grsail.com

Feline Hot Spots

Feline Hot Spots


Kotów gorące punkty są również znane jako ostre wilgotnej skóry. Jest to bolesny stan, który wymaga leczenia weterynaryjnego. Jeśli twój kot jest zbyt lizanie lub gryzienie w miejscach na jej ciele, może mieć hot spotów. To podrażnienie skóry ma kilka możliwych przyczyn, które mogą kierować przebiegu leczenia.

Jakie są Hot Spots?

Według VET Szpitala Opieki, hot spot jest wspólny termin dla zainfekowanego ból. Te rany zazwyczaj pojawia się, gdy kot został gryzienie i drapanie w danym miejscu, co go drażni. Jeśli skóra zostaje przypadkowo uszkodzony w pewnym momencie, bakterie ma możliwość inwazji na miejscu i spowodować infekcję. Obszar zwykle staje się bardzo czerwona i ciepła, stąd nazwa "hot spot". Jak infekcji dochodzi spot traci włosy, zaczyna płakać ropę i ostatecznie skorup nad. Obszar pozostaje podrażniona i swędząca, a to powoduje jeszcze drapanie i gryzienie, że nakręca co ból jeszcze większy.

Najczęstsze przyczyny

Pasożytami

Jednym z najczęstszych przyczyn gorące punkty są pchły. Pchła ślina działa jak alergen, wyruszając na reakcję. Następnie swędzenie może spowodować utratę włosów i zakażenia bakteryjne. Możesz porównać warunek do uzyskania ugryzienie komara i szalonych swędzącą poczucie, że daje.

Podczas pchły są częstą przyczyną, inne rzeczy, może również wywołać ten stan skóry. Inne owady, takie jak roztocza, może skłonić reakcję alergiczną.

Alergie

Koty mogą być uczulony na wiele rzeczy w swoim środowisku. Pleśnie, pyłki, trawy, sprzątanie produkty, a nawet substancje powszechnie w dywany mogą wywoływać reakcje alergiczne u niektórych kotów, które powoduje poważne swędzenie. Alergie pokarmowe mogą objawiać się podobnie i spowodować kota do zera, aż skóra jest uszkodzony.

Grzybica

Grzybica wywołuje podobne zmiany, które mogą być swędzące i obciążające dla swojego zwierzaka. Podczas grzybicy jest zaraźliwa dla ludzi, kotów hot spotów spowodowane przez alergie nie są. Ponieważ warunki te są dosyć podobne, lekarz weterynarii musi zdiagnozować stan, w celu jej leczenia.

Alergie pokarmowe

Jeśli hot spotów kota nie są spowodowane przez którykolwiek z pozostałych potencjalnych przyczyn, alergia pokarmowa może być winowajcą. Choć lekarz weterynarii może wykonać testy alergiczne na kota, to może się zacząć od zmiany diety, aby przyspieszyć diagnostykę i leczenie. Ona może umieścić kota na diecie z dziczyzny, kaczki, lub królika tylko zidentyfikować ewentualnego alergenu. Wołowina i pszenicy często wywołują alergie pokarmowe w zwierzęta.

Brak właściwej Grooming

Długowłosych kotów występują częściej doświadczają gorących punktów niż kotów krótkowłosych. Gruba warstwa będzie zakłócać cyrkulację powietrza wokół rany, tworzenie środowiska dla rozwoju bakterii. Podobnie, zmierzwione futro może również pogorszyć hot spotów.

Leczenie

Leczenie jest dwóch obliczach proces doctoringu ranę i wyeliminowanie przyczyny, gdy zostały zidentyfikowane.

Wykrywania pasożytów i Grzybica

Nawet jeśli nie występują pchły w czasie egzaminu, ich obecność może wciąż być wykryte przez brud pcheł na Twojej Peta € ™ s płaszcz. Pojawi się on jak pieprz plamkami na skórze kota. Od pchły są jednym z najczęstszych alergenów, możliwe jest, że to może być przyczyną Twojego Cata € ™ s hot spotów. Twój lekarz weterynarii będzie traktować kota z produktem pcheł bezpieczny dla kotów.

Roztocza są trudniejsze do wykrycia, więc może być konieczne do weterynarza w celu zbadania skóry skrobanie pod mikroskopem ich szukać. Weterynarz może traktować swojego zwierzaka z miticide razie potrzeby.

Aby wykluczyć grzybicę, lekarz weterynarii będzie wymaz ranę i zrobić mikroskopijne egzamin. Lekarz weterynarii może zdiagnozować grzybicy przy użyciu specjalistycznego czarne światło. Grzyb pojawi się w świetle lampy fluorescencyjne. Jeśli jest obecny, czy weterynarz prawdopodobnie ogolić i zastosować jakąś przeciwgrzybiczą krem.

Ustalenie Alergie

Jeśli nie ma śladu pasożytnicze lub grzybicze, lekarz weterynarii może podjąć decyzję o przebadaniu na alergie środowiskowe czy alergie pokarmowe. Jeśli alergenem mogą być zidentyfikowane, następnym krokiem jest ograniczenie narażenia zwierzaka do niego.

Czyszczenie Wound

W celu przyspieszenia gojenia, lekarz weterynarii musi clip futro wokół gorących punktów. Ponieważ mogą one być bardzo bolesne, czy weterynarz prawdopodobnie pysk kota lub stateczny ją, w zależności od jej temperamentu. Maści i antybiotyki do podawania doustnego mogą być stosowane zarówno do wyleczenia rany.

W zależności od nasilenia problemu, twój kot może nosić kołnierz elżbietański, aby zapobiec jej dotarcie do ran i ryzykować ponownego zarażenia. Koty różnie reagują na kołnierzu. Twój kot może ukryć i wydają się mniej towarzyski podczas noszenia. Niestety, kołnierz w niektórych przypadkach konieczne jest.

Zapobieganie Hot Spots

Zapobieganie, oczywiście, jest najlepszym rozwiązaniem, zwłaszcza w takim stanie, jak bolesne kocich hot spotów. Jeśli pchły spowodowane hot spotów, lekarz weterynarii będzie prawdopodobnie polecam pcheł zapobiegawcze. Niektóre produkty wymagają jedynie miesięczny aplikacji, minimalizując uraz dziennej leczenia.

Jeśli masz długowłosy kot, może warto przeczesać jej płaszcz codziennie. Zapobiega tworzeniu się maty. Można również wykryć potencjalne problemy, zanim wymknie się spod kontroli. Ten plan jest mądrą radą w każdym przypadku, ponieważ może również być w stanie zidentyfikować problem pcheł i podjąć szybkie działania.

Na szczęście, hot spotów można łatwo leczyć i zapobiegać raz przyczynę zidentyfikowano. W ten sposób można poprawić Peta € ™ s jakości życia i uczynić ją bardziej komfortowe.