grsail.com

Czy Fiber-Głupi?

Fiber jest buzz word te dni, słychać go wszędzie, ale czy naprawdę wiesz, co robi i dlaczego włókno może się przydać? Włókna mogą być sklasyfikowane w dwóch głównych typach - rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych w wodzie. Dlatego różne włókna mają różne działanie na organizm i tak wiele już napisano o plusy i minusy tej żywności dietetycznej, że łatwo jest skończyć się trochę mylić o tym. Tak więc, należy lub nie należy zwiększyć błonnika w diecie? Czy błonnik żywności cud, że składa się? Ze wszystkim, co zostało napisane na temat korzyści płynących z włókna, jak to jest, to, że wciąż pozostają "włókna głupi?" Oto kilka mitów i faktów, aby wyjaśnić nieporozumienia.
Mit 1 - Wszystkie błonnik jest taka sama. Fałsz.
Z dwóch typów włókna, nierozpuszczalne włókna w żywności, takie jak otręby pszenne, całe ziarna i skórki owoców jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Zewnętrzna warstwa włókien większości owoców, warzyw i ziaren ma tendencję do usunięte podczas procesów spożywczych, takich jak gotowanie, wydobywania, peeling i frezowanie. Dlatego wskazane jest, aby jeść więcej niewybredny żywności, aby uzyskać odpowiednią dzienną dawkę błonnika. Błonnik nierozpuszczalny zmiękcza stolec i luzem ich dokonywania ich przejście przez jelita łatwiej. Błonnik nierozpuszczalny działa jak gąbka, wchłaniając wodę i obrzęk powoduje większą częstość wypróżnień i pomniejszych przypadków zaparć i poprawia zdrowie jelita grubego.

Błonnik rozpuszczalny znajduje się w owsie, groch, soczewica, ryż brązowy, jabłka i brokuły zepsuje, jak przechodzi choć układu pokarmowego. To przekształca się w żel i spowalnia trawienie pokarmu, a także pomaga zmniejszyć skutki skoki cukru we krwi, które mogą wystąpić, gdy są spożywane szczególnie wysoki cukier i niski posiłek włókien.

Mit 2 - Mięso takie jak wieprzowiny i wołowiny są bogate w błonnik. Fałsz.
Błonnik pochodzi wyłącznie z produktów roślinnych, takich jak ziarna, całych owoców i warzyw. Zastępcze fasoli nad mięsa co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zwiększyć spożycie błonnika.

Mit 3 - dieta bogata w błonnik może powodować wzrost wagi. Fałsz.
W rzeczywistości, to jest dokładnie odwrotnie. Błonnik zwiększa uczucie sytości, a także jest mniej kalorii w porównaniu do innych produktów spożywczych. Ponieważ trwa dłużej do strawienia, czujesz pełny dłużej i zapobiega to ponad jedzenie również.

Mit 4 - Fiber jest konieczne tylko, jeśli są zaparcia. Fałsz.
Włókno ma promować prawidłowości i łagodzi zaparcia, ale może również pomóc obniżyć poziom cholesterolu i otyłością prowadzącą do zdrowszego serca.

Badania wykazały, że błonnik nie jest pojedyncza substancja, jak kiedyś zakładano. Raczej jest to zbiór elementów, każdy z wielu funkcji. To doprowadziło do objawienia, że ​​błonnik nie jest już synonimem tylko nudne otrąb. Teraz można zwiększyć zawartość błonnika w diecie, włączając szeroki wybór pysznych świeżych całych owoców i warzyw oraz wprowadzenie zmian jak jedzenie ryż brązowy na biały lub podlewanie nasion lnu na sałatki naprawdę się spożycie błonnika w nowych, ciekawych sposobów.

Nie ma potrzeby, aby być włókna głupie dłużej. Z kilku prostych zmian w zwyczaju, można zbliżyć się do spożywania dziennej zalecanej ilości 26 do 35 g błonnika.

naturaldetox.com