grsail.com

Ciąża: zdrowe jedzenie i Ćwiczenia Bezpieczne Porady

Dobrze zrównoważone odżywianie w czasie ciąży

Dobre odżywianie jest zawsze ważne, ale kiedy rośnie nowe życie w tobie, to staje się jeszcze bardziej istotne. W celu zapewnienia sprawnego ciąży, pomyślnego dostarczenia i zdrowego dziecka, jak najlepiej, aby spożywać dobrze zbilansowanej diety z różnych produktów spożywczych z każdego z zalecanych grup.

Dietetycy zalecają większości położnicze dążenie do następnego każdy dzień bilansowy:

• 3-5 porcji warzyw

• 2-4 porcji owoców

• 6 lub więcej porcji ziaren, chleb, ryż, makaron, lub innych skrobi

• 2 porcje sera, jogurtu, mleka lub innych przetworów mlecznych

• 2-3 porcje chudego mięsa, ryb, drobiu, jaj, fasola, lub orzechów

• Co najmniej 64 uncji wody, soku lub mleka

Przy wyborze taryfy, spróbuj wybrać pokarmy bogate w żelazo, wapń i białko. Pamiętaj, aby uzyskać zalecaną dzienną dawkę błonnika, który pomaga w regulacji układu pokarmowego i odwrócenia zaparcia, które często mogą plaga kobiet w ciąży. Większość lekarzy zaleca unikanie ryb o wysokiej zawartości rtęci. Przede wszystkim, balans jest kluczem poprzez dywersyfikację diety w odpowiednie wiader, będziesz skutecznie zapewniając dziecku w odpowiednich proporcjach witamin i minerałów.

Niektóre owoce morza

Gotowane owoce morza w czasie ciąży jest w porządku, ale uniknąć ryby, małże, małże i ostrygi, które są surowe lub niedogotowane.

Czego unikać

Te produkty mogą zawierać bakterie, które mogą zaszkodzić dziecku. Nie jeść, nawet trochę, ponieważ może to być niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

-Surowe Owoce morza
-Unpasteurized Mleka
Miękka sery

Wybierz się na spacer!

Zwiedzanie jest doskonałym sposobem na dźwięk mięśni, a także budować swoją wytrzymałość. Większość lekarzy zaproponuje schemat spaceru 30 minut dziennie, trzy razy w tygodniu.

Ważne jest, aby nie wywierać na siebie, a nie zmuszać się obok wyczerpania. Krótkie spacery, ustawione w regularnych tempie, są idealne w czasie ciąży.

Tyle płynów

Aby mieć pewność, że pije tyle płynów (najlepiej wody) wyglądają na kolor moczu. Powinna być ona czysta. Ale sprawdź to zanim podejmie witaminy, bo zmienić kolor moczu.

Extra 300

Upewnij się, że masz wystarczająco dużo jedzenia. Ciąża wymaga zwiększenia ci kalorii o dodatkowe 300 kalorii dziennie. Ćwiczenie na górze jest w ciąży naprawdę zwiększa swoje potrzeby kaloryczne. Konkluzja: Słuchaj swojego ciała. Jeśli jesteś głodny, jedz. Niskotłuszczowe wybory są najlepsze, tak, aby nie przesadzić.

Uraz Podatne

W czasie ciąży, twoje ciało jest coraz gotowość do procesu narodzin. Zawarte w tym preparacie jest uwalniając hormon zwany relaksyna. Pomaga rozluźnić miednicę tak dziecko będzie łatwiej przejść. Negatywne skutki tego jest to, że wszystkie stawy są bardziej liberalne. Tak więc, są bardziej podatne na urazy. Unikać skalistym terenie lub niestabilny grunt, gdy na piechotę lub rowerem. Byłoby to w najlepszym interesie, aby kupić buty, które zapewnią Ci wiele wsparcia. (Jesteś bardziej prawdopodobne, aby spaść z powodu nowego "figury".)

Ostrzeżenie ciepła

Jeżeli temperatura na zewnątrz jest bardzo gorąco, wykonywać w pomieszczeniach. Nie chcesz, żeby Twój podstawowej temperatury ciała, aby osiągnąć niebezpieczny poziom. To z pewnością nie mają negatywnego wpływu na płód, zwłaszcza w pierwszym trymestrze.

Cholina

Skimping na choliny podczas ciąży może prowadzić do rozwoju mózgu w uszkodzonego płodu. Pamiętaj, aby jeść pokarmy bogate w cholinę, takie jak jajka, wołowiny i produktów mlecznych.

