grsail.com

Czy Hydrokodon powodować wady wrodzone?

Czy Hydrokodon powodować wady wrodzone?


Czy Hydrokodon powodować wady wrodzone? Niestety, nie jest jednoznaczne odpowiedzi na to pytanie.

Zastosowania hydrokodonu

Hydrokodon, znany również jako Vicodin, jest narkotykiem lek przeciwbólowy, który jest często przepisywany po operacji, urazu lub innych przyczyn bólu. Jest on stosowany w połączeniu z paracetamolem do różnych problemów.

W większości przypadków, hydrokodon jest przewidziany na krótki okres czasu, podczas gdy, odzyskuje ze zdarzenia indukcji bólu. Dla niektórych z problemów przewlekłych hydrokodonu może być używana przez dłuższy okres czasu. Może być również przewidziana jako substancji hamującej kaszel pod nazwą Dilaudid.

Pomimo jego szerokiego zastosowania, hydrokodon ma pewne wady. Istnieje wiele potencjalnych skutków ubocznych, w tym zawroty głowy, senność, nudności i zaparcia. Długotrwałe stosowanie może spowodować utratę słuchu. W ostatnich latach, hydrokodon stał się popularny narkotyk rekreacyjny i może prowadzić do uzależnienia, gdy wykorzystywane w niewłaściwy sposób lub przez długi okres czasu. W 2009 roku amerykańska Food and Drug Administration zaleca się Vicodin i Percocet, kolejny popularny ból recepty przeciwbólowy, być usunięte z rynku ze względu na wzrost przedawkowania.

Paracetamol, znany jako Tylenol może spowodować uszkodzenie wątroby, jeśli są przyjmowane w zbyt dużej lub dłuższy okres czasu. Mimo, że paracetamol jest na ogół bezpieczne jako krótkoterminowy lek przeciwbólowy, ludzie używający hydrokon nie może sobie sprawę, że już zawiera paracetamol i może nieświadomie przedawkować, czy one także Tylenol.

Czy Hydrokodon powodować wady wrodzone?

Ze względu na potencjalne szkody długoterminowej, nie było żadnych badań człowieka, którego można skutecznie odpowiedzieć na pytanie: "Czy Hydrokodon powodować wady wrodzone?" FDA klasyfikuje hydrokon jako kategoria C do stosowania w czasie ciąży, co oznacza, że ​​leki mogą być szkodliwe dla nienarodzonych dzieci, ale nie jest wystarczająco jasne dowody. Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że istnieją potencjalne wady wrodzone, spowodowane przez hydrokodon użytku, ale nie wiadomo, czy odnosi się do ludzi, jak również.

U noworodków matek, które stosowały wiele hydrokodonem podczas ciąży mogą wystąpić objawy odstawienia po urodzeniu. Te objawy to nadmierne płacz, gorączka i dreszcze. Jeśli Hydrokodon jest pobierana w trakcie porodu, dziecko może mieć problemy z oddychaniem po urodzeniu.

Problemy zdrowotne w czasie ciąży

Jeden konkretny problem stosowania w czasie ciąży hydrokodonem jest wpływ ma na to mama spodziewa. Jeśli matka korzysta hydrokon na chwilę i opracowała uzależnienie od niego, że będzie prawdopodobnych objawów odstawienia doświadczenia bólu, pocenie się, i niepokój, czy ona przestanie go używać. Uszkodzenie wątroby lub awaria może wystąpić również w długotrwałym stosowaniu, oddanie życia zarówno matki, jak i dziecka na ryzyko.

Matka, która jest uzależniony środek przeciwbólowy jak hydrokodonem może nie jest dbanie o siebie, jak i ona musi w czasie ciąży. Może to spowodować złe odżywianie i brak odpowiedniej opieki prenatalnej, których skutki mogą być przekazane wraz z dzieckiem.Przy zastosowaniu starannie przez kobiety w ciąży pod kierunkiem lekarza na krótki okres czasu, nie ma jednoznacznych dowodów, że Hydrokodon spowoduje długoterminowe skutki w dzieci. Nadmierne używanie i zależności mogą spowodować komplikacje dla dziecka, jednak, szczególnie tuż po urodzeniu.

Niestety, nie ma prostej odpowiedzi na pytanie, "Czy przyczyną wrodzonych wad Hydrokodon?" Kobiety i ich lekarze będą musieli starannie rozważyć potencjalne skutki uboczne leku przeciw z korzyściami dla zdrowia i kontroli bólu, że oferuje do matki.