grsail.com

Dobre Węglowodany vs. Bad Węglowodany: Jak odróżnić

Różne niskie węglowodany diety były popularne od 1970 roku, ale do urządzeń medycznych, takich jak państwa Mayo Clinic, że niektóre węglowodany są niezbędne dla zdrowej diety. Po latach, gdy węglowodany zostały podane złą reputację, być może mylić, co stanowi dobre węglowodany, a co jest złe węglowodany. Ten artykuł pomoże Ci rozpoznać różnicę między dobrym i złym węglowodanów węglowodanów.

Co to są węglowodany?

Węglowodany są podzielone na dwie kategorie: węglowodany złożone lub dobre węglowodany i proste węglowodany lub złe węglowodany. Proste węglowodany zawierają cukru stołowego, fruktozę lub cukier owocowy lub syrop kukurydziany.

Węglowodany są w kilku formach, w tym cukry, skrobie i włókien. Węglowodany złożone są tworzone przez połączenie trzech lub więcej łańcuchów cukrowych. Poprzez bardziej złożonych łańcuchów, zajmuje ciało już rozkładają węglowodany. Proste węglowodany są już w ich najprostszej formie i nie wymagają ciało rozdzielić je dalej do wytwarzania energii.

Bad Węglowodany

Złe węglowodany są węglowodany proste, które są rozkładane przez organizm zbyt szybko, aby zapewnić odpowiednią źródło składników odżywczych, witamin i energii. Złe węglowodany są pokarmy, które są złożone z rafinacji lub przetwarzanych mąki i często zawierają dodatku cukru.

Złe węglowodany są pokarmy, które są lekkostrawne i dostarczają organizmowi substancji odżywczych i witamin ograniczone. Ponieważ te produkty są tak szybko trawione, twoje ciało będzie doświadczenie szybki skok poziomu energii następnie katastrofie w energię.

Przykłady złych węglowodanów obejmują napoje, ciastka, ciasteczka większość lub frytki, białe pieczywo, biały ryż i alkoholu.

Dietę, która jest pełna złych węglowodanów może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Te problemy obejmują przyrost wagi, wzrost ryzyka cukrzycy i zwiększa się szansę na choroby serca.

Dobre Węglowodany

Dobre węglowodany są węglowodany złożone, które mają ciało już rozkładać. Węglowodany te zazwyczaj są bogate w błonnik, który zabiera ciało już rozbić i pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi.

Najlepszym źródłem dobrych węglowodanów obejmują świeże warzywa, świeże owoce, produkty pełnoziarniste i fasoli. Wszystkie te potrawy dostarczają organizmowi energii, witamin, błonnika, minerałów i składniki odżywcze.

Oprócz świeżych owoców i warzyw, przykłady dobrych węglowodanów obejmują całe ziarna zbóż, całe pieczywo pełnoziarniste, brązowy ryż, pszenica jagody, całe pszenicy makaronu i czarną fasolą.

Zalecane przez Harvard School of Public Health, wybrać dobre węglowodany, węglowodany nie niskie lub zerowe węglowodanów jako część swojej diety.

Jeśli zostały po Dieta niskowęglowodanowa długoterminowych, a następnie uruchomić ryzyko wystąpienia ketozy organizm wejść. Ketoza jest chorobą, która występuje, gdy tłuszcze nie są całkowicie podziale. Może to nastąpić na diecie niskowęglowodanowej, ponieważ jest o wiele trudniejsze dla organizmu do rozkładania tłuszczów lub białka dla źródeł energii w porównaniu do węglowodanów. Skutki uboczne ketozy obejmują nudności, osłabienie, zawroty głowy i odwodnienie.