grsail.com

Co powoduje Rośliny do zrzuca liście jesienią

Co powoduje Rośliny do zrzuca liście jesienią

Co powoduje, że rośliny zrzucają liście na jesieni? Jest to złożona interakcja między genetyką, światła i temperatury. Począwszy od późnego lata, wiele gatunków roślin liściastych, w tym drzew i krzewów, żywe kolory i skręcić zrzuca liście. Aby zrozumieć tajemnicę tego corocznego spadku koncert jest odkryć magiczne fabryki wewnątrz liści tej rośliny.

Co powoduje Rośliny do zrzuca liście jesienią

Począwszy od późnego lata w Stanach Zjednoczonych, można zaobserwować pierwszą wskazówkę, spadek koloru. Maleńkie kropki szkarłat, ochry i złota posypać wzgórzach jak drzewa i krzewy zaczynają don ich spadek chwałę. Co powoduje, że rośliny gubią liście jesienią i skręcić jaskrawe kolory? Odpowiedź leży w genetyce i reakcji na jego otoczeniu zakładu.

Chlorofil

W obrębie każdej komórki liści roślina jest substancja zwana chlorofilu. To, co daje pozostawia ich zielony kolor. Chemicznej nazwie chlorofil współdziała z wody, dwutlenku węgla i światła słonecznego do utworzenia węglowodanów prostych roślin potrzebne do wzrostu i rozwoju.

Wiosną i latem, kiedy słońce jest bogaty, a temperatury są ciepłe, liście rośliny zawierają mnóstwo "chlorofilu. Maski go inne kolory lub pigmenty znaleźć w liściach. W zależności od rośliny, liście mogą zawierać różne ilości dwóch innych barwników chemicznych: karotenoidy i antocyjany.

Światło słoneczne

W letnie dni słabnąć, czas trwania światła dziennego i zmiany kąta promieni słońca, jako ziemi porusza się w przestrzeni. Rośliny można wyczuć to dzień w dzień zmiany minut. A dni stają się krótsze, brak słońca zaczyna sygnału spowolnienia produkcji żywności.

Temperatury

Przy mniejszym świetle słonecznym temperatura zaczynają ochłodzenia. W czasie nocy temperatury rosną chłodniej, sygnalizuje również rośliny, aby zatrzymać lub powolne produkcja żywności. Ponieważ produkcja chlorofilu zatrzymuje się całkowicie, karotenoidy i antocyjany wewnątrz liści tej rośliny stają się widoczne.

Falling Leaves

To połączenie zatrzymany produkcji chlorofilu, mniej światła słonecznego i niskich temperaturach działa jak przełącznik w systemie genetycznym rośliny. To odwraca się do pozycji "off" i sygnalizuje liście zatrzymać uprawy i produkcji żywności. Po pierwsze, produkcja chlorofilu zatrzymuje. Zamaskowani antocyjany i cartenoids są teraz widoczne, ujawniając liście "ukryte warstwy szkarłat, purpura, ochry i złoty żółty. Jednak wraz z upływem czasu, a nie energia jest produkowana w liście, roślina wypuszcza je i liście spadają na ziemię.

Różnice liści w Evergreens

Drzewa liściaste i krzewy tracą liście jesienią jako środek ochronny. Ich liście są delikatne, a niskie temperatury będzie ich zabić. Woda przepływająca przez ich liście przetargowej zamarznie, zatrzymując produkcję energii. Wiecznie zielone drzewa i krzewy, lub te, które zachowują swoje zielone liście przez zimę, utrzymanie grubą, woskową powłokę na każdej igły. Ta powłoka woskowa chroni liście przed zimnem.

Jest różnica wewnątrz liści, też. Chemikalia specjalne działać jako rodzaj środka przeciw zamarzaniu w igieł zimozielonych utrzymania płynów przepływających przez instalację przed zamarznięciem. W ten sposób można utrzymać swoje evergreeny liści (igieł) w całym trudnych miesiącach zimowych, gdy drzewa liściaste musi je rzucić.

Spadek Kolory

Teraz, że wiesz, co powoduje, rośliny zrzucają liście na jesieni, to jest zabawa, aby pamiętać, drzewa i krzewy, które ma najjaśniejszy kolor upadku. Najlepsza pogoda do wydobyć jasny kolor upadku są łagodne, ciepłe, słoneczne dni, a następnie kolejnych chłodnych, ale nie mroźne noce.

Karotenoidów produkuje pomarańczowe i żółte kolory i drzewa zazwyczaj mają określoną ilość karotenoidów, że nie zmienia się znacznie z roku na rok. Anthocynanins, z drugiej ręki, może różnić się z roku na rok. Więcej słońca wczesną jesienią, głębsze i bogatsze w szkarłat i kolor fioletowy antocyjanów.

Ciepłe okresy podczas upadku może kolory spadek o produkcji chlorofilu skoku, począwszy znowu rzeczywiście nudne. Susze letnie mogą opóźnić spadek kolor przez kilka tygodni, a drzewa mają tendencję do utrzymywania się na ich liście tak długo, jak to możliwe, aby nadrobić stracony czas, że żywność.

Przewodnik Drzewo kolorów

Każde drzewo jest indywidualna, a niektóre drzewa zapewni lepszą kolor spadek niż inne. W ogóle, następnego drzewa produktu te kolory spadek:

  • Dąb: brązowy, czerwony lub szkarłatny
  • Dereń: purpurowo-czerwone do szkarłatu
  • Klon: czerwone klony kolei jasnoczerwony, klony cukrowe włączyć pomarańczowo-czerwony i czarny klony kolei złoto
  • Sourwood i czarny Tupelo: szkarłatny