grsail.com

Choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna

Definicja

Choroba lokomocyjna jest niewygodne zawroty głowy, nudności i wymioty, że ludzie doświadczają, kiedy ich poczucie równowagi i równowagi jest zakłócony, ponieważ ich mózg nie może zrozumieć sprzecznych informacji o miejscu swojego ciała w przestrzeni i ruchu w ich środowisku.

Opis

Choroba lokomocyjna jest podłączony do roli narządów zmysłów. Narządy czuciowe kontrolować sensie organizmu równowagi mówiąc mózg jakim kierunku ciało wskazując, kierunek jest w ruchu, a jeśli stoi nadal i zwrotny. Komunikaty te są przekazywane przez ucho wewnętrzne (lub Labirynt); oczy; receptory ciśnienia skóry (takie jak w tych, w stopach), mięśni i wspólne receptory czuciowe, które śledzą to, co części ciała poruszają się do ośrodkowego układu nerwowego (mózg i rdzeń kręgowy). Mózg jest odpowiedzialny za przetwarzanie wszystkich informacji przychodzących i sensu z niego. Jazda w samochodzie, będąc na statku, lub biorąc parku rozrywki je może powodować konflikt stymulację różnych zmysłów. Wynik jest choroba lokomocyjna.

Na przykład, podczas czytania książki w tylnym siedzeniu jadącym samochodzie, wewnętrzne uszy i receptory skórne wykrywają ruch, ale oczy rejestrować tylko stacjonarne stron książki. To sprzeczne informacje mogą powodować objawy chorobowe zwykle ruch na zawroty głowy, nudności i wymioty. Natomiast kinetoza może być kłopotliwy, nie jest poważną chorobą, i może być uniemożliwiony.

Demografia

Mimo, że prawie 80 procent całej populacji doświadcza choroby lokomocyjnej w pewnym momencie swojego życia, dzieci w wieku od czterech do dziesięciu lat są najbardziej narażone. Dzieci często się rozwijać choroby lokomocyjnej. Małe dzieci w wieku poniżej dwóch rzadko ruchu chorych. Dorośli, którzy często dostać migreny są bardziej prawdopodobne niż inne mają nawracające epizody choroby lokomocyjnej.

Naukowcy z Naval Medical Center w San Diego, w Kalifornii, w 2003 roku odnotowano, że 70 procent pacjentów z ciężką chorobą badań ruchu miał nieprawidłowości układu przedsionkowego. Badania sugerują również, że niektórzy ludzie dziedziczą predyspozycje do choroby lokomocyjnej. Ta skłonność jest bardziej wyraźny w niektórych grupach etnicznych niż w innych. Jedno z badań opublikowanych w 2002 okazało się, że osoby o pochodzeniu chińskim i japońskim są znacznie bardziej narażone na chorobę lokomocyjną, niż osoby pochodzenia brytyjskiego.

Choroba lokomocyjna Przyczyny i objawy

Chociaż wszystkie organy czuciowe organizmu przyczynia się do choroby lokomocyjnej, nadmiar stymulacji układu przedsionkowego w uchu (środek równowagi organizmu) wykazano za jeden z głównych powodów, dla tego stanu. Zaburzenia równowagi (zawroty głowy) są często spowodowane przez konflikt między tym, co jest postrzegane i jak postrzega go ucha wewnętrznego, co prowadzi do nieporozumień w mózgu. Ten błąd może spowodować wzrost częstości akcji serca, przyspieszony oddech, pocenie się, nudności i zawroty głowy i wraz z wymiotami.

Dodatkowe czynniki, które mogą przyczynić się do wystąpienia lub nasilenia choroby lokomocyjnej są następujące:

 • Nancy (
 • słaba wentylacja
 • niepokój lub strach (Oba okazały obniżyć próg osoby do wystąpienia objawów choroby lokomocyjnej.)
 • żywności (ciężkie posiłek pikantny i tłustych pokarmów przed wyjazdem jest myśl, aby zwiększyć objawy choroby lokomocyjnej.)
 • spożycie alkoholu
 • czynniki genetyczne
 • preg
 • Podatność u kobiet w ciąży wymiotów wydaje się być związany z chorobą lokomocyjną, pomimo, iż dokładne połączenia nie są dobrze zrozumiałe, od lipca 2004 roku)

Często postrzegany jako niewielki kłopot, niektórzy podróżni są czasowo unieruchomiony przez chorobę lokomocyjną, a niektóre nadal odczuwać jego skutki dla godzin, a nawet dni po podróży.

Kiedy wezwać lekarza

Większość przypadków choroby lokomocyjnej są łagodne i ustępują samoistnie. Rodzice powinni skontaktować się z lekarzem przed podaniem małych dzieci over-the-counter leki na chorobę lokomocyjną. Niektóre środki są zalecane tylko dla starszych dzieci.

