grsail.com

Drzewo magnolii

Drzewo magnolii

Istnieje około 210 roślin w rodzaju Magnolia. Ich naturalne siedliska rozrzucone są po Ameryce, na Karaibach i Asia.These są piękne drzewa i krzewy. Dwa rodzaje, gwiazdy i spodek magnolia, są popularne w ogrodach.

Magnolia gwiaździsta

Nazwa zwyczajowa Gwiazda Magnolia

Magnolia x soulangiana

Wspólna nazwa Spodek Magnolia

Tło

Są to dawne zakłady. Skamieniałe okazy M. acuminata randki do 20 mln lat temu, zostały znalezione. Skamieniałości należące do rodziny Magnoliowate i sięga do 95 milionów lat temu zostały zidentyfikowane.

Ponieważ rośliny te ewoluowały przed powstaniem pszczoły, że rozwija się bardzo trudne kwiaty w stanie uniknąć uszkodzenia z chrząszczy, które je zapylonych. Ich kwiaty są grube i mocne. Oni nie mają odrębnych działek kielicha i płatków, jako bardziej nowoczesne kwiaty zrobić; Naukowcy nazwali odpowiednia część kwiat magnolii tepal.

Zrozumienie zależności między różnymi podrodzaje i gatunków jest trudne. Ostatnie badania DNA zaczynają w celu wyjaśnienia sytuacji. Możliwe jest, że niektóre rośliny zostanie zmieniona na końcu w celu wskazania ich stosunki jaśniej.

Opis

Drzewo magnolii
Magnolia gwiaździsta

M. stellata

Magnolia gwiazdkowe jest liściastych duży krzew lub niewielkie drzewo, dorasta do 20 metrów wysokości. Kwiaty są zwykle białe, chociaż niektóre odmiany mają różowe kwiaty. Stellata kwitnie wczesną wiosną, zanim pojawią się liście.

Drzewo magnolii
Spodek magnolia kwiaty

M. x soulangiana

Magnolia spodek jest hybrydą M. heptapeta x M. quinquepeta, że ​​jest odporna do strefy 5. To drzewo liściaste rośnie powoli do 30 metrów wysokości z odpowiednią rozprzestrzeniania. Ma duże, przypominające kwiaty filiżanka i jest zazwyczaj ciężkie gafa. Kwiaty są zazwyczaj różowe, choć mogą być również biały lub fioletowy. Niektóre z nich są pachnące.

Rosnące Warunki

M. stellata

Gwiaździsta najlepiej rośnie w pełnym słońcu. Należy sadzić w żyznej glebie, która jest bogata w materiał organiczny. To wymaga nawet wilgoć. To niewielkie drzewo jest hardy miarę strefie 4.

M. x soulangiana

Spodek jest łatwa w uprawie. Lubi pełne słońce nawet wilgoć. Należy sadzić w żyznej glebie z dużą ilością materii organicznej.

Problemy

Są wytrzymałe rośliny z kilkoma problemami. Największym problemem dla ogrodników traci kwiaty w późnym wiosenne przymrozki. Można tego uniknąć poprzez sadzenie w miejscach, które są chronione przed późnym mróz, ani w miejscach, które są konsekwentnie chłodniej niż średnia opóźnić kwitnienie, aż niebezpieczeństwo przymrozków minęło.

Skala jest czasem problem. Kończyny są podatne na uszkodzenia burzy.

Zastosowania

Magnolie są zwykle uprawiane jako wzory roślin. Jeśli jest dostępne, są dramatyczny w grupie.

Magnolia officinalis zastosowano leczniczo w Chinach już w 1038C.E. Kora jest aromatyczny i zawiera magnolol i honokiol, z których oba mają anty-lęk i właściwości anty-angiogenezy. Jest także stosowany w leczeniu reakcji alergicznych i astmy.

Klasyfikacja naukowa

Brytania - Plantae
Division - okrytonasienne
Klasa - Magnoliopsida
Rodzina - Magnoliaceae
Rodzaj - Magnolia

Odmiany Grow

  • M. stellata "Centennial" - formularz Gwiazda, białe kwiaty
  • M. stellata 'Rosea' - forma Gwiazda, różowe kwiaty
  • M. stellata "Centennial" - formularz Gwiazda, białe kwiaty z różowych pąków
  • M. x soulangiana 'Alexandrina' - formularz spodek, róża kwiaty
  • M. x soulangiana '' - formularz Brozzonii spodek, duże białe kwiaty, później kwitną
  • M. x soulangiana '' - formularz lilliputian spodek, jasnoróżowe kwiaty, małe formy

Więcej Ogrodnictwo Pomysły

Szukasz więcej porad dla pomyślnego ogrodnictwa? Zapoznaj się z następujących pokazów slajdów:


Drzewo magnolii
Ogrodnictwo Szkodniki

Drzewo magnolii
Ogrodnictwo warzyw

Drzewo magnolii
Rodzaje gleby

,