grsail.com

Co to są węglowodany netto?

Większość ludzi, którzy troszczą się o ich zdrowie są bardzo znane z etykietowania żywności. Pewnie spojrzał na swojej godziwej udziału Nutrition Facts paneli, listy składników i oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności pakowanej. Czytanie etykiet ramiona nam przydatnych informacji, które pomogą nam ustalić, co żywności i produktów należy uwzględnić w naszym plan zdrowego odżywiania. Termin może widzieliście na niektórych opakowaniach żywności, zwłaszcza żywności, diety, jest "węglowodanów netto." Termin ten (również oznaczone jako "węglowodany uderzenia" lub "przyswajalnych węglowodanów" na niektórych etykietach) zaczął robić jej drogę na opakowaniach produktów żywnościowych, gdy niskowęglowodanowa dieta szał zerwał się około 10 lat temu. W tym czasie firmy spożywcze szukali sposobów, aby zarobić na najnowsze diety moda i rynkowych swoich produktów jak żywność niskowęglowodanowej.

Całkowite węglowodany są określane poprzez odjęcie liczby gramów białka, tłuszczu, wody i popiołu z całkowitej masy produktu spożywczego. Food and Drug Administration (FDA) wymaga, aby całkowita liczba węglowodanów obejmują pełnych gramów z obu alkoholi cukrowych i błonnika. Jednak te węglowodanowe źródła mają znacznie mniejszy wpływ na stężenie glukozy we krwi niż zwykłe węglowodany, ponieważ są one tylko częściowo przekształcone (jeśli w ogóle) do glukozy przez organizm. Alkohole cukrowe nie są całkowicie trawione przez organizm (nie jest błonnik), ale one przyczynić trochę kalorii. Gram regularnie węglowodanów (od żywności, takich jak zboża, owoce, warzywa, nabiał, słodycze, itp) daje 4 kalorie. Jednak, alkohole cukrowe (nazwa naukowa "poliole") to grupa słabo przyswajalne węglowodany, które dostarczają szereg kalorii na gram - od 0,2 do 3 kalorii / gram. Nie są one całkowicie wolne od kalorii, ale dostarczają mniej kalorii na gram niż zwykłe węglowodany (4 kcal / g).

Słowa "węglowodanów netto" nie ma prawnej definicji, ani FDA, ani American Diabetes Association używa terminu. Ideą jest to, że węglowodany netto producentów żywności odjąć pewne niekompletnie strawione węglowodany - w tym alkoholi cukrowych, błonnika i gliceryna - od całkowitych węglowodanów (w gramach), ponieważ nie wszystkie z tych kalorii węglowodanów są całkowicie wchłaniane przez organizm. Na przykład, określenie "węglowodany netto" jest często stosowane w opakowaniach żywności, które zawierają duże ilości błonnika lub alkohole cukrowe. Alkohole cukrowe są używane do słodzenia dużo cukru / nie-dodaje cukier cukierki, gumy, lodów, wyrobów cukierniczych i czekolady. Jednakże odjęcie wszystkie węglowodany grama niedokładne, ponieważ część z nich jest wchłaniany.

Dla chorych na cukrzycę, jeśli produkt zawiera większą niż 5 gramów alkoholi cukrowych, odejmowanie połowa ze wszystkich węglowodanów, a ten numer - co daje węglowodanów netto - zmiana dawki insuliny lub wyżywienie odpowiednio. Jeśli tylko alkohol cukrowy w wykazie składników jest erythritrol odjąć wszystkie g alkoholi cukrowych.

Dla tych, którzy obawiają się liczy całkowite g węglowodanów i / lub kalorii, jak tych, którzy próbują schudnąć lub utrzymać zdrową wagę, nie martwić się o obliczaniu węglowodanów netto. Konkluzja: Jeśli masz cukrzycę, liczące węglowodanów netto nie będą przydatne dla Ciebie. Zaklinuj wszystkie te etykiety-Lingo zamieszanie do producentów żywności, którzy chcą zarabiać innym diety moda.