grsail.com

Dla Drug podejścia do zapobiegania lub kontrolowania nadciśnienia

1. Zmniejszenie masy ciała. Utrzymanie wagi na rozsądnym poziomie jest jednym z najważniejszych modyfikowalny czynnik w prewencji nadciśnienia w naszym społeczeństwie (zwłaszcza u otyłych pacjentów z nadciśnieniem tętniczym).

2. Ćwicz regularnie. Istniejące dane wskazują, że niskiej intensywności (między 50-70% VO2max) ćwiczenia aerobowe wykonywane regularnie zmniejsza prawdopodobieństwo, że dana osoba będzie rozwijać nadciśnienie. Regularne ćwiczenia o niskiej intensywności obniża także ciśnienie skurczowe (średnia redukcja 10 punktów (mm Hg)) i rozkurczowego ciśnienia krwi (8 punktów) u pacjentów z nadciśnieniem. Ostatnie dane wskazują, że trening siłowy obwodu produkuje typu łagodnym do umiarkowanego efektu obniżania BP u osób z łagodnym nadciśnieniem tętniczym.

3. Ogranicz spożycie soli. Dietary redukcja soli wykazano obniżenie ciśnienia krwi (BP) u niektórych wrażliwych na sól - jednostek - ale nie wszystkie. Obniżenie ilości soli w diecie jednostki bywa bardziej skuteczne leczenie starszych, czarny, lub pacjentów z nadciśnieniem cięższą.

4. Ogranicz spożycie alkoholu. Kilka badań przekroju wykazały powiązanie między wysokie spożycie alkoholu i podwyższonej BP. U osób z nadciśnieniem, alkoholu powoduje wzrost BP i zakłóca skuteczności terapii lekowej.

5. Zarządzanie stresem. Techniki zarządzania stresem, takich jak biofeedback, szkolenia relaksu, i jogi wszyscy produkowane skromne BP spada (4-6 punktów), u niektórych pacjentów z nadciśnieniem łagodnie.

6. Zwiększyć spożycie wapnia. Liczne badania epidemiologiczne wykazały, że istnieje odwrotna zależność pomiędzy spożyciem wapnia i BP. Ponadto, badania wykazały, że interwencji dietetycznych zwiększone spożycie wapnia (dzienne spożycie wapnia od 800-1200 mg, który jest w zakresie od RDA dla wapnia) powoduje niewielkie zmniejszenie punktów (4-6) w BP niektórych osób z wysokim ciśnienie krwi.

7. Zwiększyć spożycie potasu. Rosnąca liczba kontrolowanych badaniach udokumentowano niewielkie działanie obniżające BP (5-7 punktów) zwiększonego spożycia potasu u osób z łagodnym nadciśnieniem tętniczym, zwłaszcza wśród czarnych. Z drugiej strony, osoby z zaburzeniami czynności nerek, w podeszłym wieku lub u pacjentów przyjmujących niektóre leki przeciwnadciśnieniowe nie powinny nadmiernie wzrost (powyżej 6000 mg / dobę) spożycie potasu.

8. Zwiększyć spożycie błonnika. Włókno roślinne podaje się sam lub w połączeniu z niską zawartością tłuszczu, dietę o niskiej zawartości sodu zaobserwowano obniżenia ciśnienia krwi u osób z nadciśnieniem, średnio o 4-8 punktów.

9. Zwiększyć spożycie magnezu. Wstępne badania naukowe sugerują, że niskie spożycie magnezu jest związana ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia nadciśnienia.

10. Rzuć palenie. Chociaż nie istnieją dowody, że palenie papierosów powoduje długotrwałe wzrosty w BP, przekonujące dowody, że palenie zwiększa ryzyko pacjenta z nadciśnieniem do zawału serca lub udaru mózgu. Ponadto, zostało jasno stwierdzone, że palenie papierosów zmniejsza skuteczność innych metod leczenia przeciw nadciśnieniu.

James A. Peterson, Ph.D., FACSM, jest pisarzem i konsultantem w dziedzinie medycyny sportowej. Od 1990 do 1995 roku, dr Peterson był dyrektorem medycyny sportowej z Stairmaster. Do tego czasu, był profesorem wychowania fizycznego w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych.


Copyright 2010 przez American College of Sports Medicine.