grsail.com

Czerwone wino ocena

Czerwone wino ocena

Jeśli podniesiesz najnowszą wersję Wine Spectator czy Roberta Parkera The Wine Advocate, zobaczysz, że czerwone wino Ocena używa skali 100-punktowej, jeden z kilku dostępnych skal oceny wina.

Czerwone wino Ocena Wagi

100-punktowej skali

Robert Parker stworzył skalę, aby sędzia wina bardziej sprawiedliwy, choć niektórzy krytycy twierdzą, że trudno jest przypisać wartość liczbową do czegoś jak niedokładne jak wino. Bez względu na to, tak wielu z nas używa skali 100-punktowej ocenić wiele rzeczy w naszym życiu, które jest wydaje się prosta wystarczy "portu", że ponad zastosowania do wina, jak również. Czerwonego wina Ocena używa tej samej skali w przeważającej części, ale są też inne. Istnieje kilka różnych sposobów, aby ocenić Red lub wina dla tej sprawy za pomocą 100-punkt scale.First się skala 100-punktowa nie jest jedynym systemem Ocena tam dla wina. Jeśli podniesiesz wina konesera zobaczysz, że używają "obłoczki". Jakie są chrupki, pytasz? Cóż, jest to w zasadzie skali czteropunktowe. Trzy sorbetów jest doskonała, dwa ciasta francuskiego jest bardzo dobry, jeden podmuch jest dobre, a mniej niż (nie chrupki) jest niższa niż dobra. Jest to bardzo prosty system, aby upewnić się i łatwiej się zorientować, ale to nie pozostawia wiele do wyobraźni.

Wino Sądząc Skala

Gdy znajdziesz wino, które otrzymał medal z konkursu win, są szanse, inny system był używany do oceny wina. Sędziowie są czasem z uwagi na wybory "No medal, brąz, srebro lub złoto." Czasami można umieścić "+" lub "-" na medal sortowania z nutą sposobu, który nie jest oparty; ale w końcu, wina będzie tylko jedną z tych czterech ocen.

20-punktowej skali

Inny system, który był popularny w latach 1970 i połowie 1980 jest skala 20-punktowy stosowany na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis oraz w Wielkiej Brytanii. Podobnie jak w skali 100-punktowej, to było kiedyś progresywna skala 20 jest najbardziej doskonały i 0 jest niepitna. To był popularny, ale skala 100-punktowy wydawało najlepszą drogę, ponieważ to był system już na miejscu dla wielu ludzi. To również daje wystarczająco dużo "pokój", aby ocenić coś wina oprócz po prostu "dobry". Dobro jest w dowolnym miejscu między 80 + i 89 punktów, więc waga może pomóc umieścić wina na widma.

Czerwone wino ocena jest subiektywna

Niezależnie od tego, jakiego systemu używasz, Ocena wina jest w rzeczywistości prywatną działalność, niezależnie od tego, jaki cel ludzie starają się zrobić. Jeśli chodzi o oceny wina, trudno jest powiedzieć "To jest złoto, ponieważ stanowi najlepszy tego typu wina ma do zaoferowania", chyba że oceniając go na własne oczy. Ale to, co jedna osoba lubi można łatwo nawzajem lubię.

Na co zwrócić uwagę

Istnieją cztery rzeczy, aby zauważyć, kiedy ocena wina. Są to: (w porządku, w jakim mają być zaobserwowane):

  1. Wygląd (wizualne)
  2. Aromat (zapach)
  3. Smak
  4. Posmak (folia)

Wygląd

Jak jasne jest wina? Większość wina czerwone powinno być dość jasne, a nie słabe. Poza tym jasności, chcemy także zwrócić uwagę na kolor, trzymając wino się obok białym tle. Kolor może być oznaką dojrzałości wina. Czerwone wina zwykle zaczynają się ciemniejsze i bardziej czerwona. W terminie ich wymagalności, staną się jaśniejsze i zmienić na bardziej czerwony kolor cegły (tzw wmurowania).

Aromat

Nos wina (lub zapach) jest bardzo istotne dla ogólnego smaku wina. Wirować wino w szkle, aby zwiększyć swoją powierzchnię, a następnie trzymać nos w szkle i wdychać głęboko. Zrób to kilka razy. Spróbuj znaleźć jak najwięcej różnych zapachów, jak możesz. To nie jest łatwe do zrobienia. Po robi to dla wielu win zadanie to coraz trudniej. Czy zapachy pasują do ogólnej typowe aromaty dla tego typu wina? Jeśli ocena Cabernet Sauvignon i wino pachnie jak Pinot Noir, są szanse, że nie będzie uzyskać wysoką ocenę. To jest miejsce, gdzie możesz szukać, aby znaleźć żadnych wad z wina, takie jak zapach, który poza zgonów ocenę.

Smak

Język może wykryć tylko cztery podstawowe smaki - słodki, słony, kwaśny i gorzki. W połączeniu z aromatem rezultacie smak. Tak, aromat jest ważna w odniesieniu do smaku! Czy kiedykolwiek miałeś złe zimno i nos został nadziewane się i nie można smakować jedzenie? To samo z winem ... idą w parze. Co to smakuje? Czy są jakieś nowe smaki nie znaleźliśmy się w samym nosem? Jak to tekstury? Czy jest dużo alkoholu? Są smaki wyważone? Wdychając trochę powietrza za pośrednictwem zębów pomaga dotlenić wino i doprowadzić smaki do przodu, ale to wymaga praktyki.

Wykończenie

Wykończenie i posmak wina sprawia, wyjścia i każdy wrażenie. Czy wina utrzymywał się na podniebieniu, tak, że można jeszcze spróbować go długo po pluć / połykać? Albo, czy po prostu spaść z urwiska, a zostawiają cię z niczym? Wykończenie łączy w sobie wszystkie inne czynniki w ocenie wina. W tym momencie aż wszelkich myśli i czynników decydujących o winie. Biorąc pod uwagę wszystko, co oceniasz go?

Zaufaj sobie!

Praktyka czyni mistrza. Sobie sprawę, że więcej się to zrobić, lepiej dostaniesz. Nie denerwować, że twoje uprawnienia lub wyniki nie są zgodne co "specjaliści" myśleć. Najczęściej nie zgadzają się ze sobą albo. Twoje doświadczenie degustacja wina jest własne. Zaufaj jelit, i cieszyć się!