grsail.com

Fotografia cyfrowa: Krajobraz Fotografia cyfrowa Porady

Wybór dobrej statywu

Obok aparatu cyfrowego, solidny statyw jest najlepszym przyjacielem krajobrazu fotografa. I tu dobra wiadomość: Nie musisz wydawać fortuny, aby jeden.

Mój własny statyw jest 4 dolary zapobiegliwości-sklep specjalnego, z 15 dolarów łbem dodany. Z wysyłką do głowy pan, ja wciąż wydawane w ramach 25 dolarów za mojego statywu, a to idealne dla wszystkich moich potrzeb.

Oczywiście, możesz nie chcieć, aby troll sklepach oszczędności dla Twojego sprzętu. Mimo to, można kupić dobry statyw za dużo mniej, niż myślisz. Oto, co musisz wiedzieć.

* Zapomnij plastiku. Aluminium i włókna węglowego są najlepsze materiały statyw. Jeśli nie jesteś bogaty, aluminium jest o wiele bardziej przystępne.

* szelki krzyżowe są koniecznością. Te małe przekroje baces - cienkie metalowe pręty łączące górną część nogi statywu za pomocą środkowego słupka - są niezbędne nawiasów. Dodają, stabilność daleko poza niewielką ilość masy i kosztować dodają. Nie kupuj statywu, że ich są pomijane.

* Idź z głową szybkiego zwalniania. Są tylko kilka dolarów więcej, ale szybkie głowy uwolnienia są na wagę złota. Jeśli będziesz potrzebować, aby uzyskać aparat - lub - na statywie szybko, będziesz błogosławił dzień spędzony dodatkowe 10 dolarów.

* Idź wysoki. Twoja statywu cetner post jest zapewne to najbardziej niestabilnym elementem. Wybierz statywu, który pozwala na najczęściej z centrum po rozszerzony w połowie lub mniej strzelać.

Jeśli kochasz krajobrazy, statyw szybko stanie się Twoim najlepszym przyjacielem ... lub cierniem w boku. Nie spiesz się przy wyborze odpowiedniego dla Ciebie potrzebuje statywu. To jest jeden element wyposażenia Zdecydowanie polecam zakup w sklepie kamery. Jak drogim garniturze, nie chcesz kupić statyw nie masz "starał się" pierwsza

Dodaj Scale do strzału

Krajobrazy może przedstawić wyjątkowe wyzwanie: W krajobrazie zdjęciami tam często nie ma ramy odniesienia dla skali. Wiesz lodowiec strzeliłeś w podróży na Alaskę był ogromny ... ale z kontekstu, to po prostu wygląda jak jakiś brudnego śniegu na zboczu góry.

Gdy napotkasz tego typu sytuacjach, użyć znanego obiektu, aby dodać wagi do strzału. Fotografowanie rozległym polu słoneczników? Dołącz stodole rolnika w swoim strzale, a ludzie nie pomylić ich do stokrotki. Strzelanie Kalifornii gigantyczne sekwoje? Umieścić osobę, u stóp jednego, aby pokazać, jak duże te olbrzymy naprawdę.

Jedną z zalet cyfrowej fotografii krajobrazowej jest to, że można zrobić zdjęcie bez czegoś, co dodaje poczucie skali, od razu zobaczyć, a następnie zdecydować, czy obraz może wyglądać lepiej z obiektu, który dodaje skalę.

Nie zawsze strzelać Oczywiste

Każdego roku setki tysięcy turystów robienia zdjęć Yellowstone Hayden Valley z tych samych rozjazdów wzdłuż Grand Loop Road. Zdjęcia mogą być ładne, ale wszystkie wyglądają tak samo. To dlatego, że ludzie mają tendencję do strzelać same krajobrazy - znowu i znowu z tych samych miejscach - wszędzie tam, gdzie mogą one być.

Niagara, Mount Rushmore, Golden Gate Bridge ... Prawie każdy turysta za zdjęcia wyglądają dokładnie tak, jak każdy inny. Ale ciebie nie trzeba.

Znajdź niezwykłą perspektywę i strzelać krajobraz stamtąd. Ponieważ większość ludzi stoją i przytrzymaj swoje aparaty na temat poziomu oczu, kiedy strzelać, spróbować siedzi na ziemi i strzelając lekko w górę. Albo się na masce samochodu i strzelać lekko w dół.

Większość ludzi, robić zdjęcia, z których jest najbardziej wygodne. Wystarczy iść 100 metrów od obszaru frekwencja lub parkowania, a zobaczysz panoramę, że większość ludzi przegapić.

Innym sposobem, aby strzelać ciekawe landscpes cyfrowych jest użycie soczewek specjalnych - takich jak rybie oko - lub specjalnych filtrów efektów. Ponieważ robisz zdjęcia cyfrowe krajobrazów, można uzyskać natychmiastową informację zwrotną. Eksperymentować wszystkie chcesz. Wystarczy usunąć strzał, jeśli nie podoba i spróbować czegoś innego.

Odfiltrować Bad

Jeśli szukasz do tworzenia cyfrowej sztuki krajobrazu, twój najlepszy przyjaciel (a czasem twój najgorszy wróg) jest słoneczny. Słońce dostarcza inspirujących wschody i zachody słońca. Ale również tworzy odblaski, ostre cienie i odbicia.

W wielu przypadkach można rozwiązać te problemy z filtrami. Na przykład, filtr polaryzacyjny zmniejsza odblaski. Oraz filtr UV zmniejsza zamglenie na niebieskawym obsady, która jest wspólna w słoneczne dni. Ale można też użyć sztuczki starego fotografa, aby uczynić pracę słońce dla Ciebie.

Przedsiębiorcy wolą strzelać na zewnątrz w świetle wczesnego poranka. To jest, gdy światło słoneczne jest co najmniej trudne. Jest bardzo mało olśnienia i światło jest miękkie, miłe zdjęcia produkcji - nawet bez filtrów.

Jednak zdarza się, że nie będą miały żadnego wyboru, ale strzelać, kiedy słońce świeci jasno nad głową. Dla tych czasów, stosując filtr może oznaczać różnicę między pomysłowy krajobrazu i zmarnowanego ramy.

Fotografowanie bez Shakes

Fotografowanie na świeżym powietrzu nie jest jak robienia zdjęć w salonie. Skały, nierównym terenie, a wiatr może sprawiają, że trudno jest trzymać aparat nieruchomo.

Dla cyfrowych zdjęć krajobrazu, najlepszym rozwiązaniem jest użycie statywu. Sprawdzić, który jest wystarczająco lekki, zabrać ze sobą wygodne, ale na tyle wytrzymałe, aby wziąć zużycie wszelkie elementy rozdać.

Aby zredukować drgania aparatu jeszcze bardziej, użyj pilota aparatu (jeśli posiada), samowyzwalacza lub zwolnienie kabel przystawki zdjęć krajobrazowych.

Jeśli jest to szczególnie wietrznie, oto sztuczka birders użyć, aby ich zakresy plamienia stały: Hang waga od centrum zamieścić swoje statywu. Nawet tylko funta lub dwa jest na tyle, aby utrzymać stabilny jak skała statywu w większości wiatrów.