Waga Szkolenia

Jeśli chcesz, aby kontynuować lub rozpocząć trening siłowy w czasie ciąży, utrzymać lekki. Po pierwsze, nie trzeba do szczepu, który może niebezpiecznie zwiększyć ciśnienie krwi. Po drugie, jeśli masa jest zbyt ciężki będzie bardziej prawdopodobne, aby wstrzymać oddech podczas podnoszenia. To również może zwiększyć ciśnienie krwi, ale również zmniejsza dopływ tlenu do płodu. Wreszcie, stawy są rozwolnienie w wyniku relaxin hormonu więc ogromne ciężary są prawdopodobnie spowodować zranienia.

Co należy unikać podczas ćwiczenia

Klucz do wielkiego wykonywania rutynowych jest umiar, ale w czasie ciąży, istnieje kilka innych kluczowych czynników do rozważenia:

* Po czwartym miesiącu ciąży, ważne jest, aby zatrzymać się w plecy, nie tylko podczas snu, ale podczas wykonywania, jak również. Kładąc się na plecach, macica wywiera nacisk na żyły głównej. Może to znacznie zmniejszyć przepływ krwi i tlenu do płodu.

* Nie przesadzaj. To wydaje się proste, ale w okresie ciąży jest bardzo ważne. Pozwalając sobie odżałować ogrzewane lub na wyczerpaniu mogą powodować zagrożenie dla Ciebie i Twojego dziecka.

* Oglądaj ten impuls! Zalecane tętno podczas wysiłku jest 140.

* Uważaj na równowagę! W czasie ciąży, środek ciężkości się zmienia, szczególnie w macicy rośnie. Podczas ćwiczeń nie należy wykonywać ćwiczenia, które mogą spowodować upadek użytkownika.

Kiedy może trzeba ograniczyć ćwiczenia

W ciąż normalnych, ćwiczenia są bezpieczne i często zalecane. Jednak pewne komplikacje podczas ciąży może spowodować, że aby ograniczyć korzystanie lub zaprzestać go całkowicie:

* Krwawienie z pochwy
* Wysokie ciśnienie krwi
* Problemy łożysko
* palpitacje serca
* Przedwczesnego porodu
* Nieumiejętne Szyjka macicy

To jest zawsze ważne, aby lekarz poinformowany wykonywania rutynowych. On lub ona zdecydować, czy nadal wykonywania rutynowych jest bezpieczny dla Ciebie i dziecka.

Gdy unikać ćwiczenia

Jeśli należy rozwijać wysokie ciśnienie krwi w czasie ciąży, to chyba najlepiej umieścić program ćwiczeń zawieszone. Ćwiczenia w tym przypadku rzeczywiście może pogorszyć stan. Zawsze skonsultuj się z lekarzem, przez całe ciąży. Pozwól mu / jej, że ćwiczysz.

Środki ostrożności Ćwiczenia

Twoje ciało wysyła sygnały naturalne. Jeśli twoje ciało mówi ci zwolnić, słuchać! W żadnych warunkach należy zachować do momentu wyczerpania. Twoje ciało ma zadanie do wykonania i że praca jest, aby uzyskać odpowiednią tlenu do rosnącego płodu. Jeśli czujesz tchu, to twoje ciało nie może dostarczyć płodu tlenu potrzebuje. Pij dużo płynów! - Przed, w trakcie i po wysiłku!

Joga w czasie ciąży

Joga jest doskonałym sposobem, aby zachować sprawność w czasie ciąży. To bezpieczne, niewielki wpływ treningu zapewnia szereg korzyści dla kobiet, które oczekują:

• zwiększa elastyczność mięśni i postawy bez narażania nadmiar nacisk na stawy

• Pomaga opanować medytacyjne ćwiczenia oddechowe, które mogą być używane w czasie porodu

• Pozwala ćwiczyć pozycje porodowe, które można wykorzystać w czasie porodu

• Zmniejsza ból pleców, a także inne bóle i szczepów

• Pomoc w ogólnej relaksu i dobrego samopoczucia fizycznego

Najlepiej, należy spojrzeć na program jogi, który jest zaprojektowany specjalnie dla kobiet w ciąży, ponieważ będą one unikać ćwiczeń, które mogą stanowić zagrożenie dla nienarodzonego dziecka. W drugim i trzecim trymestrze ciąży, może trzeba użyć krzesło lub na ścianie w celu zapewnienia, że ​​nie stracisz równowagę, gdy przyjmując pozycje jogi. Po pierwszym trymestrze ciąży, należy unikać pozy, że konieczna będzie leżeć płasko na plecach, ponieważ może to ograniczyć przepływ krwi i tlenu do płodu.