grsail.com

Charakterystyka roślin motylkowatych

Charakterystyka roślin motylkowatych


Wegetariańskie jedzenie staje się coraz bardziej popularne, a wiele nowych wegetarianie chcielibyśmy dowiedzieć się więcej na temat cech roślin strączkowych. Rośliny strączkowe pochodzą z zakładów, które mają strąki nasienne, które podzielone na dwie strony, gdy stają się dojrzałe. Rodzina roślin strączkowych zawiera fasola, soczewica, i orzeszki ziemne.

Charakterystyka roślin motylkowatych

Rośliny strączkowe, w tym fasola i soczewica, to potencjalny substytut mięsa dla wegetarian powodu ich wysokiej zawartości białka. Jednak cechy rośliny strączkowe zawierają wiele innych świateł, w tym o wysokiej zawartości błonnika i składników odżywczych, długi czas składowania i wszechstronność w kuchni.

Charakterystyka żywieniowe

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Dietetycznego, rośliny strączkowe są wśród najlepszych źródeł światowych włókna. Zaleca się, większość dorosłych zużywać od 25 do 35 g błonnika dziennie. Dodawanie rośliny strączkowe do swojej diety może pomóc Ci osiągnąć ten numer.

Oprócz imponujących zawartości włókien, członkowie rodziny motylkowatych zapewniają doskonałe źródło białka, złożone węglowodany, witaminy z grupy B i żelaza, jak również inne istotne witaminy, minerały i składniki odżywcze. Rośliny strączkowe są częścią mięsa i białka grupy żywności, ale mogą także liczyć jako warzywo dla ludzi, którzy spożywają mięso. Jedną czwartą szklanki gotowanych roślin strączkowych liczy się jako ekwiwalent jednej uncji mięsa, podczas gdy 1/2 filiżanki gotowanych roślin strączkowych liczy się jako pół-cup porcja warzyw.

Rośliny strączkowe i Wzdęcia

Wydawałoby się, że spożywanie zbyt wielu roślin strączkowych może prowadzić do wzdęcia lub dyskomfort jelitowy. Związki znajdujące się w roślinach strączkowych, które są odpowiedzialne za spowodowanie wzdęcia u niektórych osób są nazywane oligosacharydy. Oligosacharydy są złożone z cząsteczek cukru połączone razem w taki sposób, że chroni organizm przed ich trawieniem. Granatowy i fasola lima zawierają największe ilości tych związków, a orzeszki mają najniższą i, w rezultacie, wytwarzają najmniej kwota gas.The zawartości oligosacharydów roślin strączkowych może być zmniejszona przez właściwego gotowania i kiełkuje. Osoby, które są szczególnie wrażliwe na związki mogą znaleźć pomoc z komercyjnego suplement enzymów, takich jak Beano.

Gotowanie rośliny strączkowe

Większość roślin strączkowych można znaleźć podgotowane w puszkach, która oferuje szybki i zdrowy opcję dla każdego posiłku. Jednak, gotowanie własne rośliny strączkowe przynosi korzyści ekonomiczne. Na tej samej cenie, co można z fasoli, można przygotować trzy razy więcej żywności w domu.

Wszystkie warzywa suszone wyjątkiem soczewicy są najlepiej przygotowane, gdy są moczone w wodzie przez noc, a gotowane. Przechowując je w lodówce w procesie wygrzewania umożliwia, aby zapobiec fermentacji. Przed gotowaniem, zabieramy żadnych skórek, które są unoszące się na powierzchni, spuścić płyn moczenie, rośliny strączkowe i opłukać czystą wodą. Dodaj wstępnie nasączone rośliny strączkowe do dużego garnka i dodać tyle wody lub akcji w celu pokrycia ich przez jedną do dwóch cali. Doprowadzić rośliny strączkowe do łagodnego wrzenia, a następnie zmniejszyć ogień na wolnym ogniu. Należy unikać mieszania ziarna często, jak łatwo mogą rozwijać bzdurny lub złamać. Nie dodawać żadnych kwaśnych składników, w tym ocet, sok z cytryny, lub pomidorów do końca czasu pieczenia. W przeciwnym razie będą one zwiększyć całkowity czas gotowania i zaostrzyć rośliny strączkowe.

Szczegółowe czas gotowania zależy od rodzaju roślin strączkowych jesteś przygotowujących. Wykres, który obejmuje czas gotowania dla różnych odmian jest bardzo pomocna.

Spróbuj użyć płynu do gotowania strączkowych w przepisach ile to możliwe, ponieważ wiele składników odżywczych, skończy się w wodzie lub w magazynie podczas gotowania.

Jak przechowywać roślin strączkowych

Suszone lub w puszkach fasola i soczewica mogą być przechowywane w pojemnikach szklanych lub plastikowych w szafce na rok lub dłużej.

Po ugotowaniu, legumes powinny być przechowywane w lodówce, w której można je przechowywać przez okres do jednego tygodnia, lub w zamrażarce, w którym można je przechowywać przez kilka miesięcy. Podczas chłodzenia lub zamrażania gotowane warzywa strączkowe, pokryć je gotowania cieczy, która będzie zapobiegać fasolę lub soczewicę przed wysychaniem.

Dodawanie różnych roślin strączkowych w diecie może być satysfakcjonujące zarówno gospodarczo, jak i zdrowia mądry. Wiele cech roślin strączkowych ich wspaniały dodatek do każdej kuchni. Nie tylko oferuje wiele niezbędnych składników odżywczych, ale są również bardzo smaczne!