grsail.com

Ciąża Krwawienie

Ciąża Krwawienie

Krwawienia w ciąży jest problemem dla wielu kobiet w okresie ciąży. Istnieje wiele możliwych przyczyn krwawienia w ciąży. Mimo, że niektóre z nich mogą stanowić poważne zagrożenie dla siebie lub swojego dziecka, inni nie mogą być poważne w ogóle. Wszystko krwawienia w czasie ciąży powinny być oceniane przez dostawcę OB więc odpowiednie działania mogą zostać podjęte w razie potrzeby. Około 20 procent kobiet w ciąży mają pochwy plamienie lub krwawienie w pierwszych 12-20 tygodniach ciąży, a około 2 procent doświadczenie krwawienia z pochwy po 20 tygodniu ciąży.

Co mam zrobić, jeśli zauważyć, Ciąża krwawienie?

W zależności od przyczyny krwawienia, zaleca się będą różne rzeczy. Początkowo należy rozpocząć znakowanie swój kalendarz, gdy krwawią i ile. Jeśli krwawienie jest obfite lub jasnoczerwony, natychmiast skontaktować się z OB służby zdrowia i dyskutować z nimi. Jeśli jest to plamienie i lekki, nie jest awaryjny, ale musi jeszcze zostać omówione z dostawcą OB. Jeśli spadnie lub otrzymać cios brzucha, należy również skonsultować się z dostawcą OB opieki zdrowotnej.

Różne typy Krwawienie w czasie ciąży

Przyczyny krwawienia w czasie ciąży może się różnić w zależności od etapu ciąży - wczesna ciąża krwawienie zwykle ma inne przyczyny niż krwawienie, które występuje później, jeden z pierwszych rodzajów krwawień ciąży nazywa krwawienie implantacji. Po regularny czas, a następnie ma okres, mała ilość plamienia może być bardzo dotyczące dla pary poszukuje ciąży. Krwawienia mogą występować w dowolnym czasie, gdy zostaje zapłodnione jajo. Po wszczepieniu błony śluzowej macicy (endometrium), staje się grubsza, swędzi z krwi i zaczyna się tworzyć łożysko. Trochę plamienia należy obserwować, czy to nadal, czy też po prostu dostarcza więcej wskazówek na kiedy nastąpiło poczęcie.

Poronienie

Poronienia jest utraty ciąży, zwykle występujących w pierwszym trymestrze ciąży. Objawy mogą obejmować krwawienie z pochwy, może począwszy plamienia i niską skurcze brzucha. Krwawienie i skurcze mogą zatrzymać i ciąża może kontynuować lub może zwiększyć jak poronienia wpływów. Jeden poronienie zwykle nie jest istotne ile płodność, ale wciąż jest bardzo niepokojące, zwłaszcza dla pary poszukuje ciąży.

Czasami USG pokaże trochę krwawienie wokół łożyska. Czasami prowadzi to do poronienia, choć często łóżek Reszta pomaga łożysko, aby uzdrawiać i ciąża może kontynuować.

Ciąża pozamaciczna

Ciążą pozamaciczną lub jajowodów ciąży pojawia się, gdy zapłodnione jajo zamiast podróży do macicy zostaje osadzony w innym miejscu, zazwyczaj w jajowodzie. Jak zapłodnione jajo rośnie, może to pęknięcie rury powodując pochwy oraz krwawienie wewnętrzne, ból, osłabienie, a nawet szokować. Natychmiastowa pomoc lekarska jest konieczna do ciąży pozamacicznej

Zakażenie

Infekcje pochwy i infekcje pęcherza są także wspólne źródło krwawienia w ciąży. Szyjki macicy staje się bardzo krucha, co oznacza, że ​​podatne na krwawienie ze względu na zwiększony przepływ krwi. Jeśli masz stosunek, nie może być również niewielka ilość krwawień. Czasami jest mały polip lub zmiany, które mogą nasilić się krwawienia we wczesnej ciąży.

