grsail.com

Charge-Off Versus upadłości

Charge-Off Versus upadłości


Jeśli masz do czynienia z długu, i zastanawiasz się, co jest lepsze - opłata-off kontra upadłości - ważne jest, aby pamiętać, że opłata-off i upadłości zarówno mieć negatywny wpływ na raporcie kredytowym. Oba odpisów i bankructwa może utrudnić swój kredyt i każdy mówi coś innego potencjalnym wierzycielom.

Charge-Off Versus upadłości: Najważniejsze różnice

Jeśli masz do czynienia z długu, może to być kuszące, aby myśleć, że jest to łatwiejsze, aby twoje ładunek-off wierzyciela zadłużenia. Po tym wszystkim, opłata-off nie pozostaje w raporcie kredytowym, jak długo, jak bankructwo robi. Jednak, co pozwala wierzycieli do ładowania-off zadłużenia może nie być łatwa odpowiedź szukasz. Istnieje kilka kluczowych różnic w ładunku jednorazowe i upadłości, choć oba będą miały negatywny wpływ na raporcie kredytowym.

Co to jest Off Charge

Jeśli nie uda się dokonać co najmniej minimalne płatności na wierzyciela na sześć miesięcy lub więcej, wierzyciel może wybrać do ładowania-off konta. Kiedy opłaty-off wierzycieli konto, wierzyciel zasadniczo deklarując swoje konto jako straty. Opłata-off ma przejść w raporcie kredytowym i pozostanie w raporcie kredytowym przez siedem lat, chyba że można jakoś negocjować, aby go zdjąć.

Być może najważniejsze jest, aby wiedzieć o odpisy jest to, że opłata-off nie zwalnia cię od długu, który jesteś winien. Trzeba jeszcze rozwiązać problem z wierzycielem. Jeśli płacisz długu, wierzyciel może zmienić status w raporcie kredytowym z opłat-off, aby "naładować-off paid" lub "opłata-off rozstrzygnięty." Podczas gdy wszystkie trzy mają negatywne konotacje, o naładowania-off na raporcie kredytowym jest zdecydowanie najgorszy z trzech. To zasadniczo mówi, że nie chcą, aby uporać się z długiem.

Co to jest upadłość

Upadłość jest procesem, który dłużnik zdecyduje, kiedy uświadamia sobie, że nie jest w stanie zapłacić swoje rachunki. Gdy osoba lub firma nie może już płacić wierzycielom, upadłość jest rozwiązaniem, aby pomóc im uzyskać zwolnienie z opłat i długu. Dłużnik złoży upadłości zwykle z pomocą adwokata. Po złożony, sądy upadłościowe następnie ustalić, czy dłużnik kwalifikuje się do upadłości.

Jak Charge-Off Wpływa ratingowych

Zgodnie z ustawą Fair Credit Reporting, opłata-off może pozostać na raporcie kredytowym danej osoby przez okres do siedmiu lat. Może to wpływać negatywnie na raport kredytowy i upuść danej osoby kredytowej gości. Wysokość spadku zależy od tego jak wiele zawdzięczamy i jak długo dłużnik unika płatności. Gdy występuje opłata-off, wierzyciel może zatrzymać linię kredytową i może ponawiać próby zbierania długu poprzez rozmowy telefoniczne lub zawiadomień mail. To może być trudne do uzyskania pożyczki lub kredytu z niskim rocznej stopy procentowej w przyszłości z opłat-off, wymienionych w raporcie kredytowym.

Jak Upadłość wpływa na Twoją zdolność kredytową

Upadłości pozostaje na raporcie kredytowym wszędzie od siedmiu do dziesięciu lat, w zależności od rodzaju upadłości złożony. Twoja ocena kredytowa spadnie początkowo która jest określona przez ilość całkowitego zadłużenia wobec wierzycieli i długości czasu dłużnik, która odbyła się długu. Po upadłości jest złożony, to może być bardzo trudne do uzyskania więcej kredytów lub pożyczek na początku. Jednak po dwóch pierwszych latach bankructwa, dłużnika ratingowa zacznie rosnąć, a dłużnik może znaleźć kredytodawców, którzy oferują kredyt.

Unikaj-Off Charge

Komunikacja jest nazwa gry, jeśli chodzi o unikanie ładowania-off. Zadzwoń do wierzycieli, jeżeli nie dokonano płatności w ciągu ostatnich 30 dni, lub jeśli wiesz, że nie będzie w stanie regularnie dokonywać płatności. Mogą one pomóc opracować plan płatności na zdobycie finansów na właściwe tory. Zastanów tworzenia budżetu, aby dowiedzieć się na papierze, gdzie wszystkie pieniądze się dzieje. Otwórz swoje rachunki kart kredytowych i zachować szczegółowy dziennik, z których wierzyciel płatną i kiedy dokonano płatności. Wymień terminy dla płatności w kalendarzu, aby uniknąć opłat za późno, że może dodać do kwoty głównej kredytu.

Unikać ogłoszeniem upadłości

Wniosek o ogłoszenie upadłości jest zwykle ostatecznością, gdy dłużnik nie może już płacić swoich długów. Podobnie jak komunikacja jest ważne, aby uniknąć opłaty jednorazowe, równie ważne jest, aby uniknąć bankructwa. Dyskutuj opcje z wierzycielami; mogą one oferować plan osiedlania się zmniejszyć swoje miesięczne płatności lub kwoty głównej. Jeśli nie możesz rozliczyć dług, dowiedzieć się, czy można wypracować plan płatności, który działa z dochodów na spłatę długu.

Zarządzania finansami

Skorzystaj z pomocy doradcy finansowego, który pomoże Ci w podejmowaniu decyzji o tym, jak zarządzać swoim długu. Decydując się zrobić naładowania-off porównaniu upadłości może wydawać się jak spacer w parku, jeśli chodzi o kłopotów finansowych, ale oba typy mogą negatywnie odbić się na kredyt. Opracować plan, doradca do ataku zadłużenia, aby uniknąć zarówno stan naładowania-off i upadłości.