grsail.com

Czy Doskonale Masa ciała zawsze dokładne?

Określenia idealnej wagi ciała może być tak proste, jak szuka wzrostu i masy ciała na wykresie, ale liczba znajdziesz to dopiero pierwszy krok w celu ustalenia, jaki zakres jest najzdrowsze dla typu budowy ciała i stylu życia.

Jak to często bywa z postaciami z wykresu szarpanych, informacja jest statyczny zestaw liczb i udostępnia tylko część obrazu potrzebne, aby dowiedzieć się dokładne idealną masę ciała.

Masa ciała idealne

Idealny zakres masy ciała jest powszechnie akceptowane jako BMI (Body Mass Index) z 18,5 do 24,9. BMI jest obliczenie, które dane wysokość, ponieważ odnosi się do masy.

Oznacza to, przeciętna kobieta, która jest 5'4 "może bezpiecznie ważyć między 108 i 145 funtów i być traktowane na jej idealnej masy ciała. Czynniki, które mogą zmieniać i wpływać na ten wybór to wiek, skład ciała i poziom aktywności. Na przykład, rozmiar ramki często stosuje się dokładniej wskazać, co BMI osoba będzie najbardziej zdrowe.

Wielkość obudowy

Proste i dość dokładne badania w celu określenia Twój rozmiar ramki jest owijanie palec wskazujący i kciuk wokół nadgarstka w jego najmniejszym obwodzie. Jeśli twoje palce zachodzą na siebie, swój rozmiar ramki jest mały. Jeśli twoje palce ledwo dotknąć, Twój rozmiar ramki jest średni, a jeśli twoje palce nie dotykają, Twój rozmiar ramki jest duża.

Osoba z dużym rozmiarze ramy ogólnie będzie bardziej komfortowo w górnym biegu jej zalecanej gramatury. Więc kobieta mowa powyżej będzie zwykle najzdrowsze o masie do 145 kg bliżej niż ona będzie na 108, jeśli stwierdzono, że posiadał dużą klatkę.

Wiek

Dodatkowym czynnikiem do rozważenia przy ustalaniu idealnej wagi ciała jest w twoim wieku. Ogólnie rzecz ujmując, w miarę upływu lat, ciężar, przy którym możemy bezpiecznie może trochę życia wzrasta. Oznacza to kobieta po pięćdziesiątce może ważyć od 10 do 15 funtów więcej niż jej dwadzieścia-letniej córki tej samej wysokości, i cieszyć się taką samą jakość zdrowia.

Poziom aktywności

Ostatnią cechą rozważyć podczas określania prawidłowej wagi ciała jest twój idealny poziom aktywności. Podczas gdy większość z nas nie angażują się w ekstremalnych poziomów sprawności (takich jak kulturystyka czy ultra maratonów), wiele osób wchodzi w znacznie bardziej aktywny tryb życia, kiedy decydują się schudnąć, a ten wysoki poziom aktywności nadal po osiągnięciu swoich celów wagi ,

Aby prawidłowo wspierać sport styl życia, ważne jest, aby pamiętać, że dodatkowe masy mięśniowej utworzony w wyniku codziennych ćwiczeń może zwiększyć masę, w której organizm będzie funkcjonował najlepiej (i może wymagać, aby zwiększyć ilość spożywanych kalorii, aby zrekompensować).

Biorąc pod uwagę dodatkowe czynniki, gdy na zastanawianie się idealną wagę ciała służy nie tylko pozwalają na podejmowanie najlepszych decyzji w zakresie, jaki ciężar trzeba stracić, ale również sprawia, że ​​przejście do zdrowszego stylu życia znacznie łatwiejsze proces.

Pełne badanie stylu życia uniemożliwi dążenie do wagi cel, który może być niezdrowe dla danego typu ciała i sprawi, że łatwiej utrzymać wagę po osiągnięciu swojego celu.