grsail.com

Breech urodzenia

Definicja

Breech urodzenia jest dostawa płodu (płód) w oddolne lub pieszo-pierwsze miejsce. W dniach od 3 do 4 procent płodów rozpocząć pracę w pozycji pośladkowych, które jest potencjalnie niebezpieczna sytuacja.

Opis

Przez większość ciąży rozwój płodu jest całkowicie bezpłatny, aby poruszać się w obrębie macicy. Od 32 do 36 tygodni, jednak fetus się tak duża, że ​​ruch jest ograniczony. Jest to o wiele trudniejsze dla płodu przewracać, więc niezależnie od położenia się podjął przez ten punkt może być w takiej samej pozycji, że on lub ona będzie w momencie rozpoczęcia pracy.

Z powodów, które nie są w pełni zrozumiałe, prawie wszystkie nienarodzone dzieci osiedlić się głową w dół, lub wierzchołka, pozycji. Płód jest do góry nogami w macicy, a głowa będzie rozszerzać szyjki macicy (lub otwarcie pochwy) i wskazywać drogę w trakcie porodu.

Niektóre płody, jednak obecne w pozycji pośladkowych. Istnieją trzy pozycje pośladkowych: frank, kompletne i niekompletne. W kompletnym zamka, pośladki przewodzić z macicy, nogi są złożone w przedniej części ciała. Frank zamka dziecko ma również swoje pośladki w dół, ale nogi potrwają prosto do góry nogami przez jego głowę. Niepełne zamka, znany również jako błahy pośladkowych, przedstawia z jednej lub obu nogach w dół, tak że stopy wpaść do kanału rodnego w czasie porodu.

Oczywiście, wiele dzieci są bezpiecznie dostarczony z położenia miednicowego. Istnieją pewne czynniki, które sprawiają, że dostawy zamka bardziej prawdopodobne, aby odnieść sukces; jeśli USG (technika, która wykorzystuje fale dźwiękowe do wizualizacji płodu) pokazuje, że płód jest w szczerym położenia miednicowego, podbródek płodu jest schowany na jego klatce piersiowej, a płód nie jest duży, to jest bardziej prawdopodobne, że nieskomplikowane dostawy zamka Jest to możliwe.

Największą część ciała płodu jest zazwyczaj jego głowa. Jeśli głowica pasuje poprzez miednicy matki, a potem reszta ciała płodu powinien wypaść dość łatwo. Ponadto, gdy główka dziecka jest na pierwszym miejscu, miękkie kości czaszki "formy" do kształtu kanału rodnego w czasie porodu (co jest, co daje noworodków, które stożka czele wygląd). Jeśli płód jest urodzony dno pierwsze, możliwe jest, że ciało będzie pasować do miednicy matki, ale główka dziecka będzie utknąć na poziomie brody. Warunek ten, znany jako uwięzienia, ma potencjał, aby spowodować poważne uszkodzenie płodu, a interwencja chirurgiczna może być wymagane do ukończenia porodu.

Istnieje również możliwość Wypadnięcie pępowiny z urodzenia pośladkowych. Dziecko nadal się jej dopływ tlenu od matki wyłącznie z krwi pępowinowej, aż głowa jest dostarczany i dziecko oddycha sama. W niektórych przypadkach położenia miednicowego płodu, część pępowiny przechodzi przez kanał rodny przed lub w stopach dziecka lub pośladków i presji na obniżki kręgowego dopływ krwi i tlenu. Sytuacja ta jest znana jako wypadnięcie rdzenia.

Demografia

Prezentacja Breech występuje w 3 do 4 procent wszystkich urodzeń, i do 95 procent kobiet z płodu pośladkowych wybrać do cesarskiego cięcia urodzenia. Wcześniej poród odbywa się w ciąży, tym większe są szanse, że płód będzie w stanie pośladkowych. Dwadzieścia pięć procent wcześniaków urodzonych przed 28 tygodni są zamka.

