grsail.com

Co powoduje strach Biting

Co powoduje strach Biting

Zakład Logiki Stosowanej użytkownik pyta: "Co powoduje strach gryzie?" Odpowiedzią na ten problem, zależy od indywidualnych okoliczności każdego psa. Udostępnij tę historię.

Pytanie: Co powoduje strach Biting?

Mam pytanie o strach gryzienie opartej w moim dwa-letniego psa. Mamy go ze schroniska w siedem tygodni; wydawał się trochę nieśmiały i nerwowy, ale nie zbyt niezwykłe. Jest Lab / Border Collie / mix owczarek australijski.

Nie szczeka, dopóki nie było prawie rok, i to jest, gdy cała jego zachowanie zaczęło się zmieniać. Pewnego dnia, nasz przyjaciel przyszedł. Początkowo pies machając ogonem i szczęśliwy widząc go, ale gdy nasz przyjaciel wyciągnął rękę, by go pogłaskać nasz pies natychmiast zaatakował i ugryzł go, łamiąc skórę. Wstydzę się powiedzieć, to teraz się wiele razy z dokładnie tej samej sytuacji za każdym razem. Po gryzie raz, on ucieka i tchórzy. Gdy go znajdziemy, jest dosłownie drżenie i przerażenie.

Nigdy nie nawet zdalnie warknął i pokazano każdy rodzaj agresji wobec każdego, kto w naszej rodzinie. On jest słodki i kochający pies w większości, i nigdy nie miałem żadnych problemów z nim w naszej najbliższej rodziny. On jest absolutnie przerażona wszystko i wszystkich czy to telefon komórkowy, parasol, a nawet jego własne danie. Jeśli chodzi przy nim, on ucieka i tchórzy.

Staraliśmy się pozornie wszystko, aby naprawić problem, trenerów psów i liczne zajęcia posłuszeństwo. Mamy teraz mu kaganiec, gdy obcy ludzie są ok, ale oczywiście nie jest to trwałe rozwiązanie. On jest tylko dwa i nie możemy przejść przez kolejne dziesięć lat tylko nadzieję, że nikt nie przychodzi bez zapowiedzi. Ilekroć jest wokół osób z lufy na jego pierwszą reakcją jest ryk, a następnie po widzi, że nie będzie go bolało, on uspokaja i jest całkowicie uległe. On jest o wiele bardziej spokojny z pyska na.

Chciałbym bardzo wdzięczni za każdą pomoc może nam dać. Cała nasza rodzina absolutnie kocha tego psa, ale nie możemy grozi mu poważnie rani kogoś kiedyś. Czy on jest za stary, aby naprawić ten problem?

~~ Rachel

Ekspert Odpowiedz

Cześć Rachel,

Zgadzam się z Tobą, że masz potencjalnie niebezpieczną sytuację na rękach, i przykro mi o tym słyszeć. To naprawdę brzmi jakby pies miał trochę niepewnym temperamentu od samego początku. Niektóre szczenięta są po prostu urodził się w ten sposób, inni rozwijają zachowanie w oparciu o okoliczności.

Normalnie, polecam, aby zacząć z programem towarzysko psa więc on lepiej zaakceptować zmiany w swoim środowisku. Jednak, już jako że próba przez trenerów i posłuszeństwa klasy, bezskutecznie.

Tak, jestem polecić inną trasę. Czy omówiono ten problem z lekarzem weterynarii? Mam dwie myśli w głowie.

  1. Utrata słuchu będą powodować, że pies czuje się wystraszył się gwałtownych ruchów. Border Collie Australijczycy i są hodowane nip na stado owiec, podczas gdy tak szczypanie jest instynktowna reakcja z nich. Dodaj strach psa do mieszanki i masz wręcz gryzienie.
  2. Utrata wzroku może również prowadzić do rodzaju zaskoczony reakcją wyświetlaczy pies, nie tylko dla ludzi, ale nawet do prostego ruchu jego miskę.

Jeśli weterynarz jest w stanie zdiagnozować przyczynę fizyczną za zachowanie, to daje lepsze wyobrażenie tego, czy jest coś, co możesz zrobić, aby przełamać nawyk gryzienia i przezwyciężyć problemy strach Twojego psa.

Mam nadzieję na najlepsze w swojej sytuacji. Dziękuję za pytanie.

~~ Kelly