grsail.com

Dlaczego ludzie przejadać?

Naukowcy z Uniwersytetu Południowej Kalifornii wykazały, że ludzie przejadać, nawet jeśli wydaje się bez smaku danie im.

Dlaczego ludzie przejadać?

Specjaliści przeprowadzili badanie, którego celem jest pokazanie, co sprawia, że ​​ludzie przejadać. Dali ludzie, którzy zamiar obejrzeć film w kinie, wiadro świeżo gotowane popcorn lub wiadro popcornu przygotowane na tydzień przed. Ludzie, którzy zazwyczaj nie jedzą popcorn w kinie, by jeść mniej starego popcorn z powodu jego złego smaku.

Ale ci, którzy wykorzystywane do podejmowania popcorn podczas wszystkich sesji, jedli tę samą ilość świeżego i starego popcorn. Tak, smak nie odgrywa kluczową rolę, a cała sprawa jest w zwyczaju. To odkrycie może rzucić światło na dlaczego niektórzy ludzie jedzą, nawet gdy nie są głodni.

Kierownik badań, David Neal, mówi, że gdy regularnie jeść niektórych pokarmów w określonym środowisku, nasz mózg kojarzy jedzenie z otoczeniem. W związku z tym, jeżeli warunki pozostają takie same, będziemy kontynuować jedzenie.

Aby przetestować tę teorię, popcorn dano do grupy kontrolnej, która miała na oglądanie filmów w sali konferencyjnej. Tutaj smak przyszedł na pierwszym planie nawet wśród fanów popcorn.

Ponadto, gdy ochotnicy jedli popcorn z drugiej strony (praworęczny ludzie swoją lewą rękę, a osoby leworęczne jeść z ich prawej strony), jedli mniej popcorn.

Te odkrycia pomogą nam w walce z otyłością.