Breech Przyczyny i objawy Narodziny

Przyczyną położenia miednicowego płodu nie jest znane. Kobiety z ciążą mnogą (tj bliźnięta lub więcej) są bardziej prawdopodobne, że co najmniej jeden płód w położeniu pośladkowych po prostu ze względu na ograniczoną przestrzeń w łonie matki. Są to na ogół nie do zidentyfikowania objawy płodu pośladkowych. Jednakże, niektóre kobiety mogą być w stanie wykrywać położenie u płodu gdzie czują fetus kopania.

Diagnoza

Służby zdrowia często może powiedzieć położenie płodu przez czując go przez ścianę brzucha matki. Inną wskazówką do pozycji jest miejsce, w którym słychać bicie serca najlepiej. Jeśli serca płodu najlepiej słyszał poniżej poziomu pępka matki, to może być ustawione głową pierwszego. Z drugiej strony, jeśli serca najlepiej słyszalnym poziomie pępka, to może być zamka. Najdokładniejszy sposób określić pozycję zamka jest za pomocą ultradźwięków.

Leczenie

Jeśli płód jest w pozycji pośladkowych w ostatnich tygodniach ciąży, istnieją trzy możliwe kierunki działania: cięcie cesarskie (lub c-punkt), Obrót zewnętrzny na główkę próby, lub pochwy dostawy zamka.

Niektóre kobiety decydują pochwę zamka. To powinny być wykonywane tylko wtedy, gdy USG wykazuje, że płód jest w korzystnej sytuacji pośladkowych. Frank pozycji zamka jest preferowana pozycja dla pomyślnego pochwy położenia miednicowego płodu, a większość płodów pośladkowych są w tej pozycji. Większość dzieci będzie bardzo dobrze w czasie porodu z położenia miednicowego, ale istnieje ryzyko obrażeń płodu. Niektórzy dostawcy mogą używać pęsety lub urządzenia ekstrakcji próżniowej, aby pomóc dziecku zamka z kanału rodnego, znanego jako procedury wspomaganego położenia miednicowego płodu.

Podczas zewnętrznego wersji głowowej (znany również jako wersji) obstetrician próbuje wyłączyć płodu głowicy pierwszej pozycji przed rozpoczęciem pracy poprzez manipulowanie od zewnątrz brzucha. Położnik kładzie swoje ręce na brzuchu matki czuć lokalizację pośladkach i głowie nienarodzonego dziecka. Pośladki są nieco uniesiony i lekarz naciska na głowę dziecka, aby zachęcić go do wykonania bok salto. To może potrwać kilka prób, zanim płód współpracuje, ale o połowę w końcu obrócić.

Wersja powinna być wykonywana tylko w szpitalu, w połączeniu z aparatem ultrasonograficznym wykorzystywane do prowadzenia położnika w przekształcaniu płód. Fetus powinny być monitorowane z monitorem płodu przed i po wersji. Matka otrzymuje leki na relaks macicy, zminimalizować dyskomfort, i zapobiec przedwczesnym skurczom.

Wersji nie jest odpowiedni dla każdego płodu, który znajduje się w położeniu miednicowego na koniec ciąży. Można wykonać wyłącznie jeśli występuje płodu w macicy, jeśli łożysko nie leży naprzeciwko płodu, a jeśli umbilical cord nie wydaje się być owinięta wokół płodu w dowolnym momencie.

Cięcie cesarskie jest najczęstszym sposobem na dostarczenie dziecko zamka i jest metodą zalecaną przez American College Ginekologii i Położnictwa w przypadku wersji nie powiodło się. C-sekcja jest wykonywana przez lekarza położnika, który sprawia, że ​​nacięcie w dolnej części brzucha, przez które dziecko jest dostarczane. Jak każdy zabieg chirurgiczny, c-sekcja niesie ryzyko zakażenia i krwotoku. Odzyskiwanie po porodzie jest już o cesarskie cięcie, niż poród drogami natury. Jednak w trudnych prezentacji pośladkowych, lub w przypadkach, gdy istnieje wielu płody i jednego lub więcej są zamka, może być uznane za najlepsze rozwiązanie dla dostawy.

