grsail.com

Dżungla roślin do Rid of Ból zęba

Nie ma nic gorszego niż ból zęba. Ludzie chcą zrobić wszystko, aby znaleźć lekarstwo, a pozbycie się go. Okazuje się, że narzędzie cudem można znaleźć w tropikalnych lasach Amazonii, gdzie rzadka roślina Acmella oleracea rośnie.

Dżungla roślin do Rid of Ból zęba

Daily Mail cytuje naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge mówi, że może zastąpić nawet najsilniejsze środki przeciwbólowe.

Antropolog Francoise Barbira Freedman znaleźć roślinę 30 lat temu, podczas pobytu z peruwiańskiego plemienia i praktykujących szamanizm. Podczas tej podróży, miała ból zęba w jej ząb mądrości, a ludzie dali jej jakieś lekarstwa. W rezultacie ból i dyskomfort natychmiast zniknęły. Później okazało się, że zakład, który pomógł jej.

Kilka lat później, zespół naukowców z powodzeniem przetestowany Acmella, a wyniki w szoku je. Korzystanie z wyciągów z roślin, naukowcy stworzyli żel, który został zablokowany w receptory bólu zakończeń nerwowych. Badania kliniczne wykazały, że żel zmniejszona bólu po ekstrakcji zęba i bardziej skuteczne niż standardowe leki przeciwbólowe, jeśli stosowane w odniesieniu do pacjentów z chorobami dziąseł. Jego działanie było długotrwałe. Podczas nieformalnych badań, przeprowadzonych przez peruwiańskich dentysty, ekstrakt z rośliny pomógł również leczyć owrzodzenia jamy ustnej spowodowane przez choroby dziąseł i noszących protezy i szelki. Główną zaletą jest to, że leku nie ma skutków ubocznych.

F. Friedman pisze, że wynalezienie leku pozwoli pozbyć się zastrzyków znieczulających podczas zabiegów stomatologicznych. Wyniki tych badań wykazały, że żel miały szerokie zastosowanie. Ludzie z pewnością wolą używać go zamiast innych leków, ponieważ jest to naturalny środek, i to jest odpowiedni nawet dla dzieci. Według badacza nie ma innej alternatywy w danym momencie.

Specjalista planuje opublikować wyniki badań klinicznych w międzynarodowym czasopiśmie stomatologicznym oraz przeprowadzenia dodatkowych badań. Ona również nie wyklucza możliwości poprawy leku do tworzenia jeszcze bardziej wydajne i dużo żelu aktorską. Według F. Freedman, żel będzie dostępna w ciągu dwóch lat.