grsail.com

Czy owoce tuczy?

Owoc zawiera naturalne źródło energii dla organizmu, jak również niezbędnych witamin i przeciwutleniaczy. Mimo, że owoce mają "naturalne" cukry nadal istnieje wiele korzyści dla organizmu. Naturalne cukry w owocach nie podnieść poziom cukru we krwi, w taki sam sposób jak rafinowanych lub przetwarzanych cukrów.

Cukry występujące w owocach są nazywane fruktozy. Fruktoza przekształca się sacharozę i glikogenu w organizmie. Fruktoza jest prawie 1 ½ razy słodsza niż cukier stołowy, ale ma wolniejszą przemianę cukru we krwi. Więc cukry, które pochodzą z naturalnych owoców mają wolniejsze tempo wchłaniania niż wyrafinowane i przetworzonych cukrów (cukrów stołowe). Cukier jest wciągająca; w związku z tym, im więcej jesz tym więcej chcesz. Rafinowany cukier jest kompletnie pozbawiony substancji odżywczych, więc wszystko co konsumują jest proste węglowodany.

Spożywanie nadmiaru cukru w ​​okresie czasu może prowadzić do osłabienia kości. Cukier jest przechowywany w wątrobie glikogenu wątroby może posiadać tylko tyle. Po przekroczeniu zdolności wątroby, nadmierne cukier jest uwalniany do krwioobiegu w postaci kwasów tłuszczowych. Ciało następnie tych kwasów tłuszczowych do innych części ciała podczas przechowywania.

Owoce i / lub wybory 100% naturalne owoce są najlepszym rozwiązaniem. Owoce, które są spożywane z na skórę mówi się, że nieco wolniejsze tempo wchłaniania, co oznacza poziom cukru we krwi nie będzie Spike.

Owoce są łatwe i szybkie do żywienia on-the-go. Owoce są doskonałym źródłem następujących podstawowych składników odżywczych:

1. Fiber - spożywanie 20-25 g błonnika dziennie wykazało zmniejszenie częstości występowania otyłości i regulowania układu pokarmowego. Włókno może zmniejszyć częstość występowania choroby wieńcowej.

2. Potas - jest optymalna dla utrzymania zdrowego ciśnienia krwi i zapobiegania udarów mózgu, poprzez ułatwianie prawidłowego skurczu mięśni.

3. Witamina A - pomaga utrzymać skórę i oczy zdrowe i chroni przed infekcjami. Witamina jest niezbędna przy tworzeniu kości i zębów, ułatwia odkładanie tłuszczu i chroni przed przeziębienia, grypa i zakażenia

4. Witamina C (kwas askorbinowy) - jest silnym przeciwutleniaczem, który jest wymagany dla większości funkcji metabolicznych w organizmie, w tym wzrostu i naprawy tkanek, funkcji nadnerczy i zdrowych dziąseł.

Zdrowe nawyki których warto pamiętać:

  • Staraj się jeść 2-3 porcji owoców dziennie - 100% owoców, nie sztucznie aromatyzowane przedmiotów
  • Jedzenie całe owoce zamiast pić swoje owoce zmniejszają kalorii i cukru w ​​porcji (na przykład: 1 pomarańcza = około 70 kalorii, 1 szklanka soku pomarańczowego rzeczywistym około 120 kalorii =)
  • Spójrz na 100% soku owocowego (10% soku owocowego oznacza, że ​​90% swojego wyboru napoju ma wiele dodatkowych cukrów i wypełniaczy)