grsail.com

Co to jest degustacja win All About?

Co to jest degustacja win All About?

Jeśli jesteś nowy w świecie wina, może znaleźć się zastanawiać, "Co to jest degustacja wina wszystkim chodzi?" Ta metoda oceny jakości wina jest popularny wśród koneserów wina i ekspertów branżowych, jak również regularnych konsumentów.

Co to jest degustacja win All About?

Pewnie, że istnieją znaczne różnice między win. Nawet w szczególności odmiany wina, jak Chardonnay, może być wiele odchyleń. Na przykład, jedna butelka może spróbować pełny i oaky, podczas gdy inny jest lekki i owocowy. Różnice te są, co daje wina własnej osobowości, i są one również przyczyną degustacją wina.

Który smakuje wino?

Każdy może mieć udział w degustacji wina. Niektórzy eksperci smak wina w celu napisania recenzji, zakup wina w sklepie lub restauracji lub oceniać poszczególnych roczników, ale zwykli ludzie się również do wzięcia udziału w tej zabawnej doświadczenia zmysłowego. Wiele winnic oferują degustację wycieczki, które dają odwiedzającym możliwość wypróbowania wielu z ich najlepszych odmian sprzedaży. W ostatnich latach, strony degustacja wina stały się także popularne rozrywki.

Proces oceny

Degustatorów wina, czy są to specjaliści w branży winiarskiej lub regularnych konsumentów, należy szczegółowy proces oceny butelkę wina:

 • Po pierwsze, degustator bada wino w szkle. Jak światło przefiltrować przez wina? Czy trzymać się krawędzi szkła?
 • Następnie, degustator pachnie wino i zastanawia się, jak aromat porównuje do innych odmian. Czy owocowy lub kwiatowy? Czy ma ostry lub pikantny zapach?
 • Wreszcie, degustator bierze łyk wina i ocenia, jak czuje i smakuje. Czy wydaje się bogaty? Czy to jest jasne i ostre?
 • Po spożyciu wina, degustator uważa posmak. Czy smak marudzić? Jak to zmienić w czasie?

Protokół do degustacji wina

Jeśli będziesz udział w degustacji wina, może to być pomocne, aby zrozumieć niektóre etykiety zaangażowanego w tę działalność. Należy pamiętać o następujących wskazówek na uwadze:

 • Wlać tylko niewielką ilość wina w kieliszku. Należy wziąć tyle dla jednej lub dwóch łykami, pozostawiając resztę do innych ludzi.
 • Nie spiesz się z każdego wina. Bada je w szklance i spróbuj opisać jego aromat. Po spróbować, nie połykać natychmiast. Trzymaj go w ustach przez kilka chwil, aby uzyskać poczucie swojej osobowości.
 • Jeśli jest spluwaczki, możesz rozważyć wypluwając wino. To jest grzeczne zachowanie w degustacji wina, ponieważ pozwala skosztować rozmaitych gatunków win, nie martwiąc się o alkoholu mającego wpływ na decyzje.

Degustacja wina Strony

Jeśli kochasz wina, degustacja wina rzucania strony może być świetnym sposobem, aby dzielić się doświadczeniami z degustacji przyjaciół. Strony te są zazwyczaj bardzo dorywczo i zabawy. Poniższe wskazówki mogą pomóc zaplanować:

 • Bądź przygotowany na pytanie: "Co to jest degustacja win wszystkim chodzi?" Wyjaśnić proces degustacji do gości tak będą czuć się komfortowo i dobrze bawić.
 • Mają mnóstwo szkła dostępnego. Jeśli nie masz wystarczająco dużo kieliszki do wina dla każdego, aby uzyskać świeże jednym dla każdej butelki, przechowywać dzban wody przydatne do płukania.
 • Podawać różnorodne ser i krakersy, więc goście mogą zobaczyć, jak pary wina z różnych smakach.
 • Dać gościom kart wyników, aby mogli ocenić wina zgodnie z ich preferencjami.

Brak dobrych lub złych odpowiedzi

Niezależnie od tego czy uczestniczyć w degustacji w winnicy lub rzucanie degustacja wina partii własną rękę, warto jest wiedzieć, co ten zwyczaj jest o. Jedną z najlepszych rzeczy na temat degustacji jest to, że nie ma dobrych lub złych odpowiedzi, jeśli chodzi o oceny wina. Proces jest o osobistych preferencji.