grsail.com

Drink Up: koktajli owocowych jak Zdrowa żywność

Picie koktajli może nie tylko odgrywają ważną rolę, jeśli chodzi o picie społecznego, ale mogą być również bardzo korzystne dla ogólnego stanu zdrowia.

Badacze stwierdzili, że obecność etanolu - alkohol znajduje się w większości zwykłych twardych alkoholi faktycznie zwiększa przeciwutleniające poziomy większości owoców. Korzystanie wspólnych płynów, takich jak rum, wódka, tequila, i innych napojów spirytusowych, znaleźli znaczący wzrost poziomu antyoksydantów w obu truskawek i jeżyn razem wziętych.

Przeciwutleniacze to związki chemiczne składające się z kilku substancji organicznych, w tym witaminy A, C, E, selen mineralnej i grupy zwanej karotenoidy. Karotenoidy są pigmenty, które dodają kolorów do owoców i warzyw. Przeciwutleniacze, znane są również do ataku wolnych rodników, które zapobiegają chorobom serca, udar mózgu i raka.

Wszystkich owoców pigmentowana owoce porośnięte największą ilość przeciwutleniaczy. Niektóre z najbardziej popularnych owoców są wiśnie pigmentowych, winogrona, maliny, jagody, truskawki. Zawierają związki zwane polifenole i antocyjany, które są jednymi z najsilniejszych form przeciwutleniaczy. Antocyjany także unikalną strukturę chemiczną, która czyni je od 6 do 8 razy silniejsze niż witamina C.

Więc następnym razem, czujesz się winny o drinka, po prostu zamówić truskawki margarita i niech te przeciwutleniacze iść do pracy!