grsail.com

Części TV i porady w zakresie napraw: TV

Jak konserwować Telewizor z płaskim ekranem

Zwykłe środki czyszczące, takie jak do czyszczenia szkła, może zrobić trwałe uszkodzenie nowszych telewizorów. Ważne jest, aby komunikować się każdemu, kto sprząta w domu.

Oczywiście oznacza to, że prawdopodobnie będziesz utknąć czyszczenia ekranu telewizora. Na szczęście dzisiejsze telewizory nie są aż magnesy kurzu, że starsze modele CRT były.

W ogóle, postępuj zgodnie z instrukcjami czyszczenia w podręcznikach naprawy TV dla swoich zbiorów. W przypadku wątpliwości, należy stosować tylko wilgotnej ściereczki do czyszczenia ekranu. Nie naciskaj mocno na ekranie podczas czyszczenia, które mogą spowodować uszkodzenie obrazu.

Kalibracja Twój kolor

Dostosowanie tych ustawień pomoże Ci uzyskać najlepszy możliwy obraz z Twojego panelu płaskiego telewizora:

 • Jasność: Reguluje siłę bieli na ekranie.
 • Kontrast: Określa głębię czerni na ekranie.
 • Temperatura (lub Odcień): najczęściej korekta odcieni skóry. Za "na zimno", a ludzie patrzą na zielono; zbyt "gorące" i wyglądają różowo.
 • Kolor (lub Nasycenie): Reguluje jak żywe kolory są na ekranie.
 • Ostrość: Wydobywa krawędzie obiektów na ekranie. Często zbyt wysokie lub podane sztucznego impuls z funkcji "wzmacniania krawędzi".

Gwarancje TV

Większość współczesnych twórców telewizyjnych wspierać swoich produktów o doskonałych gwarancji i dobrej obsługi klienta. Dlaczego więc kupić dodatkowy jeden jest oferowane w sklepie elektronicznym?

Na wysokiej klasy lub telewizorów o znaczeniu krytycznym (być może te wykorzystywane w działalności gospodarczej, na przykład), przedłużone gwarancje oferują spokój. Oczywiście, elektronika sprzedający chce, aby kupić je za każdym razem. Kiedy to się opłaca?

 • Ile koszt gwarancji jako procent kosztów telewizora? Jeśli jest więcej niż 25 procent, pomiń go.
 • Będziesz używać dodatkowych funkcji, takich jak utrzymanie wolna?
 • Jak wielkim problemem jest dla Ciebie, jeśli telewizor nie działa?
 • Co to jest najbardziej prawdopodobne, aby udać się z urządzeniem, a nie gwarancja obejmuje go?

Rozwiązywanie problemów audio TV

 • Zdziwiłbyś się, jak często tak się dzieje: Przed martwić o dźwięku, sprawdź, czy przycisk wyciszenia jest wyłączona.
 • Zwiększ głośność, jeśli jest zbyt niska, aby usłyszeć.
 • Sprawdź ustawienia, aby upewnić się, że głośniki są włączone.
 • Sprawdź wszystkie części telewizyjne, które odnoszą się do systemu audio - kable, głośniki, subwoofery - aby upewnić się, że jesteś połączony solidnie.
 • Spróbuj użyć innego źródła sygnału - płyty DVD zamiast kabla, na przykład, lub inny kanał.

Wymiana żarówki TV

Telewizory LCD projekcji tylnej są oświetlone z żarówką. Wymiana żarówki jest to jeden z nielicznych telewizyjnych projekcji naprawy projektów racjonalnie przydatne właściciel może podjąć.

Gdy ekran robi słabe, że nadszedł czas na nową żarówkę. Niestety, te kosztują od $ 150 i 200 dolarów.

Twoje TV naprawy Instrukcje powinny zawierać instrukcje jak wymienić żarówkę, ale większość producentów zrobiłem to proces dość łatwe - po prostu kwestia obracając śrubokręt, biorąc starą lampę i ustawienie nowego w miejscu. Najtrudniej może być dotarcie do tyłu telewizora, aby to zrobić!

Rozwiązywanie problemów TV Obraz Problemy

Zanim zadzwonisz do pomocy naprawy TV, zacznijmy łatwe rzeczy. Czy kabel zasilający jest podłączony?

 • Jeśli telewizor jest podłączony do listwy zasilającej, jest pasek jest włączony?
 • Czy kable pochylił, ściśnięte lub po prostu zbyt długo? Każda z nich może pogorszyć jakość obrazu. Spróbuj użyć źródłem wobec ekranu kabli, że nie mają więcej niż trzy stopy.
 • Czy problem występuje z wszystkich źródeł, czy tylko jeden? Jeśli tylko jeden kanał telewizyjny ma problemy, które pomogą zawęzić problem. To samo może być prawdą, jeśli DVD grać dobrze, ale kabel jest w źle.

Sprawdź połączenia

Jeśli obraz telewizyjny nie wygląda dobrze, pierwszą rzeczą do zrobienia jest, aby sprawdzić wszystkie połączenia i przewody, które przynoszą sygnały do ​​ekranu. Wymień wszystkie luźne lub przetarty kabel i sprawdź, czy kable są składowane na uboczu, zwierząt domowych i dzieci.

Jest również możliwe, zwłaszcza jeśli nie kupić telewizor nazwa-marki, które producent telewizyjny pod warunkiem kable tandetne. Spróbuj zainstalować markę jakości kabla i sprawdzić, czy sygnał się poprawia. Kable są jedną z niewielu części dużym ekranie można zastąpić sobie.

Co by nie zrobić dla Twojego telewizora

W zdecydowanej większości przypadków, jest niewiele można zrobić na własną rękę rozwiązać nowszą telewizję, gdy coś pójdzie nie tak. To po prostu kwestia dzwoniąc do autoryzowanego serwisu naprawczego w telewizji lub biorąc telewizor na blacie usług sklepu, gdzie został zakupiony.

Oprzeć się pokusie, aby spróbować zdjąć osłonę i nie mieć telewizor w "tryb serwisowy", chyba że jesteś absolutnie pewien, że wiesz, co robisz.