grsail.com

Czyszczenie płyty z domowej Cleaners

Czyszczenie płyty z domowej Cleaners


Zamiast zakupu zestawu do czyszczenia płyt CD, gdy twoje płyty kompaktowe brudna, smugi lub odcisków palców pokryte, może się okazać, że do czyszczenia płyt z czyszczenia domu jest tak samo skuteczny. Możesz używać elementów prawdopodobnie już w domu.

Przed CD czyszczące

Zanim zaczniesz, ważne jest, aby pamiętać, że tylko dlatego, że CD nie gra, nie oznacza, że ​​zawsze jest brudna. Możliwe, że to jest porysowana lub że problem leży w odtwarzaczu CD. Przed przystąpieniem do czyszczenia płyt, wykluczyć te inne opcje, badając po obu stronach tarczy starannie (zarysowania po stronie etykiety jest rzeczywiście gorsze niż na stronie z danymi, wierzcie lub nie) i próbuje odtworzyć inną płytę do urządzenia, aby sprawdzić, czy jest problemem uniwersalnym.

Procedura CD czyszczące z Home Cleaners

Potrzebne materiały

Po ustaleniu, problem jest naprawdę, że płyta jest brudna, to jest czas, aby uzyskać materiały. Na szczęście tylko trzy rzeczy są potrzebne do czyszczenia płyt z czyszczenia domu. Są to:

  • Kłaczków szmatki, które zapewnią, płyty CD z coraz pokryte fuzz
  • Butelka alkoholu izopropylowego lub bezzapachowa ciecz do mycia naczyń (nie rodzaju zmywarka!)
  • Miska zawierający jeden kubek letniej wody destylowanej

Należy pamiętać, że nie trzeba używać drogich ściereczki z mikrofibry. Stare bawełniane T-shirt lub nawet chusteczka wystarczyć. W rzeczywistości, zgrywanie się jedną koszulę może przez kilka tkanin za jednym zamachem. Ważne jest również, aby pamiętać, że nigdy nie jest mądry, aby używać nadtlenek wodoru, szkła lub metalu, handlowych lub innych środków czyszczących materiałów ściernych na płytach CD.

Instrukcja czyszczenia

Czyszczenie płyty z domowej Cleaners

Po montażu materiałów, wyjmij płytę z jej przypadku, uważając, aby nie dotknąć żadnej jego części z wyjątkiem stron i centrum (w zasadzie, że części krzywej). Przecież nie chcesz, aby przenieść więcej brudu na płycie z palcami. Następnie wykonaj następujące czynności:

  1. Zanurzać szmatki w wodzie, wykręcając go w zlewie, więc nie kapie na płycie. Następnie przetrzeć płytę i zobaczyć, czy brud schodzi. Ważne jest, aby korzystać z prostych linii od środka płyty na zewnątrz (myślę szprychy roweru na kole). Tarcie w ruchu kołowego lub po pierścienie mogły zepsuć dane na dysku. Suszyć płytę nowej tkaniny w ten sam sposób.
  2. Dodaj łyżeczkę mydła do miski z wodą i wymieszać. Zanurz się w nowym szmatę i wyciśnij. Następnie spróbuj przetrzeć płytę ponownie z środkiem myjącym. Następnie przetrzeć płytę z oryginalnym szmatą wody do spłukania resztek z mydłem. Osuszyć go w taki sam sposób jak poprzednio.
  3. Otworzyć alkoholu izopropylowego i umieścić nową szmatą górze otworu. Obalić butelkę dostać niewielką ilość na szmatę, najlepiej w rogu. Rub CD, jak przedtem. Nie martw się o wycieranie do sucha, ponieważ alkohol wyparuje szybko.

Poza Home Cleaners

W większości przypadków, środki czyszczące do domu usunie brud na płytach CD w żadnym momencie. Niemniej jednak, mogą istnieć inne czasy, kiedy coś mocniejszego jest potrzebne. W tych przypadkach, możesz skoczyć do zestawu do czyszczenia płyt CD. Jeden zestaw do czyszczenia pozwala wyleczyć wiele płyt. Należy pamiętać, że zestawy do czyszczenia płyt CD nie mają magiczną moc. Jeśli masz płyty CD, która jest pokryta guma do żucia lub Płyta zawiera materiał wrażliwy, to najlepiej szukać pomocy u specjalistów, dzięki czemu nie zrobić dalsze uszkodzenia.