grsail.com

Fotografia cyfrowa: Porady Fotografia cyfrowa

Optyczny zoom cyfrowy vs.

Jedna cecha aparatów cyfrowych, które prawdopodobnie powoduje więcej zamieszania niż inne jest "zoom cyfrowy". Chociaż niektórzy ludzie myślą, że 4x zoom cyfrowy 5x lub sprawia, że ​​aparat bardziej uniwersalny, w rzeczywistości, zoom cyfrowy aparat fotograficzny zawiera bardzo niewielką wartość ... a oto dlaczego:

Czy kiedykolwiek powiększony obraz i zauważyłem, że rozszerzenie było fuzzier niż oryginał nadrukiem? To dlatego, że proces rozszerzenia po prostu sprawia, że ​​maleńkie kropki, które składają się na zdjęcie w powiększeniu. Większe kropki oznacza mniej drobnych szczegółów na cal wydruku ... i ziarniste wynik.

To jest naprawdę wszystko "zoom cyfrowy" robi - to sprawia, że ​​poszczególne piksele w obrazie większe. A to powoduje mniej drobnych szczegółów na cal - zarówno w druku i na ekranie aparatu lub komputera.

Zoom optyczny, jednak wykorzystuje elementy obiektywu aparatu, aby powiększyć samą scenę. Zoom działa w taki sam sposób, jak lunety lub lornetki (poza tym, że ma nieskończoną liczbę ustawień powiększenia). Ponieważ jest to sama scena, która jest powiększony - a nie "kropki" składające się na obraz sceny - zoom optyczny zapewnia wyraźniejszy, ostrzejszy wynik niż zoom cyfrowy kiedykolwiek mógł.

W rzeczywistości, funkcja zoomu cyfrowego w aparacie tylko naśladuje "zoom" zdolność do większości oprogramowania do edycji zdjęć. Więc jesteś o wiele lepiej po prostu wyłączenie zoomu cyfrowego w menu aparatu i robienie jakichkolwiek Powiększanie obrazu w komputerze. W ten sposób można powiększyć obraz, ale kontrolować jego ziarnistość.

Opcje pamięci

Niektóre aparaty cyfrowe pochodzą z wbudowanej pamięci, ale to prawie zawsze bardzo ograniczona. Zazwyczaj, wbudowana pamięć aparatu cyfrowego jest tylko na tyle, aby strzelać kilka zdjęć na najwyższym ustawieniu rozdzielczości aparatu.

Ale niewielu aparatów cyfrowych nie obejmują gniazdo kart pamięci. Istnieje kilka rodzajów kart pamięci, jednak i tylko kilka kamer może przyjąć więcej niż jeden typ. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj karty pamięci wykorzystuje aparat.

Najczęstsze są karty pamięci Compact Flash (CF), Secure Digital (SD), MultiMediaCard (MMC) i Sony Memory Stick zastrzeżone. Niektóre aparaty Olympus i Fujifilm zastosować firmowe karty pamięci o nazwie xD. Karty SD i MMC są często zamiennie - sprawdź w instrukcji obsługi aparatu - ale żaden z innych produktów są. Wreszcie, istnieją SmartMedia (SM) karty, ale nie kamery wykorzystujące ten rodzaj karty zostały dokonane od 2003 roku.

Jedna rzecz, że karty te wszystkie łączy to, w jaki sposób przechowywać informacje: pamięć flash. Ale nie wszystkie pamięci flash jest równe. Na przykład, o dużej pojemności karty SD (SDHC) o pojemności ponad - 2 GB - działa tylko w niektórych kamer. I są w karty CF typu I i typu II konfiguracjach. Karty typu II są grubsze, a jeśli aparat pasuje grubszej kart Type II, to prawdopodobnie może także używać Microdrive - małe dyski twarde o dużej pojemności.

Karty SD i CF oferują również różne prędkości transferu (szybkość, z jaką dane są zapisywane z aparatu na karcie pamięci). Jeśli czujnik aparatu jest bardzo wysokiej rozdzielczości, lub jeśli trzeba szybko strzelać wiele zdjęć - jak w sporcie - karty szybkiego może skrócić czas między strzałów na tyle, aby różnica dla Ciebie.

Wreszcie, należy rozważyć możliwości. Gdy aparaty cyfrowe zastrzelony 1MP () Zdjęcia megapiksela, 32 MB (megabajt) karta często mało pamięci dla przeciętnego snapshooter. Ale z aparatów cyfrowych obecnie powszechnie oferując uchwał 10 MP i wyższe, nawet 1 GB (gigabajt) karty mogą szybko się zapełniają.

Jeśli rozdzielczość w aparacie jest 5 MP lub wyższej, prawdopodobnie nie powinien męczyć się z kart pamięci mniejszych niż 1 GB, chyba że rutynowo strzelać niższych rozdzielczościach. Ale sprawdzić w instrukcji obsługi aparatu przed inwestować w karty o pojemności ponad 2 GB ... niektóre kamery nie działa z kartami o dużej pojemności.