Krwawienie Później w ciąży

Jak Twoje dziecko rośnie, wcześniejsze obawy może zmniejszyć, ale MayoClinic.com zauważa inne przyczyny krwawienia w czasie późniejszych etapach ciąży.

Nieumiejętne Szyjka macicy

Czasami szyjka macicy otwiera się wcześnie bez pracy. Nazywany jest niekompetentny szyjki lub mogą być wynikiem infekcji lub dużej mięśniaków wzrostu nowotworu w macicy.

Przedwczesnego porodu

Czasami może być zabarwiony krwią śluz z krwawym show, które jest oznaką siły roboczej. Jeśli wystąpi krwawe pokaż przed 37 tygodniem ciąży, to może być wczesnym objawem przedwczesnego porodu i musi być omówione z świadczeniodawcy OB jak najszybciej.

Łożysko przodujące

Łożysko przodujące występuje, gdy łożysko jest bardzo niska w macicy, w całości lub częściowo pokrycie szyjki macicy. Pierwszy znak może być krwawienie i ból. Warunek ten jest powszechnie postrzegane na USG. Jeśli wczesne USG pokazuje łożysko jest niska kłamstwa, śledzić USG może potwierdzić łożysko przeniósł się z drogi szyjki macicy.

Łożysko abruption

Placenta abruption kiedy łożysko zaczyna ciągnąć się od strony macicy, pozbawiając dziecko tlenu. Krwawienie może być ciężkie, czasem jasnoczerwony, i nie może być ból. Czasami placenta abruption jest związane z paleniem ani stosowania środek stymulujący, lek rekreacyjnym.

Oceny i zarządzania dla Krwawienie w ciąży?

Testy diagnostyczne dla krwawienia prawdopodobnie będzie zawierać miednicy egzamin, test ciążowy, badanie krwi i USG. Jeżeli ciąża pozamaciczna wydaje się prawdopodobne, laparoskopia może być wykonywana, który pozwala dostawca OB zajrzeć do wnętrza brzucha i spróbować ustalić przyczynę krwawienia.

Leczenie będzie się zmieniać w zależności od określonej przyczyny. Jeśli nie ma infekcji, albo przyczyną jest niewielki, leki i być może łóżko reszta to wszystko, co będzie potrzebne. Jeśli dziecko nie rozwija się na wszystkich i masz do poronienia lub masz ciążę pozamaciczną, to operator będzie mieć kilka różnych opcji dla Ciebie. Czasami operacja lub leki są zalecane lub ciąża może spontanicznie poronienia. Wczesne rozpoznanie i leczenie pozwala uniknąć operacji.

Ultradźwięki mogą pokazać łożysko i stosunek dziecka do łożyska. Źródła krwawienia może być również postrzegane. Operator będzie również monitorować tętno płodu i zrobić badania krwi, szczególnie jeśli krwawienie ciężko. Jeśli łożysko jest oderwanie od strony macicy, jest to uważane za wypadek. Niski leżącego łożysko może wskazywać cesarskie urodzenia jest konieczne. Są to wszystko rzeczy dostawca OB omówi z Tobą.

Co jeszcze Pomocne pytania mogę zadać Mój OB pracownikiem służby zdrowia?

Chociaż krwawienia w czasie ciąży może być przerażające, ważne jest, aby zgłosić się do lekarza jak najszybciej. Można zadawać pytania służby zdrowia, aby pomóc Ci zrozumieć obecną sytuację medyczną. Przykłady obejmują:

  • Co sądzisz jest przyczyną ciąży krwawienie?
  • Czy to może być w ciąży pozamacicznej lub poronienie?
  • Co można zrobić, aby zatrzymać krwawienie?
  • Co można zrobić, aby chronić dziecko?

Wynikiem krwawienia ciąży zależy od przyczyny i czy jest uleczalna. Nie ważne co, ważne jest, aby postępować zgodnie z instrukcjami OB do zapewnienia najlepszych rezultatów możliwe.