grsail.com

Efekty uboczne ostropest plamisty

Efekty uboczne ostropest plamisty

Mleko skutki uboczne są rzadkie ostu, ale może się wahać od łagodnego do bardzo dotkliwe. Zioło to jest już od czasów grecko-rzymskich. Ostropest pochodzi z długiej listy korzyści i zostały wykorzystane, aby pomóc leczyć różne dolegliwości. Tylko niektóre z tradycyjnych zastosowań ostropestu plamistego zawierają korygowania dysfunkcji wątroby, odtruwa organizm i leczenie marskości wątroby. Nowoczesne środowisko medyczne, nawet potwierdza wiele sposobów zioło stosowane w leczeniu niektórych chorób. Nie ma odpowiednika farmaceutyczną leku.

Podobnie jak wszystkie zioła, oset nie został przetestowany i zatwierdzony do bezpieczeństwa przez FDA, i musi być spożywane ostrożnie. Dobrą wiadomością jest to, że w ciągu tysięcy lat herb został spożywanych przez ludzi, skutki uboczne pojawiają się rzadko. Jednak nie tak dobrą wiadomością jest to, że nie masz pojęcia, czy będzie występować działania niepożądane od podejmowania tego zioła, zanim spróbujesz go. Najlepszym rozwiązaniem jest, aby zrozumieć skutki uboczne i interakcje i skonsultować się z lekarzem przed podjęciem zioło.

Efekty uboczne ostropest plamisty

Łagodne skutki uboczne

Było tylko kilka badań klinicznych dotyczących skutków ubocznych ostu mlecznego, a badania wykazały, że w dużym stopniu skutki uboczne tego zioła są trudne do zdobycia i bardzo łagodny, gdy się pojawiają. Jednak łagodne skutki uboczne zioła nie obejmują szeroki zakres zagadnień, które obejmują:

 • Nudności
 • Biegunka
 • Niestrawność lub zgaga
 • Gaz i wzdęcia
 • Utrata apetytu
 • Bóle głowy
 • Ogólne osłabienie
 • Bezsenność
 • Ból stawów
 • Podrażnienie oczu i katar lub zatkany nos
 • Impotencja

Istnieje również niebezpieczeństwo nieznanych skutków ubocznych występujących ze skażonych ostropestu plamistego. Zioła nie są tak ściśle regulowany, na receptę lub bez recepty leków. Z tego powodu, nie było w przeszłości przypadki, w których znaleziono produktów mleko oset zawiera znaczne ilości innych ziół, leków, a nawet metali ciężkich. Zakup tylko wysokiej jakości produkty z zaufanych producentów może zminimalizować tę szansę.

Efekty uboczne ostropest plamisty

Umiarkowany do poważnych skutków ubocznych

Umiarkowany do poważnych efektów ubocznych ostropestu są niezwykle rzadkie i występują głównie w postaci reakcji alergicznych. Ciężka reakcja alergiczna z tego zioła mogą powodować reakcje anafilaktyczne, stan zagrażający życiu, który powoduje skurcz mięśni gardła, trudności w oddychaniu, a być może również utrata przytomności. Niestety, nie ma możliwości dowiedzenia się, jeśli jesteś uczulony na ostropestu, zanim spróbujesz go, więc najlepiej zrobić, jeśli uważasz, że masz niepożądane reakcje na zioła uważać na wszelkie dolegliwości. Objawy reakcji alergicznej na zioła mogą obejmować:

 • Świąd
 • Wysypka lub pokrzywka
 • Obrzęk gardła i jamy ustnej
 • Sapanie i trudności w oddychaniu

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów po zażyciu ostropestu, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Możliwe interakcje z lekami

Ostropest ma wchodzić w interakcje z lekami, ponieważ chroni wątrobę przed kilku leków, które zazwyczaj rozkładają wątroby. Dlatego też, jeśli przyjmuje żadnych leków, należy skonsultować się z lekarzem przed podjęciem ostropestu plamistego. Niektóre znane leki, które oddziałują z ziół są następujące.

 • Leki przeciwpsychotyczne

Ta grupa odnosi się do leków, leków w leczeniu schizofrenii i obejmuje butyrofenony (takie jak haloperidol) i fenotiazyny (na przykład chlorpromazynę, flufenazynę i prometazyna). Ostropest chroni wątrobę przed uszkodzeniami z tych leków.

 • Aspiryna

Postawiono hipotezę, iż zioło zwiększy skuteczność aspiryny u osób z marskością wątroby.

 • Leki do chemioterapii

Potrzebne są dalsze badania, ale wyniki te sugerują, że herb może chronić nerki przed toksycznymi efektami ubocznymi związanymi z cisplatyną i cyklosporyna, dwóch leków, które często są stosowane w leczeniu raka. Jednak efekt przeciwnowotworowy cisplatyny zmniejszona z konsumpcją ostropestu.

Kobiety w ciąży i matek karmiących piersią

Wielu producentów i dystrybutorów produktów ostrzegają ciąży i karmiących matek przed podjęciem ostropestu. Zioło ma wpływ na nienarodzone dziecko nie jest znany i dlatego kobiety w ciąży powinny go unikać. Jednak, karmiące matki o niskich dostaw mleka skorzystało zioło od wieków, aby zwiększyć przepływ i objętość mleku. Jeśli jesteś matką pielęgniarskiej rozważa podjęcie zioło, należy najpierw skonsultować się z lekarzem.

Ogólnie rzecz biorąc, ostropest plamisty ma wiele korzyści, które przewyższają potencjalne ryzyko małe efekty uboczne. Najważniejszym środkiem do podjęcia przed konsumentami zioło jest skontaktować się z lekarzem i niech mu znać o wszelkich przyjmowanych leków. Następnie starannie monitorować i zgłaszali wszelkie objawy wystąpić.