grsail.com

Czekolada jest zdrowe dla serca

Korzyści zdrowotne czekolady pozostają bardzo wątpliwa, a wydaje się, że nie zostały one jeszcze dokładnie zbadane.

Czekolada jest zdrowe dla serca

Raporty o stanie czekolady, że ciemna czekolada zawiera flawonoid, przeciwutleniacz, który jest skuteczny w zapobieganiu tworzeniu się skrzepów krwi i rozwoju raka jelita grubego. Poza tym, to hamuje zwyrodnienie plamki żółtej - stan odpowiedzialne za różne problemy zdrowotne, takie jak ślepota u seniorów, demencji i przedwczesnego porodu.

Teraz naukowcy zaczynają odkrywać wpływ spożycia czekolady produkuje się na choroby układu krążenia.

Journal of Internal Medicine opublikował wyniki badań, które mówi, jedzenie czekolady może pomóc osobom z wywiadem zawału serca zmniejsza ryzyko zgonu z drugim ataku serca.

Wydaje się, że ludzie, którzy przeżyli jeden atak serca może zmniejszyć zagrożenie innym przez trzy razy po prostu poprzez jedzenie co najmniej dwóch porcji czekolady tygodniowo. I zrezygnować z tego rodzaju ochrony czekolady, jeśli mniej jeść czekoladę.

Czekolada z wysoką zawartością kakao obniża ciśnienie krwi, a tym samym może być bardzo skuteczny w poprawę krążenia krwi w ten sposób obniżenia liczby zgonów spowodowanych przez powtarzające atak serca.

Naukowcy są przekonani o zdolności związków bioaktywnych w czekoladzie zachowania ofiary ataku serca w lepszym stanie.

Szef zespołu badawczego Imre Janszky stwierdza: "jeśli nie ma nadwagę, ani ma cukrzycę nie polecam przed jedzenia czekolady." W jej opinii czekolady w małych ilościach zalicza się do najzdrowszych deserów.