grsail.com

California Zinfandels

California Zinfandels


Nie ma chyba inne wino bardziej synonimem wina Kalifornii jako California Zinfandels.

Wina w Kalifornii

Mimo to prawdopodobnie uzyskać argumenty z naszych rosnących przyjaciółmi zabudowę w Napa-Zinfandel naprawdę jest ulubionym Kalifornia. Uważa się, że przybył do Kalifornii w 1860 roku, California Zinfandels mają swoje korzenie (wybacz grę słów) się przede wszystkim w północnej części stanu. Można jeszcze zobaczyć kilka starych winorośli (100 + lat), jeśli jeździć kraju wina. Wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to szukać sękate, krótkie i grube winorośli rosnących w ziemi bez trellising ... i voila, masz znaleźć starych winorośli California Zinfandel.

California Zinfandels Early Days

W latach 1860-tych i 1870-tych, Zinfandel był używany głównie jako domieszki do czerwonego wina stołowego. Był on także często "przytył" aby winiarzy w bardzo tanie ceny. Niektóre z dawnych winnic jeszcze tory kolejowe obok nich, gdzie samochody-cysterny przyjdzie, aby wypełnione sokiem Zin. Wiele winnic faktycznie przetrwał do 1900 roku i na zakazie, bo wiele winnic zwrócił się do tworzenia "sakramentalne" wina dla Kościołów-coś jeszcze prawną do produkcji w tym czasie. Ponadto, mimo że produkcja handlowa alkoholu było zabronione, można jeszcze zrobić własne wino. Wielu właścicieli winnic wybrałoby winogrona i sprzedawać je do winiarzy domowych. W tym czasie Zinfandel był jednym z pięciu najlepszych szczepów produkowanych w kraju.

Biały Zinfandel Fenomen

Niektóre winnice produkowały Zinfandel przez siebie; rozlewania go jako jednego ze szczepu, a nie na stole czerwone mieszanki, ale to nie było normą. Dopiero w 1970 roku, że Zin, ale jego wielki boom z odrobiną wina o nazwie "White Zinfandel" ... no chodź, nie stawili się nos! Biały Zin jest ważne w historii wina, coraz nowych ludzi nie zna wina, aby spróbować czegoś nowego, i to faktycznie zwiększyła produkcję winogron Zinfandel które doprowadziły do ​​zwiększonego butelkowania w odmianowych na własną rękę. Nie będzie gdzie jesteśmy dziś w świecie Zinfandel, jeśli nie to, Sutter Home tworzenia tego wina.

Na własną rękę

Na koniec 1970 roku i na początku 1980 w Zinfandel staje się to, co wiemy dziś, jako światowej klasy wina. Wiele winnic zaczął brać grzywny podejście do produkcji Zinfandel nadając jej struktury, złożoności i charakteru. Trudno jest wybrać się na degustację wina w Kalifornii i nie patrz Zin na menu degustacyjne. Stał się ulubieńcem Kalifornii wina. W rzeczywistości, w 1998 roku 50.000 akrów Zinfandel posadzono w stanie, dzięki czemu numer jeden czerwone wino odmianowe.

ZAP

Dziś Zinfandel ma olbrzymią w Kalifornii i to rośnie w całej reszcie kraju. ZAP (rzecznicy Zinfandel i producentów) posiada degustacje, które przyciągają tysiące ludzi do ogromnych miejscach, gdzie jest to nic innego jak Zinfandel w miarę oka widać. Społeczeństwo staje się razem i posiada nie tylko, ale także degustacje seminaria edukacyjne, jedzenie i wino par, klas i wiele innych imprez. Jeśli jesteś fanem Zin, naprawdę powinieneś sprawdzić tę grupę i przejść do jednego z ich degustacji-to mnóstwo zabawy.

