak każda gitara elektryczna może być zmieniona, aby wygenerować nowy dźwięk, wiele archtops są wyposażone w mechanizmy zwiększające tremolo gitary, tworząc w ten sposób "twangy" ton, które jest powszechne w rockabilly i country.
Drugi jest stałe gitara ciała. To jest to, co większość ludzi sobie wyobrazić, kiedy myślą o gitarze elektrycznej. W przeciwieństwie do Archtop, stałe gitara organizm nie ma wnękę, w której dźwięki wibrujące struny może rezonans, ani nie ma wypukły wierzchołek. Przetworniki uchwycić tylko drgania strun, przekształcić je w sygnał elektryczny, a następnie strzelać ten sygnał poprzez serię kabli i przewodów, które mogą być kierowane za pomocą pedałów, które mogą zakłócać lub zmiany dźwięku w ogromnej różne sposoby, a następnie do wzmacniacza.
Ostatnim typem gitary elektrycznej jest częściowo wydrążony korpus. Semi-hollow gitara ciało wygląda bardzo podobnie do Arch Top, ale jest cieńszy. Jest tak, ponieważ semi-hollow nie zależy wyłącznie od częstotliwości rezonansowej gitary w celu utworzenia dźwięku. Semi-hollow ma długi kawałek drewna, przez środek ciała, która dławi znacznie rezonansu utworzony za pomocą archtop, dzięki czemu wytwarza dźwięk, który jest podobny do obu ciał stałych i wydrążonym korpusem, ale wyjątkowa sama w sobie. Jego dźwięk jest bogatszy od dawna, ale kopem niż ostatni.
Co jest wspólne dla wszystkich gitary elektrycznych jest to, że zmiana odbioru spowoduje zmianę odcienia. Większość gitary elektryczne będą wyposażone w co najmniej dwa przetworniki-jeden w pobliżu mostu i jeden w pobliżu szyi. Bliżej pickup do szyi, cieplejsze i grubsze dźwięk będzie. Bliżej pickup do mostu, tym jaśniejszy kolor będzie. Gitarzyści mogą dostosować przetworniki za pomocą pokręteł i przełączników na gitarze, aby znaleźć tylko prawo ton while na scenie, co pozwala im znaleźć idealny odcień dla każdego utworu, a nawet dla każdej części danego utworu.
Kolejne zmiany mogą być dokonywane raz sygnału pozostawia na gitarze i zaczyna się na jej drodze do wzmacniacza. Może być przekierowywane przez jednego lub kilku pedałów, że dalsze kształtowanie dźwięku, umożliwiając w ten sposób gitarzysta, aby dodać wszystkie barwniki i efektów swoich pragnień serca.
Względu na niezliczone modyfikacje mogą być wprowadzone do dowolnego z tych trzech rodzajów gitary, a także prawie nieskończenie wiele zmian, które mogą być wprowadzone do sygnału gitary elektryczny jest jednym z większość, jeżeli nie większość, uniwersalny Instrumenty dostępne dla każdego muzyka.

Słodka piosenka akustyczne

Choć gitary elektryczne są rzeczy zespoły garażowe wykonane są z, gitary akustyczne więcej sensu.
Widziałeś kiedyś kogoś podpinania się do wzmacniacza siedzi przy ognisku na plaży? Łagodnym dźwięki gitary akustycznej un wspomagania jest i nadal będzie towarzyszyć utwory na wiele lat, w wielu miejscach.