Cyfrowy Do-na

Jeszcze w czasach filmu, "ubezpieczenie strzał" był standardem dla każdej ważnej sprawie. Oznacza to, że inteligentne fotograf zrobił drugi (lub trzeci lub czwarty) strzał z najważniejszych tematów w miarę możliwości, tak aby upewnić się, że dostał strzał szukali. (Nic nie jak posiadanie blink małżonka tak jak przystawki, że zdjęcie z nich z gwiazdą Broadwayu.)

Oczywiście, strzały ubezpieczenia oznaczało również trzeba było kupić, zmiany i przetwarzać więcej folię częściej ... i że może dostać drogie.

Dzięki natychmiastowej informacji zwrotnej dzisiejszych aparatach cyfrowych, nie musisz robić zdjęcia ubezpieczenia niemal tak często - co Twoja rodzina pewnie docenia w czasie wakacji. A nawet jeśli nie brać strzał ubezpieczeniowej tu i tam, nie ma dodatkowe koszty, ponieważ można po prostu usunąć żadnych strzałów nie lubisz.

Tak długo, jak nie masz do czynienia z ruchomy cel lub ciężkim sławna, z aparatu cyfrowego, można wziąć tyle strzałów ile trzeba uzyskać tylko strzał, którego szukasz. Wystarczy strzelać, ocena i strzelać ponownie. Oraz podczas drukowania zdjęć, będziesz już wiedzieć, które z nich lubisz - tak można zaoszczędzić na tym koniec, też.

Nie ma co do tego wątpliwości, cyfrowe zrób na oszczędność czasu, pieniędzy i frustracji.

Rozdzielczość: megapikselowy Mit

Prawdopodobnie słyszeliście, że więcej pikseli oznacza lepsze zdjęcia. I to jest prawda ... do pewnego momentu. Podobnie jak wiele innych środków, rozdzielczość aparatu cyfrowego jest tylko część historii. Warto więc odczarować mit megapikseli.

Po pierwsze, należy zrozumieć, że więcej pikseli jest tylko połowa historii. Druga połowa jest rozmiar piksela. Widzisz, mniejsze piksele mają tendencję do wytwarzania większej cyfrowego "szum" - tych irytujących artefaktów, które obniżają jakość fotografii cyfrowej. Niektóre modele kamer zwiększyć rozdzielczość po prostu przez wkuwania więcej (mniejszych) pikseli w tym samym miejscu ... a inni zwiększyć rozdzielczość dzięki zastosowaniu większych czujników.

Tak więc, jeśli szukasz aparatu 10 MP, do wyboru będą obejmować Nikon Coolpix P80, Olympus SP570 UZ, Panasonic Lumix DMC FZ50 i Casio Exilim EX-Z1000. Każda z nich może być dobrym wyborem, w zależności od potrzeb.

Ale, choć jesteśmy wszyscy oceniono na około 10 MP, Nikon i Olympus mają większe czujniki (1 / 2,33 cala, w porównaniu z 1 / 1.8 cala na Panasonic, Casio). Większe czujniki Nikon i Olympus oznacza większe pojedynczych pikseli ... i mniejsze prawdopodobieństwo "szumu cyfrowego" jest problemem w żadnej z Twoich zdjęć.

Więc kiedy jesteś na zakupy do aparatu, należy pamiętać, że - w niektórych przypadkach, co najmniej - w wyższej rozdzielczości nie musi oznaczać zdjęcia lepszej jakości.

Jest w torbie

Kiedy mówimy o cyfrowych akcesoriów do aparatu, który jest często pomijany jest torba na aparat. A to szkoda, bo wybierając torbę jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie można zrobić poza wybraniem sam aparat cyfrowy.

Teraz, jeśli jesteś snapshooter z ultra kompaktowy, prawie każda torba zrobi. Lub torebce lub kieszeni, o to chodzi. Ale dla każdego, strzelanie z lustrzanki cyfrowej, wysokiej klasy cyfrowy dalmierz lub innych, bardziej zaawansowanych kamer, torba może często oznaczać różnicę między coraz strzał, a nie coraz to.

Mój pierwszy uwagę na torbie jest ochrona. Drugi jest acessibility. I po trzecie jest pojemność. Zostawię akcesoriów lub dwa z tyłu, jeśli oznacza to pogorszenia mój sprzęt lub brakuje ważnych zdjęć.

I - tu pojawia się reklama - dlatego moje ulubione torby są wykonane przez Domke. Zaprojektowany przez Pro dla profesjonalistów, nie ma odpadów tutaj ... i mają wszystkie cechy poważne fotograf musi. Są ciężkie bawełnianego płótna i wyściełane tylko tam, gdzie są naprawdę potrzebne. (Dlaczego warto nosić dodatkowy ciężar?) Są wzmocnione, gdzie twoja torba naprawdę potrzebuje. I nie ma kompromisu w jakości sprzętu.

Najlepszy ze wszystkich, można dostać na wszystko, czego potrzebujesz szybko. Układ jest otwarty, więc nie musisz się stuggle dostać na obiektywie lub innych akcesoriów. Używam F-3X "SuperCompact" torba cały czas, z wyjątkiem, gdy jestem na szlaku.

