grsail.com

Elastyczność Ćwiczenia dla stawów

Elastyczność Ćwiczenia dla stawów


Podczas uprawiania ćwiczeń dla stawów elastyczność nie wyleczy stan, gdy wykonywane regularnie, dobrze zaprojektowany program elastyczności z pewnością może złagodzić objawy. Biorąc pod uwagę, że zapalenie stawów jest najczęstszą przyczyną niepełnosprawności w Stanach Zjednoczonych, to wypada cierpiących mieć zrozumienie korzyści płynących z ćwiczeń elastyczności.

Co to jest zapalenie stawów?

Słowo "zapalenie stawów" składa się z "ARTHRO", co oznacza "połączenie" i "to", co oznacza "stan zapalny". Jako takie, zapalenie stawów jest warunkiem, który powoduje zapalenie stawów. Spadek płynu stawowego jest skutkiem ubocznym tego stanu. Maź stawowa jest odpowiedzialne za zmniejszenie chrząstki i innych tkanek w stawach. To z kolei smaruje stawów w ruchu. Nie trzeba dodawać, spadek w płynie maziowym oznacza, że ​​elastyczność, jak również płynności przepływu będzie znacznie zmniejszona. Jako taki, program ćwiczeń elastyczności dla stawów jest sprawą najwyższej wagi.

Znaczenie Elastyczność Ćwiczenia dla stawów

Ludzie, którzy cierpią na zapalenie stawów często mają obniżony zakres ruchu. Jest to szczególnie widoczne w połączeniach dolnych. Brak elastyczności w okolicy bioder jest związane z częstym bólu i upadku. Brak elastyczności w dłoni i palców będą utrudniać zdolność do wykonywania prostych prac domowych, a także zadania związane z pracą, takie jak pisanie na komputerze. Elastyczność ćwiczenia na zapalenie stawów może złagodzić ten ból. W ten sposób, zakres ruchu, a więc funkcje, mogą zostać przywrócone. Są też inne korzyści. Wykonywanie ćwiczeń elastyczności wieczorem może prowadzić do bardziej spokojny sen, wykonując je w godzinach porannych może złagodzić sztywność poranną.

Oto coś innego do rozważenia. W ogóle, zapalenie stawów dotyka ludzi na 45. Jednakże, jak siły gospodarki coraz więcej osób do pozostania na rynku pracy oraz w wieku 60, staje się ważne, aby wziąć pod uwagę wpływ, że ból stawów ma na całej stopie wydajności naszego społeczeństwa. Jeśli ponad 21 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na zapalenie stawów, jak funkcjonalna może ci ludzie są na co dzień? Każdy powinien być zatem odpowiedzialny za przyjaciół i współpracowników świadomych korzyści płynących z ćwiczeń stawów.

Rodzaje ćwiczeń stawów Elastyczność

Istnieją dwa rodzaje ćwiczeń elastyczności; statyczne i dynamiczne elastyczność elastyczność. Oba mogą być korzystne dla osób cierpiących na zapalenie stawów. Statyczne elastyczność zmierzającą do położenia oraz utrzymywania go na co najmniej 20 sekund. Joga jest doskonałym przykładem statyczne rozciąganie. Od Hatha Joga jest formą najłagodniejszy, jest często zalecany do stawów. Biorąc pod uwagę, że nadmierne ciepło może promować obrzęk czy stawów, większość osób cierpiących na zapalenie stawów zaleca się unikanie zajęcia jogi Bikram. Dynamiczna elastyczność może być zdefiniowana jako "elastyczność w ruchu." Wiadomo również, jak elastyczności funkcjonalnej, ponieważ zwiększa zdolność do wykonywania czynności funkcjonalne codziennego życia. Tai chi jest doskonałym przykładem dynamicznego elastyczności ćwiczeń. W rzeczywistości artykuł Reuters pod warunkiem interesujący wgląd korzyści tai chi dla osób cierpiących na zapalenie stawów. Najwyraźniej, w badaniu przeprowadzonym przez dr Chenchen Wang z Tufts Medical Center w Bostonie, tai chi nie lepiej łagodzi bóle artretyczne na kolana niż robi stretching tradycyjne statyczne.

W badaniu, grupa cierpiących na zapalenie stawów w wieku 60 wykonywane tai chi na godzinę, dwa razy w tygodniu przez 12 tygodni. Druga grupa spędziła samo czasu wykonywania typowych odcinków statycznych. Grupa Tai Chi doświadczyłem większą redukcję bólu, znacznie mniej depresji i ogólną poprawę sprawności funkcjonalnej i ogólnego stanu zdrowia. Na szczęście, Fundacja posiada własny stawów Zapalenie stawów tai chi programu, który może być bardzo korzystne w dłuższej perspektywie. Należy również obserwować to doskonały wybór Arthritis Foundation z ruchu wideo. Zapalenie stawów może być bolesne, ale ćwiczenia elastyczność może zapewnić ulgę.