grsail.com

Definicje kart tarota

Definicje kart tarota


Dla tych, którzy nie znają terminologii tarota, Zakład Logiki Stosowanej stworzył ten mini-słownik definicji kart Tarota. Zrozumienia słów powiązanych z odczytów tarota jest użyteczny do czytnika tarot do przekazywania informacji jaśniej. Definicje kart tarota są również pomocne do osób poszukujących informacji z czytania tarota.

O Tarota Definicje

Poniższa lista definicji kart Tarota obejmie wiele najczęściej używanych terminów stosowanych przez specjalistów tarota i entuzjastów. Dla szerszego zrozumienia języka tarot, rozważyć uzyskanie kopii książki Jane Riley Tarot Dictionary i Compendium. Książka ta omawia znaczenia kart, jak również wiele powszechnie używanych terminów w tarota.

Tarot Definicje AH


Afirmacje: Codzienne wiadomości, które są wymienione na siebie, aby doprowadzić do zmian w wewnętrznej jaźni. Komunikat jest często towarzyszą wizualizacje pozytywnego rezultatu.

Alegoria: symbolicznym wiadomości lub pomysłu. Przykładem w karty tarota jest Śmierć. Ta karta często nie oznacza śmierć, ale wskazuje na zmianę lub odjazd.

Arcana: liczba mnoga od łacińskiego słowa "Arcanum", co oznacza tajemnicę. To słowo jest związane z talii tarota, ponieważ odkrywają sekrety.

B

Bergamotka: oleju uzyskiwany z owocu bergamotki jest często używany jako aromaterapii podczas czytania tarota. Bergamotka jest uważane za użyteczne dla przyciągnięcia pieniędzy, a także tworzy spokojną pewność siebie.

Berkana: kobiet runa. Siła Bogini płodności i obligacji dziecko matka. W czytaniu runa tarota Berkana może reprezentować relacje i wychowania.

C

Wróżenie: przepowiadając przyszłość za pośrednictwem kart do czytania.

Celtic Cross: popularne spread karty tarota. Rozprzestrzenianie Celtic Cross zawiera dziesięć kart, które reprezentują aktualny stan rzeczy i przyszłości.

D

Wróżbiarstwo: sztuka czy akt przepowiadania przyszłych zdarzeń nadprzyrodzonych środków lub poprzez instynktowne przewidywania.

E

Elementy: W wielu praktyk wróżenia, cztery elementy są ogień, powietrze, ziemia i woda. W tarot, te siły natury ucieleśnieniem garnitury kart tarota.

  • Miecze = Air
  • Puchary = woda
  • Różdżki = Ogień
  • Pentagramy = Ziemia

Esoteric: Wiedza nie powszechnie nauczane. Informacja, która jest odbierana przez tylko kilka.

F

Losy: używane przez bogów, przeznaczenie.

Wróżby: Zastosowanie metody do przewidywania przyszłych wróżbiarstwo możliwości

Stowarzyszenie Wolnego: Osiągnięcie spokojny stan świadomości. Serenity pozwoli czytelnikowi zinterpretować przesłanie czytania tarota przez intuicję, a nie intelektu.

G

Guided Meditation: Wizualizacje skłoniły przez instruktora prowadzić jeden do indywidualnych odpowiedzi na pytanie lub problem.

Cyganie: ludzie Nomadic pochodzące z Europy. Ci ludzie zostali obdarzeni w wielu formach wróżbiarstwa. Wiele nowoczesnych informacji tarota opiera się na technikach i historii pochodzenia cygańskiego.

H

Półksiężyc Rozprzestrzenianie: Ten spread karty tarota składa się z pięciu kart, ułożone w łuk. Karty przedstawiają następujące:

  • Jeden: obecna
  • Dwa: Oczekiwania
  • Trzy: nieoczekiwane
  • Cztery: Blisko przyszłości
  • Pięć: Długoterminowa przyszłość

Tarot Definicje IP

Ja

Inicjowanie: Osoba, która jest uczenie się nowej wiedzy o tarota.

Tłumacz: Może być stosowany w odniesieniu do czytnika kart tarota. Osoba, która wyjaśnia komunikat w czytaniu tarota.

Intuicja: Wiedza zdobyta przez sensie nie związane z intelektem lub tradycyjnych pięciu zmysłów.

J

Podróż: Czy często używane jako metafora w tarota. Podróż może odnosić się do podróży przez swoich własnych myśli i uczuć, aby przybyć na odpowiedź. Wielkie Arkana uważa się za metaforą podróży przez życie.

K

Kabała: Hebrajski religia opiera się na starożytnych tekstach, które ilustrują związek pomiędzy ludźmi a Bogiem.

L

Układ: Jest to inne słowo na rozkładówce kart Tarota.

Siła życia: uniwersalna energia czasami określane jako "chi".

M

Wielkie Arkana: To odnosi się do pierwszych 22 kart z talii tarota. Karty te są zazwyczaj uważane za kluczowe karty z talii.

Małe Arkana: Kolejne 56 kart w talii tarota. Karty te zapewniają wsparcie i niuanse do 22 kart Wielkie Arkana w czytaniu tarota.

Mistycyzm: praktyka poszukujących głębszej jedności z Bogiem przez kontemplację.

N

Nowy Wiek: Zdefiniowane jako szerokiego zakresu filozofii, które są tradycyjnie postrzegane jako zjawiska paranormalne i metafizyczne. Nowe interesy mogą obejmować czytanie Wiek tarot, starożytnych religii i badań paranormalnych.

O

Oracle: Boska komunikacji lub objawienie. Taka komunikacja może być dostarczony przez osobę lub przedmiot. Może się to odnosić do karty lub czytnika.

P

Zapowiedź: omen doniosłego wydarzenia dzieje się w przyszłości.

Psyche: Z greckiego, co oznacza, umysłu i duszy. Może mieć taki sam sens jak Chi lub siły życiowej.

Tarot Definicje QZ

P

Querent: osoba ubiegająca się o informacje z czytania tarota.

R

Odwrócenie: Karty, które pojawiają się do góry nogami w czytaniu tarota. Niektórzy czytelnicy tarota przypisać odwrotny sens tradycyjnego, jeśli karta jest odwrócona.

Runy: To alfabet ze starożytnego Niemczech. Jest to kolejna metoda wróżenia, a niektórzy uważają, że jest podstawą do kart tarota.

Rider Waite Tarot: Prawdopodobnie najbardziej znana talia tarota w świecie zachodnim.

S

Significator: karty tarota, które reprezentuje querent w czytaniu tarota.

Rozmazywanie: który używa rytuał oczyszczania dymu oczyścić talii tarota. Sage jest często używane w tej praktyce, aby podnieść się negatywny wpływ.

Symbolika: To jest praktyka studiowanie symboli. Tarot jest oparty na symbolach i czytelnicy interpretacji ich znaczenia.

T

Tarot: talia 78 kart używanych do wróżenia, duchowego wzrostu i samopomocy.

U

Wszechświat: Cała materia i energia w tym ziemi, galaktyk i przestrzeni międzygalaktycznej traktowane jako całość.

V

Vetivert: olejek wykorzystywany do dobrze chcąc i odpierania depresji.

W

Wunjo: Jest to runa radości.

XYZ

Jod: W Czeskim tarot, Jod jest pierwszą kartą podjęta i stanowi twórcy.