Torby Domke nie wyglądają tak wyjątkowego, jak kilka innych marek. I zapłacić premię za jakość. Ale jeśli chodzi o wydajność, nigdy nie uważało brakuje.

Więcej korzyści słabym oświetleniu

Jesteś na wakacjach. Właśnie zapłacił 20 dolarów lub 25 dolarów, aby dostać się w zabytkowym budynku. I jest znakiem: "Nie Fotografia Flash"

Co robisz? To nie jest całkiem podobny do jaskini, ale z pewnością jest zbyt ciemny ręcznych zdjęć bez lampy błyskowej.

Cóż, jeśli twój aparat cyfrowy trafia również wideo, może być nadal w szczęście. Widzisz, cyfrowe wideo wymaga zwykle znacznie mniej światła niż nieruchomych obrazów. Tak więc nadal można uchwycić wspomnienia z tych ważnych przystanków - nawet jeśli nie można użyć lampy błyskowej.

Tak, cyfrowe wideo jest także niższa rozdzielczość. Ale kilka minut nawet VGA jakości wideo jest lepiej niż bez wspomnień na wszystkich.

Jak daleko Has Come Fotografia cyfrowa

Ur-Leica, wprowadzony w 1913 roku, był to pierwszy "prawdziwy" 35mm. Kiedyś ten sam format ramki 24 x 36 mm jako dzisiejszych aparatów 35 mm. Choć było wiele zaliczki, byłoby około 90 lat, zanim ostatecznie obalony fotografia cyfrowa formatu króla z piedestału.

Fotografia cyfrowa, jednak rozwinęła - przepraszam za kalambur - w znacznie szybszym tempie. W trosce o tych z Was zna Brownie Hawkeyes, aparaty Kodak płyt z Instamatics, myślałem, że będziemy mieć trochę spacer w dół Fotografia cyfrowa w pamięci pasa. Droga z powrotem do 1992 i Kodak DCS 200.

Miłość "plug and play" połączenie USB aparatu? Cóż, na długo przed 1992 to był standard USB. DCS 200 biorące połączenia SCSI. (Dobra, wszyscy razem teraz: Co to jest? SCSI - wymawiane "scuzzy" - połączenie) można podłączyć 50-pinowe zakończyć do komputera i 25-pinowe zakończyć do aparatu. Jak wygodnie.

Ale zanim można nabyć zdjęcia z aparatu, trzeba było zainstalować Aldus (Co to znaczy, że nigdy nie słyszałem o Aldus?) Oprogramowanie PhotoStyler ... plus sterownik aparatu z dołączonej 3,5 "lub 5,25" dyskietki. Tak - nie było kiedyś takie coś jak "dyskietki 5,25 I byli naprawdę dyskietek..

DCS 200 biorące 1524 x 1012 CCD. To 1,5 megapiksela - zabawka na dzisiejsze standardy. Każda ramka został zapisany jako plik 4,5 MB i może być przenoszone na opcjonalnym dysku twardym do przechowywania. Bez dysku twardego (wewnętrznego lub zewnętrznego) Zdolność aparatu był jeden obraz. Opcjonalny wewnętrzny dysk twardy odbywa się do 50 zdjęć.

Obrazy z kamery ponumerowane od 1 - 399, a następnie rozpoczęła się. Usunięte zdjęcia zostały zawarte w sumie. Może to prowadzić do wielu obrazów o tej samej liczbie ramek.

Dwa grzbiety były dostępne dla DCS 200 - kolor pleców i monochromatycznym powrotem. To prawda: Jeśli chcesz, aby strzelać w czerni i bieli, trzeba było przejść do innego aparatu z powrotem (do zakupienia osobno). Ale oboje byli bardzo szybki na dzień: 1 strzał co 3 sekundy.

DCS 200 został zbudowany na korpusie aparatu 35mm Nikon N8008, ale był znacznie większy niż sam Nikon. Cyfrowe powrotem Kodak był prawie tak duży, jak na korpusie aparatu samego. I to był prawdziwy lekki. Cała jednostka była zaledwie 3,75 kg.

Tak, można przeczytać, że prawo: 3,75 funtów!

A mówiąc o funtów, DCS 200 nie był lekki w dziale cen, albo. To state-of-the-art "wysokiej rozdzielczości" aparat cyfrowy podobno sprzedawane za połowę ceny swojego poprzednika, DCS 100. To dość spadek cen. Z wyjątkiem DCS 100 sprzedany za około 30.000 dolarów!

Porównaj wszystko, co z dzisiejszej aparat cyfrowy Kodak C913. Oferuje on rozdzielczość 9.3 MP, zoom optyczny 3x, 640 x 480 filmów z dźwiękiem, wiele trybów tematycznych, 16 MB pamięci wewnętrznej, pół sekundy między kolejnymi zdjęciami, port USB, a waży aż o 4,8 uncji (bez baterii). I to jest twój za około 80 dolarów.

To, jak daleko doszła fotografia cyfrowa.