grsail.com

Etykieta Gość weselny

Etykieta Gość weselny
Goście powinni być zawsze uprzejmy.

Każdy kocha ślub. Jest coś, o czym nie do udziału w tym szczególnym dniu szczęśliwej pary, które stawia każdy obecny w radosnym nastroju. Podobnie jak panien i kawalerów trzeba przestrzegać właściwej etykiety podczas ślubu, ty jako gość trzeba wykonać własny zestaw zasad etykiety. Odświeżyć swoje sposoby, aby uniknąć w kłopotliwej sytuacji.

Reagować w odpowiednim czasie

Po otrzymaniu zaproszenia, nie będzie "RSVP" data nadrukowane na spodzie. RSVP jest francuski dla r epondez s'il vous warkocz, albo po prostu "odpowiedz". Powodem dostaniemy termin jest tak, że para może zakończyć swoje plany z żywienia i innych specjalistów. Ta liczba mówi również kilka ile łask, aby ustawić się i jak bardzo alkohol na zamówienie.

O ile nie jest to za bardzo złe maniery odpowiedzi od daty RSVP, to jeszcze gorzej, aby pokazać się na weselu po nie odpowiedział w ogóle. To będzie największa niedogodność dla panny młodej i pana młodego, który nie jest przygotowany na przyjęcie cię jako swojego gościa. Nie może być miejsce dla Ciebie na kolację recepcji lub wystarczającą ilość żywności zamówionej dla każdego. To naprawdę stawia kilka w kropce, więc upewnij się, że odpowiedzi na ich zaproszenie.

Etykieta na Wniesienie Data do ślubu

W przypadku, gdy otrzyma zaproszenie, wyrazy "i gościem" wydają się napisane obok nazwy na kopercie, możesz czuć się swobodnie, aby zaprosić datę odprowadzić cię do ślubu. Jeśli nie ma takiego wskazania na kopercie, nie ponoszą można zaprosić datę. Ponieważ odpowiedzialne strony muszą płacić za głowę, mogą one nie być w stanie pozwolić sobie zaprosić dodatkowe osoby. Tylko raz zakłada inne ważne jest zapraszany jest, jeśli jeden jest żonaty, działające lub życia z innej strony. Jeśli słowa "i gościem" nie pojawia się na kopercie, spodziewać się udziału w tym wydarzeniu sam.

Jest także uznawany za niski etykiety gości ślub zadzwonić panny młodej lub pana młodego, aby zapytać, czy można przynieść gości.

Etykieta ubioru

Jeśli ślub odbywa się w kościele, formalność jest ważna. Noś sukienki i wąż garnitury dla mężczyzn. Rano wesela mogą wymagać rękawiczki i kapelusz. Noon wesela często pół-formalne. Uroczystości wieczorne może być formalny lub nieformalny. Zawsze pytaj, jeśli nie jesteś pewien, w co się ubrać.

W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z zaproszenia ślubne. Twoi bliscy mogą zdecydować się na ślub na plaży lub Ślubna. Będziemy chcieli, aby odpowiednio ubierać. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj. Czy unikać noszenia cały biały. Ten kolor jest zarezerwowany dla pana młodego i panny młodej. W niektórych kulturach, na sobie czarny jest znakiem swojej dezaprobaty więc być wrażliwy. Być może trzeba zostawić małą czarną w domu. Ślub etykieta ubioru gości jest ważna i powinna być rozumiana na długo przed imprezą.

Bądź taktowny podczas ceremonii

Nie prowadzić rozmowy z osobą obok Ciebie podczas siedzą w kościele lub pęknięcie żarty z osobą po drugiej stronie ławki. Bądź ostrożny z małżonków i wszystkich innych, w obecności. Inne porady Etykieta Ceremonia obejmują:

  • Przyjazd szybko: Spóźnienie jest brak szacunku dla organizatorów ślubnych i kradnie w centrum uwagi od panny młodej. Przyjdź do ślubu na czas.
  • Brak zdjęć, proszę: Będziemy chcieli zdjęcia pary potem, ale nie możesz zabrać je podczas ceremonii. Jest uprzejmy zapytać narzeczoną, po podróży poślubnej, o tym, jak dostać się kopie obrazów przez profesjonalnego fotografa.
  • Wyłącz komórki: Wyłącz telefon komórkowy lub jeszcze lepiej zostawić go w samochodzie. Dzwonić z telefonów komórkowych podczas ceremonii ślubnej nie tylko zranić uczucia pary, ale przyniesie Ci mnóstwo wstydu. Nie rozmawia przez telefon lub wysyłając SMS po wprowadzeniu miejsce.
  • Usuń kapelusze i okulary: Generalnie, przy wejściu do budynku, ludzie zdejmują kapelusze i okulary przeciwsłoneczne. Chyba cylinder lub inny formalny element głowa jest częścią stroju, należy go usunąć. Okulary powinny być usuwane tak szczęśliwa para może zobaczyć swoje radosne oczy na ich ślubie.

Prezent Etykieta

O ile nie jest to konieczne, aby przynieść prezenty na ślub, prezent ślubny dla panny młodej jest uprzejmy. Czy to prezent pieniężnej lub coś nabyć od rejestru, masz do roku od daty ślubu, aby zobaczyć narzeczeni otrzymać. Wielu gości weselnych wybrać dać prezenty pieniężnych na pary w dniu ślubu; inni zdecydują się wysłać prezenty z wyprzedzeniem lub wkrótce po ślubie. Jeśli nie będzie uczestniczył w ślubie, to jeszcze w zwyczaju wysyłać prezent.

Recepcja Etykieta Zasady

Po rozpoczęciu odbioru, nie pozwól, aby dobre maniery powstrzymać. Podczas gdy odbiór jest bardziej zrelaksowany niż ceremonii, trzeba jeszcze pamiętać, swoje obyczaje.

  • Kolacja: Pozwól tabeli głowy, aby rozpocząć jedzenie przed rozpoczęciem, o ile nie są podane szczegółowe instrukcje od gospodyni recepcji, aby rozpocząć, gdy służył. Na bufetów ślubnych, hostessy zazwyczaj odwołuje tabele indywidualnie w formie bufetu w organizacji programu. Poczekaj, aż tabela jest zwolniony zanim dołączysz linię żywności. Jeśli masz fizyczną potrzebę jedzenia wcześniej, wziąć na bok i gospodyni wyjaśnić swoją sytuację.
  • Taniec: Możesz być w nastroju do partii, ale pamiętaj, pierwszy taniec jest dla panny młodej i pana młodego. Sprawdź program, aby sprawdzić, czy jakieś inne specjalne tańce są zaplanowane. Czasem panna młoda i jej ojciec tańczyć razem, zbyt.
  • Alkohol: Nie chcesz stracić głowę w ukochanej ślub. Wiedzieć, kiedy powiedzieć kiedy.
  • Działania specjalne: Nie należy przyjmować żadnych specjalnych działań zbyt poważnie. Nie ma potrzeby do łokcia innych gości, jeśli chcesz złapać podwiązkę lub bukiet. Jeśli karaoke narzeczeni planu, brawo grzecznie dla uczestników, nawet jeśli nie były one piosenkarka gwiazda. A jeśli są ślubne gry recepcji, być dobrą zabawą, nawet jeśli nie wygra.

Mają szacunkiem Good Time

Wesele powinno być przyjemne dla wszystkich zainteresowanych. Zachowując się z dobrymi manierami, dasz nowe kilka miłych wspomnień i pokazać odpowiedni szacunek dla ich związku.