Diagnoza

Większość przypadków choroby lokomocyjnej są self-zdiagnozowana. Jeśli objawy, takie jak zawroty głowy stają się przewlekłe, lekarz może być w stanie pomóc złagodzić dyskomfort patrząc dalej do ogólnego stanu zdrowia pacjenta. Pytania dotyczące leków, urazy głowy, infekcje i ostatnich inne pytania dotyczące ucha i układu neurologicznego zostanie poproszony. Badanie uszu, nosa i gardła, jak również testy nerwów i funkcji równowagi, mogą być również wykonywane.

Ciężkie przypadki choroby lokomocyjnej lub tych, które stają się coraz gorzej, może wymagać dodatkowych, konkretnych testów. Diagnoza w takich sytuacjach zasługuje na uwagę i opiekę lekarza z specjalistycznych umiejętności w chorób ucha, nosa, gardła, równowagi i systemu nerwowego.

Leczenie

Leki, które pomogą złagodzić objawy choroby lokomocyjnej są dostępne bez recepty (over-the-counter lub OTC). Zwykle są one brane 30 do 60 minut przed wyjazdem do zapobiegania objawom choroby lokomocyjnej, jak również podczas dłuższych podróży.

Over-the-counter narkotyków

Następujące leki OTC zawierać składniki, które są uznawane przez Stany Zjednoczone Food and Drug Administration (FDA) za bezpieczne i skuteczne w leczeniu choroby lokomocyjnej:

 • Marezine (i inne) zawiera aktywny składnik cyklizyny i nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci poniżej szóstego roku życia.
 • Benadryl (i inne) zawiera aktywny składnik i nie difenhydraminę jest do stosowania u dzieci w wieku dwóch lat, bez zgody lekarza.
 • Dramamine (i inne) zawiera aktywny składnik i nie dimenhydrynat jest do stosowania u dzieci w wieku dwóch lat.
 • Bonine (i inne) zawiera aktywny składnik i nie Meclizine jest do stosowania u dzieci w wieku 12 lat.

FDA zaleca, aby osoby z rozedmą płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli, jaskrę, lub trudności w oddawaniu moczu z powodu przerostu prostaty nie używać leków OTC w chorobie lokomocyjnej, chyba że skierowane przez lekarza. Dzieci nie powinny być podawane leki OTC choroby lokomocyjnej bez sprawdzenia z służby zdrowia.

Leki na receptę

Dłuższe błędy mogą wymagać receptę nazwie skopolamina dostępne w postaci plastra na skórę lub żelu, który jest wcierać w skórę. Inny lek na receptę, który jest czasami ze względu na chorobę lokomocyjną jest ondansetron (Zofran), który został pierwotnie opracowany w leczeniu nudności związanych z chemioterapią. To wydaje się być bezpieczny do stosowania u dzieci w wieku sześciu lat. W marcu 2003 roku FDA zatwierdziła nowy przeciwwymiotny (anty-nudności) lek. Znany jako aprepitantu, jest oferowany pod marką produktu EMEND.

Alternatywne leczenie

Imbir (Zingiber officinale) w różnych formach jest często używane, aby uspokoić żołądek, a zawarte w nim olejki Gingerole i shogaols () pojawiają się zrelaksować przewodu pokarmowego oprócz lekko naciskając na centralny układ nerwowy. Niektóre z najbardziej skutecznych form imbiru są sproszkowane, formy zamknięte; herbata imbir przygotowany z plasterkami imbiru; i kandyzowane kawałki. Wszystkie formy imbiru należy przyjmować na pusty żołądek.

Umieszczenie ręcznego nacisku na Neiguan lub osierdzia-6 punkty akupunktury (umieszczonym około trzech palców szerokości powyżej kostki na wewnętrznej ramienia), albo Akupunktura lub łagodnym impulsu elektrycznego, okazały się skuteczne przeciwko objawów choroba lokomocyjna. Sprężyste mankiety sprzedawane w aptekach większości są używane jako źródło środka w wyniku ciśnienia one w tym obszarze. Naciśnięcie jelita cienkiego 17 (tuż poniżej małżowiny uszne w wgłębieniach za kości szczęki) może również pomóc w funkcjonowaniu mechanizmu bilansowania EAR.

Istnieje kilka leków homeopatycznych, które działają szczególnie w chorobie lokomocyjnej. Są to Cocculus, ropy naftowej, i tabacum.

Rokowanie

Choroba lokomocyjna nie jest poważnym schorzeniem, a prawie zawsze postanawia raz na sprzeczne komunikaty o ruchu zatrzymał.

