grsail.com

Dlaczego niektóre kobiety wygląda starzej niż inni?

Kobiet w tym samym wieku może wyglądać tak, że będzie jednym wydają starsze niż inne - jest to potwierdzone przez naukę. Amerykańscy naukowcy z Uniwersytetu Stanforda odkryli, że jest poważnym czynnikiem w wyglądzie kobiety.

Dlaczego niektóre kobiety wygląda starzej niż inni?

Zdaniem ekspertów, ten czynnik jest dziedziczna skłonność do depresji; w takim przypadku płeć żeńska może starzeją się przedwcześnie.

Związek między odziedziczoną depresyjnego charakteru i szybkiego starzenia został zidentyfikowany przez naukowców w trakcie badania, w którym wzięło udział dziewczęta w wieku od 10 do 14 lat z wywiadem rodzinnym w kierunku depresji. Byli w porównaniu do zdrowych dziewcząt, a potem okazało się, że ciało z uczestników zachowywał się w sposób szczególny w sytuacjach stresowych.
Dziewczyny z wywiadem rodzinnym w depresji przesadziła na stres.

Te, które są podatne na depresję wyższy poziom hormonu kortyzolu uwalniany w organizmie. Według autorów artykułu w dużych ilościach może prowadzić do uszkodzenia układu odpornościowego, mózgu i innych narządach.

Ta praca naukowców wykazało również połączenie pomiędzy dziedziczną depresji i krótszych telomerów w komórkach ciała kobiety. Telomery znajdują się na końcach chromosomów i chronią DNA przed uszkodzeniem; są one bezpośrednio związane z procesem starzenia się. Ich skłonność do skracania oznacza poważne choroby, jak i przedwczesnej śmierci.

Według naukowców, telomery na końcach chromosomów w każdym przypadku być krótsze, jak rosną i uzyskać dojrzałe. Jednak podwyższone stężenia kortyzolu, wytwarzane w warunkach stresu, przyczyniają się do tego, że skracanie staje się bardziej intensywna.

Należy zauważyć, że wcześniejsze badania wykazały również skłonność do przedwczesnego starzenia się mężczyzn, narażonych na lęk, niepokój i niepokoju. Ostatnie prace ekspertów wykazały, jak głęboko szkodliwy wpływ stresu na stałe na korpusie może być. W przypadku, gdy dochodzi do depresji, zarówno osobiste i mechanizmy genetyczne wpływają.