grsail.com

Dlaczego moje nogi Itch Kiedy zachować?

Dlaczego moje nogi Itch Kiedy zachować?


Jeśli masz doświadczenie to dyskomfort, można zadać sobie pytanie: "Dlaczego moje nogi swędzenie kiedy ćwiczyć?" Co czujesz, nie jest niczym niezwykłym. To może mieć kilka przyczyn, co daje różne działania w celu podjęcia leczenia i zapobiec swędzenie.

Objawy

Objawy różnią się w ich istotności. Oprócz oczywistej swędzenie, może również wystąpić duże obszary czerwone plamy na nogach. Twoja skóra może blister lub mogą pojawić się czerwone guzki. Jeśli zarysowania swędzenie skóry, może pogorszyć stan.

Wykluczając Oczywiste

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić, to wyklucza oczywistych przyczyn świądu skóry. Proszki i płyny ustrojowe lub proszki mogą podrażniać wrażliwą skórę, zwłaszcza gdy skóra jest wchodzący w kontakt ze skórą w trakcie ćwiczeń. Aby wyeliminować reakcje alergiczne, może warto rozważyć przejście do nie-pachnące detergentu. Będziesz także chcą do powstrzymania się od stosowania balsamu na nogi przed ćwiczeń.

Inną przyczyną może być po prostu sucha skóra. Prysznica często w okresie zimowym może pozbawić skórę olejków eterycznych, powodujących suchą, łuszczącą się skórę. Twoja dieta może również powodować podobne objawy. Dieta uboga w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe mogą również prowadzić do złego stanu skóry. Suchej skóry jest również objawem pewnych stanów medycznych, takich jak tarczycy.

Potówka

Jeśli wystąpi swędzenie uczucia tylko podczas ćwiczeń, może być to potówka lub miliaria. Stan ten pojawia się, gdy pory na powierzchni skóry zatkania z powodu potu i gruzu. Jeśli pot nie może opuścić ciało, będzie działać jako drażniące, powodując reakcję zapalną. Skutek ten powoduje zaczerwienienie i obrzęk związany ze świądem.

Przyczyny

Jesteś bardziej narażone na potówka gdy warunki są ciepłe i wilgotne w miesiącach letnich, co prowadzi do pocenia się więcej podczas wykonywania na zewnątrz. Więcej potu, tym bardziej prawdopodobne kanały skórne zostaną zaślepione.

Noszenie nie oddychających tkanin, takich jak poliester może również przyczynić się do dyskomfortu. Odzież, która jest szczelna może również pułapki potu na powierzchni Twojej skóry, dalsze drażniących skórę.

Poziom fitness

Twój poziom ćwiczeń może również odgrywać rolę jeśli wziąć pod uwagę, "Dlaczego moje nogi swędzenie kiedy ćwiczyć?" Kiedy ćwiczysz regularnie, adaptacje wystąpić w swoim układu krążenia, aby Twoje treningi bardziej wydajne. Twoje naczynia krwionośne stają się bardziej elastyczne i sprężyste, aby poradzić sobie z dużą objętość krwi krążącej w systemie.

Twoje ciało będzie próbował chłodzić się przez skierowanie przepływu krwi do powierzchni skóry, zwłaszcza swoich kończyn. Twoje naczynia krwionośne rozszerzają się, aby pomieścić krew pędzi do nóg. Jeśli jesteś nowy do ćwiczeń, twoje ciało może nie są jeszcze przystosowane do rygorów ćwiczeń. Zamiast rozwijać, mniejsze kapilar systemu krążenia może zapaść, wywołując nerwowy uczucie co organizm odbiera jako swędzenie.

Dlaczego moje nogi Itch Kiedy zachować?

Zapobieganie jest najlepszym rozwiązaniem, gdy do czynienia z swędzenie skóry. Podczas ćwiczeń, nosić luźne ubrania w oddychających tkanin. To może pomóc pot odparować oraz avoid otarcia i inne podrażnienia skóry. Jeśli potówka jest winowajcą, może okazać się bardziej komfortowo na prysznic przed ćwiczeń, aby usunąć pot i zanieczyszczenia, które znajdują się na powierzchni skóry przed treningiem. Należy również unikać golenia przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Możesz także znaleźć przydatne, aby zapobiec suchej podrażnienia skóry, regularnie stosując balsam do skóry. Możesz również podjąć działania z punktu widzenia odżywiania tym więcej pokarmów zawierających niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak ryby do wody zimnej, takich jak tuńczyk czy łosoś. Alternatywnie, można wziąć dodatek oleju rybnego, aby zwiększyć spożycie.

Jeśli występują potówka, maści zawierających kortykosteroid może zapewnić ulgę. Możesz nawet rozważyć podjęcie lek przeciwhistaminowy oralny poradzić sobie z odpowiedzią zapalną. Jeśli Twoja skóra stała się zainfekowany przed zarysowaniem, antybiotyk maści mogą być konieczne.

Chlodzenie skóra i suche środki zapobiegawcze mogą pomóc uniknąć podrażnienia swędzenie skóry podczas wykonywania. Jeśli mają skłonność do tego, możesz wykonywać w chłodniejszych godzinach porannych. Pobyt wygodne podczas ćwiczeń pomoże zapobiec trening z coraz nieprzyjemne doświadczenie.