Rokowanie

Wersja jest sukces w przekształcaniu dziecko zamka około 50 procent. Jednak niektóre dzieci, które są z powodzeniem będzie obrócić się z powrotem do położenia miednicowego po operacji jest wykonywane w szczególności w przypadku wersji próby zbyt wcześnie przed rozpoczęciem pracy.

Manipulacje wydania uwięziony głowę lub ramię lub bark zatrzymany może spowodować szkody dla dziecka. Zarówno uwięzienie i przewód wypadanie może być potencjalnie śmiertelne dla niemowlęcia, jeśli dostawa jest opóźniona.

Wśród dzieci pośladkowych urodzonych po pełnym dziewięciu miesięcy terminu, mniejsze dzieci zazwyczaj lepiej. Wyjątkiem jest wcześniaki. C-sekcja jest zazwyczaj sposobem dostawy wybór dla wcześniaków ze względu na inne ryzyka te niemowlęta do czynienia (jak niedojrzałości płuc).

Zapobieganie

Nie ma możliwości, aby zapobiec osiadaniu płodu do położenia miednicowego na koniec ciąży. Kobieta, która miała jednego zamka płód jest na zwiększone ryzyko posiadania kolejnego płód zamka w kolejnej ciąży.

Najważniejsze pojęcia

  • Kompletna zamka-pozycji zamka, w którym dziecko jest "siedzi" na dole pierwszy na szyjce macicy z skrzyżowanymi nogami.
  • Wersja-Manual głowowa Zewnętrzna manipulacja brzucha, aby włączyć dziecko zamka; Wiadomo także wersji.
  • Frank zamka-pozycji zamka, gdy dziecko jest na dole pierwszy i nogi są rozszerzone w górę tak, że nogi są w pobliżu jego głowy.
  • Niekompletne zamka-nazywany błahy również zamka, w tej pozycji dziecko ma jedną lub obie stopy w dół do miednicy, tak, że jego noga (s) są gotowe do wydania pierwszego.
  • Wypadnięcie pępowiny Sytuacja urodzenia-w którym pępowina, która łączy strukturę przez łożysko do pępka płodu dostarczanie tlenu i substancji odżywczych, wypada z macicy i zostaje ściśnięta, zapobiegając w ten sposób dostarczanie tlenu.
  • Vertex-czubek głowy i najwyższy punkt czaszki.

Patrz punkt również cesarskiego; Poród.

Zasoby

Książki

Ford-Martin, Paula. Wszystko Ciąża Book, 2nd ed. Boston, MA: Adams Media 2003.

.. Moore, Michele Cięcie cesarskie Baltimore, MD: John Hopkins University Press, 2003.

Czasopisma

Gaskin Ina May. "Niedowartościowane Sztuka drogą pochwową urodzenia." Mothering nie. 125 (lipiec-sierpień 2004): 52-9.

Sachs, Jessica Snyder. "C-sekcje z wyboru." Parenting 18, nr 2 (marzec 2004 roku): 22.

Organizacje

Marsz Dimes 1275 Mamaroneck Avenue, White Plains, NY 10605. Strona internetowa:. Http://www.marchofdimes.com.

Witryny sieci Web

"Breech urodzenia." Dostępne online w http://www.babycenter.com/refcap/pregnancy/childbirth/158.html (dostęp 09 listopada 2004).

Goer, Henci. "Planowana cesareans: najlepszym rozwiązaniem dla dzieci pośladkowych?" Dostępne online w http://www.ivillage.com/scheduled-cesareans-best-option-breech-babies/6-a-144726 (dostęp 09 listopada 2004).