grsail.com

Ceremonie ślubne celtycki

Ceremonie ślubne celtycki


Ślub Celtic łączy tradycję wielu praktyk weselnych zobaczyć w bardziej nowoczesnych wesela dzisiaj, jak również sposobów ludowych z przeszłości. Zasadniczo, Twój Celtic ślub powinien przestrzegać zasad swojej kościoła i państwa, a następnie można rozszerzyć na tradycjach historycznych, które następują wesela Celtic z przeszłości.

Celtic Historia Ślub

Jeśli przeczytałeś coś o Celtów, prawdopodobnie już wiesz, że obchodzony wesela przez kilka dni. Celtowie miał reputację for..well ... zabawa! Kochali do świętowania, a większość z uroczystości ślubnych wokół jedzenia, taniec, i picia. Goście byli się bawić, a nie było to trudne, ponieważ większość gości i członków rodziny mieszkali w tym samym małym miasteczku.

Dziewięć Części Celtic Wedding

Prawda może zawierać Celtic ślub lub wszystkie z dziewięciu części ceremonii. Są one następujące:

 1. Castingi i poświęcenie okręgu
 2. Prezentacja Pary Młodej
 3. Oświadczenie w sprawie małżeństwa Bard
 4. Deklaracje Pary Młodej
 5. Wymiana pierścieni
 6. Wiązania (lub "na czczo") z rąk
 7. Przechodząc światła
 8. Święto Dziękczynienia i Przysięga
 9. Poświęcenie i otwarcie kręgu

Zrobione z uroczystości pogańskich przeszłości, post rąk jest symbolem par, używanych do łączenia ręce na wsi kowadle. Dziś pary odwołują się za ręce, tworząc krąg nieskończoności i trwałej miłości. Ich ręce są zazwyczaj owinięte tkaniną lub liny, wiążąc je ze sobą.

Tradycje ślubne Ceremonia Celtic

Istnieje wiele tradycji, które mogą być stosowane w celtyckiego ślubie.

 • Muzyka odgrywała ogromną rolę w weselach celtyckich. Jednym z najczęściej stosowanych instrumentów był dudy. Piper często prowadził orszak weselny, grał podczas komunii, a także towarzyszył Recessional. Ceileigh zespół był powszechnie stosowany na wesela i jest popularna do dzisiaj.
 • Stroje ślubne następnie wszystkie własną tradycję w celtyckich wesela z przeszłości, i nadal to zrobić dzisiaj. Kolorowe sukienki ślubne były popularne, a wielu mężczyzn nosiła spódniczki.
 • Prowadzenie podkowy na szczęście jest także związana z celtyckich wesela. Od ciężkich podkowy może być nieco kłopotliwe, warto rozważyć szycia podkowę do osłony handfasting lub wewnątrz swojej sukni.
 • Grushie zwyczaj rzucając garść monet na gości przez pana młodego podczas recepcji jest zawsze zabawne tradycja zrobić.
 • Barefoot panien i kawalerów są również symboliczne połączenie małżonków do ziemi.

Planowanie Celtic Wedding

Jak zacząć planować Celtic ślub, istnieje kilka punktów, które należy rozważyć.

 • Wybór miejsca docelowego -Czy chcesz tradycyjny ślub kościelny lub odkryty ślub, trzeba zaplanować i zastępców planów, zwłaszcza na zewnątrz ślub.
 • Wybór duchownego lub Kaznodzieja -Be pewno pozwól osobę można odebrać do wykonywania ceremonii wiesz, że chcesz Celtic ślub. Wielu duchownych po prostu nie zna tradycji Celtów.
 • -Decide Muzyka na jakiej muzyki chcesz na swój ślub. Jeśli chcesz prawdziwe Celtic zespół lub Piper, planu na rozmowy kilka i je wypróbować dla Ciebie. Poproś o wszelkich taśm lub płyt, które mogą mieć ich muzyki i spędzić kilka dni słuchać ich piosenek, zanim podejmiesz decyzję.
 • Strój Ślub -Jeśli twój mąż-to-be nigdy nie nosić spódniczkę, to może być trochę skrępowany raz pierwszy stawia jeden na. Powinien wypożyczyć na kilka dni i nosić go w domu, zanim on zobowiązuje się do noszenia na uroczystości. W miarę suknia ślubna idzie, jeśli chcesz prawdziwej Celtic sukienkę, to może trzeba spędzić trochę czasu na zakupy w Internecie. To może być możliwe, aby wypożyczyć strój, też.
 • Honeymoon -Wreszcie, trzeba wybrać cel podróży poślubnej. Jeśli chcesz kontynuować Celtic ceremonii ślubnej temat, to możesz Celtic miesiąc miodowy, również.

Powiązane linki

 • Średniowieczny Ślub
 • Gothic Ślub
 • Chińskie Tradycje weselne
 • Irlandczycy Tradycje weselne
 • Indian wesela