grsail.com

Czy Łatwiej wyobrazić drugie dziecko niż pierwszy?

Czy Łatwiej wyobrazić drugie dziecko niż pierwszy?


Jeśli myślisz o rozszerza swoją rodzinę, można się zastanawiać, czy łatwiej jest wyobrazić sobie drugie dziecko niż pierwsza. Jeśli walczył z zajściem w ciążę swoje pierwsze dziecko, może się okazać, że drugi występuje znacznie łatwiej. Z drugiej strony, niektóre pary, które stworzone szybko, za pierwszym razem do czynienia z większą liczbą problemów, jeśli chodzi o poczęcie dziecka numer dwa.

Twoja płodność może ulec zmianie

Z pierwszego dziecka, twoje ciało wykazały, że był zdolny do pojmowania i niosąc dziecko. Czy to było trudne lub łatwe do wyobrazić Twoja pierwsza, to naturalne, aby zakładać, że poczęcie drugiego lub trzeciego dziecka byłoby podobne doświadczenia. Jednak kilka rzeczy może się zmienić.

Niepłodność wtórna przeżywa

Wtórne niepłodności jest niemożność poczęcia drugie lub kolejne dziecko po pomyślnym poczęcia pierwszego dziecka. Według Centrum Zdrowia internetowej, ten problem jest rzeczywiście bardziej powszechne niż pierwotnej niepłodności. Oznacza to, że liczba par, które mają problemy z poczęciem drugiego dziecka jest w rzeczywistości wyższa niż liczba par, które miał trudny czas z zajściem w ciążę po raz pierwszy.

Wiek i płodność

Jednym z powodów tej trudnej sytuacji może być fakt, że płodność zmniejsza się z wiekiem. Możesz mieć problemy z zajściem w ciążę drugi dziecko, czy to było kilka lat od twój pierwszy. Według badań opublikowanych przez University of St Andrews i Uniwersytecie w Edynburgu w Szkocji, kobiety mają tylko około 12% ich jaj pozostawionych w wieku 30. Przez 40 lat, liczba ta zmniejsza się do 3%. Jeśli jesteś w późnych latach 30. i na początku lat 40., kiedy próbuje wyobrazić liczbę dziecka dwa, może się okazać, że proces jest bardziej trudne.

Wiek rozmówcy jest również ważnym czynnikiem w powstawaniu wtórnej niepłodności. Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkley, mężczyźni produkują mniej mobilnych, zwykle w kształcie plemników w ich wieku. Badania wykazały, że w wieku 50 lat, mężczyzn plemników może być od 23% do 38% mniejsze prawdopodobieństwo powstania ciąży.

Inne czynniki wpływające na Niepłodność wtórna

Poza tym w twoim wieku, kilka innych czynników może utrudnić wyobrazić po raz drugi:

 • Karmienia piersią, co może zmniejszyć płodność
 • Warunki zdrowotne, takie jak cukrzyca
 • Leki, w tym antybiotyki, steroidy, leki przeciwhistaminowe i
 • Nadwaga lub niedowaga
 • Mięśniaki macicy i endometriozy
 • Uszkodzenie narządów płciowych
 • Zwiększony poziom stresu

Czynniki, które mogą ułatwić sobie wyobrazić drugie dziecko

Mimo, że wiele czynników może sprawić, że trudniej wyobrazić sobie po raz drugi, nie jest to prawdą we wszystkich przypadkach. Niektóre pary wyobrazić ich drugie dziecko bez problemu w ogóle. Dla wielu par, które zmagały się zajść w ciążę po raz pierwszy, ciążę ponownie, czasami rzeczywiście łatwiej. Badania opublikowane w czasopiśmie Fertility and Sterility zbadał dzietności wśród grupy japońskich kobiet, które stosowały IVF wyobrazić ich pierwszego dziecka. 20,7% kobiet pomyślany drugie dziecko bez pomocy leczenia bezpłodności.

Istnieje kilka powodów, może być łatwiej wyobrazić po raz drugi:

 • Dla par, które zmagały się o dziecko po raz pierwszy, stres może być mniejsza z drugim dzieckiem.
 • Hormony związane z ciążą może pomóc z endometriozą.
 • Zrosty w jajowodach, które mogą powodować problemy w czasie owulacji, mogą być zmniejszone, gdy kobieta nosi pierwsze dziecko.

Kiedy należy porozmawiać z lekarzem

To zawsze dobry pomysł, aby skonsultować się z lekarzem przed podjęciem próby zajścia w ciążę, czy jest to pierwsze dziecko, albo drugi. On lub ona może sprawdzić ogólny stan zdrowia i zapewnienia, że ​​jesteś fizycznie gotowy do przeprowadzenia kolejnego dziecka. Jednak, jeśli już próbuje na tym drugim dzieckiem i mają problemy z zajściem w ciążę, może to być czas, aby udać się do specjalisty płodności aby uzyskać więcej informacji. Lekarze płodności polecam zasięgnąć profesjonalnej porady na temat pojmowania swoje drugie dziecko, jeśli którykolwiek z następujących warunków:

 • Jesteś w wieku do 35 lat i zostały próbuje wyobrazić przez 12 miesięcy lub dłużej
 • Jesteś po 35 i zostały próby dla wielu niemowlęcym dwóch na sześć miesięcy
 • Jesteś na 38
 • Jeśli kiedykolwiek miał zablokowany jajowodu lub ciąża pozamaciczna
 • Musisz endometriozy
 • Twój partner ma niską liczbę plemników lub problemy z mobilnością i jakością spermy

Łatwiej Niektóre, trudniejsze do podsłuchu

Mimo, że jest to łatwiejsze dla niektórych par wyobrazić drugie dziecko niż to było pierwsze, inni spotykają się z problemem wtórnym niepłodności. Jeśli masz wątpliwości co do swojej płodności z jakiegokolwiek powodu, skontaktuj się z OB / Gyn lub specjalisty płodności jak najszybciej. Dzięki profesjonalnej pomocy, będziesz na dobrej drodze, aby dodać kolejne dziecko do swojej rodziny.