Style i Charakterystyka

California Zinfandels posiada gamę smaków i stylów. Na jednym końcu spektrum masz jasne czerwone maliny, wyższy poziom kwasowości, żurawina, nuty przypraw i pieprzu i niższy poziom alkoholu (około 13,5%). Na drugim końcu spektrum masz głębsze, ciemniejsze, bardziej dojrzałe aromaty jeżyn, jagód dżem, słodkie ciemnych owoców i wyższy poziom alkoholu (16% +).

Zinfandel jest najbardziej znany z aromatem owocowym, to pokazuje się jagody i czerwone / ciemne owoce, więcej niż jakikolwiek inny czerwonego wina ... prawie jak stojący obok dużego plastra dzikich jeżyn w okresie letnim. Kolejny styl Zinfandel jest, aby go w późnego zbioru portu. Intensywny owocowy nos po prostu staje się nasiliły, gdy dokonywane na koniec żniw-kredytowej sama dobrze być w połączeniu z dobrej gorzkiej czekolady. Kilka rad: jeśli nigdy nie próbował późnego zbioru Zinfandel, wyjść i dostać jeden. To jest naprawdę uczta!

Od czego zacząć

Więc, co Zins starasz jeśli wyruszeniem po butelkę? Wow, jest tak wiele do wyboru! Zacznij od próby niektóre z bardziej powszechnie produkowanego Zins, a następnie przeniósł się do mniejszych win produkcji od mniej znanych winnic.

Jest takie powiedzenie o Zin w Kalifornii aż producenci przejść: trzech "R" z Zinfandel. Odnosi się to do Ravenswood, Ridge i Rosenblum, choć niektórzy twierdzą, że Renwood winnicy w Amador County lub Rafanelli winnicy w Dry Creek Dolinie powinny być uwzględnione. W miarę dostępności idzie, trzej producenci są łatwe do znalezienia i są dobrze znane ze swoich win w różnych dziedzinach.

Spróbuj Zin ze wszystkich regionach kraju, będą one oferują coś innego. Ostatnią rzeczą, aby mieć świadomość, na butelce: określenie "stary winorośli". Nie ma jeszcze prawo określenia, co dokładnie stanowi stary winorośli Zinfandel. Upewnij się, albo spojrzeć na butelki, czy to wskazuje, ile mają lat lub jeśli jesteś z degustacją wina zapytać serwer wina, jak stare są. Stare wina winorośli oferują bardziej intensywny smak Zinfandel i są droższe ... ale spróbuj znaleźć coś 50 lat lub starszych, jeśli szukasz starych winorośli Zin.

Niektóre Zinfandels do Wypróbuj

  • Rosenblum Eagle Point winnic, Mendocino - ulubiona od tego producenta. Malinowy z nutą dębu, nie przejrzałe. Pary oraz z żywnością.
  • Ridge Pagani Winnica, Sonoma - Stary winorośli z wielką intensywnością i wielkim smakiem. Black Cherry, cola, lepki owoce bez przejrzałe.
  • Turley Old Vine - Wykonane przez brata Helen TURLEY jest, Larry. Słynny producent kult Zins. To wino jest bogate, tosty z wanilii i owoców składają się na soczyste, dojrzałe leczeniu. Pary z serów, a może i na własną rękę na deser.
  • Rafanelli, Dry Creek Valley - Inny producent kult, który jest trudno znaleźć, ale warto szukaj. Uwagi pieprzu, jeżyny, maliny i równowagi dębowego razem, aby dobrze zaokrąglone wina, że ​​pary pięknie z jedzeniem. Godne starzenie się.
  • Seven Deadly Zins, Lodi - Jeden z najlepszych Zin znajdzie w kategorii wartości. Jeżyny, wanilia, wiśnia, Boysenberry, znajdują się w tym wina. Za cenę, świetne wino pić każdy dzień tygodnia.

Chociaż lista ta ledwo zarysowania powierzchni, jest to punkt wyjścia. Ciesz się swoją Zinfandel degustacja podróż!