Zapobieganie

Ponieważ choroba lokomocyjna jest łatwiej zapobiegać niż leczyć po jego rozpoczęciu, najlepsze leczenie jest zapobieganie. Następujące kroki mogą pomóc zniechęcić nieprzyjemne objawy choroby lokomocyjnej, zanim one wystąpią:

 • Unikaj czytania podczas podróży.
 • Jeździć w miejscu, które pozwala oczy zobaczyć ten sam ruch, że ciało i wewnętrzne uszy czuć. Bezpieczne pozycje obejmują przednie siedzenie samochodu (dla starszych dzieci), patrząc na odległych scenerii; Pokład statku, gdzie horyzont widać; i siedzi przez okno w samolocie. Najmniej ruchu w samolocie jest na siedzeniu na skrzydłach.
 • Utrzymanie widok dość wprost.
 • Zjeść lekki posiłek przed podróżą, lub jeśli już mdłości, unikać jedzenia w ogóle.
 • Unikaj oglądania lub rozmowy do innego podróżnika, który jest o chorobę lokomocyjną.
 • Brać leki choroby lokomocyjnej co najmniej 30 do 60 minut przed rozpoczęciem podróży lub zgodnie z zaleceniami lekarza.

Nawet ci, którzy często znosić chorobę lokomocyjną może nauczyć się podróżować poprzez przewidywanie warunków ich następnej podróży. Badania sugerują również, że zwiększona ekspozycja na stymulację, która powoduje chorobę lokomocyjną może pomóc w zmniejszeniu objawów na przyszłych podróży.

Obawy rodzicielska

Dotyczy przede wszystkim na rodzicielska centrum podejmowania dziecko komfortowe i przewidywanie logistyki podróżowania z dzieckiem, które jest ruchem chorych. Rzadko dzieci wymiotować do punktu staje się odwodniona. Zapobieganie i praktyczne kroki, takie jak podejmowanie coś dla dziecka wymiotować się i prowadzenie ubrania na zmianę może złagodzić obawy rodziców o chorobie lokomocyjnej.

Najważniejsze pojęcia

 • Akupresura-Często opisane jak akupunktura bez igieł, akupresura jest tradycyjny chiński technika medyczna opiera się na teorii qi (energii życiowej) płynący w meridianów energetycznych lub kanałów w organizmie. Wywarcie nacisku kciukiem i palcami na punkty akupresury może złagodzić szczególne warunki i ogólnie równowagę i zdrowie. Znany również jako Dian Xue.
 • Akupunktura-Na podstawie tej samej tradycyjnej chińskiej fundacji medycznej jak akupresura, akupunktura używa sterylnych igieł umieszczonych w określonych punktach w leczeniu niektórych chorób lub łagodzenia bólu.
 • Przeciwwymiotny, preparat lub lekiem, który zmniejsza nudności i wymiotów. Syrop Cola, imbir i chorobę lokomocyjną leki są przykłady leków przeciwwymiotnych.
 • Zawroty głowy, zawroty głowy, uczucie razem z uczuciem ruchu i poczucie obracanie w przestrzeni.
 • System-przedsionkowego mózgu i części ucha wewnętrznego, które współpracują ze sobą w celu wykrywania ruchu i położenia.

Zasoby

Książki

. ABBE Badania Wydział Personel lotniczy, morski i samochodów Choroba lokomocyjna: Główna i Analiza nowej wiedzy Waszyngtonie. Abbe Stowarzyszenia Wydawców 2004.

Choroba lokomocyjna: Słownik medyczny, Literatura i adnotacjami Badania przewodnik do Piśmiennictwa internetowych San Diego, Kalifornia. Ikona Grupa Międzynarodowych, 2004.

Pelletier, Kenneth R. Najlepsza Medycyna alternatywna, New York. Simon i Schuster, 2002.

Czasopisma

Czarny, FO "Matczyna Podatność na nudności i wymioty w ciąży: Czy układu przedsionkowego zaangażowany?" American Journal of Obstetrics and Gynecology 185 (maj 2002) (dodatek 5): S204-9.

Hoffer, ME, et al. "Testowanie Nieprawidłowości w Przedsionkowego osób w Lokomocyjną." Otologia i Neurotology 24 (lipiec 2003): 633-6.

O'Brien, CM, et al. "Porównanie cyklizyna Ondansetron i placebo w profilaktyce pooperacyjnych nudności i wymiotów u dzieci." Znieczulenie 58 (lipiec 2003): 707-11.

Organizacje

Stowarzyszenie Zaburzenia błędnika PO Box 4467., Portland, OR 97208-4467. Witryna sieci Web: http://vestibular.org/.

Witryny sieci Web

Hamid, Mohamed, a Mikołaj Lorenzo. "Zawroty głowy, zawroty głowy, zaburzenia równowagi i". EMedicine, 28 października 2004. Dostępne online w http://www.emedicine.com/neuro/topic693.htm (dostęp 12 stycznia 2005).

Keim Samuel, i Michael Kent. "Wymioty i nudności." EMedicine, 13 lipca 2004. Wcześniej dostępne online w http://www.emedicine.com/aaem/topic476.htm (dostęp 12 stycznia 2005).