grsail.com

BRAT Dieta

BRAT Dieta


BRAT dieta nie jest sztuczka odchudzania. To tradycyjne leczenie biegunki i sposób na utrzymanie żywności w dół, gdy czujesz się chory, więc masz tyle kalorii, które pomogą Ci dobrze.

Co sprawia, że ​​brat

BRAT dieta jest tradycyjna dieta dla dzieci z zdenerwowany brzuszki, nudności i wymioty, lub biegunka. Dorośli mogą go używać, też.

Te cztery elementy to:

 • Banany
 • Ryż
 • Jabłkowym
 • Toast

Są to wszystkie produkty, które większość dzieci lubią. Proste smaki są mniej prawdopodobne, aby powodować nudności, niż bardziej złożonych produktów spożywczych. Brak przypraw lub silne kwasy drażnić rozstrój żołądka. Żywność Brat uważa się działać jako "spoiwa", co oznacza, że ​​są trochę zaparcia. To może być dobre, gdy dziecko (lub dorosły) ma biegunkę.

Utrzymywanie zdrowej diety

Niektórzy pediatrzy nie doradzają rodzicom, aby korzystać z diety BRAT, z dwóch powodów. Jednym z nich jest obawa, że ​​dzieci na diecie nie będzie potrzebne im składniki odżywcze. To jest ważne martwić, jeśli rodzice nadal dziecko na diecie dłużej niż dzień lub dwa.

Ponadto, nie ma żadnych naukowych dowodów, aby udowodnić, że dieta pomaga odzyskać BRAT biegunka lub innych chorób żołądka szybciej niż inne diety. Ponieważ nie jest to udowodnione, nie ma prawdziwy powód medyczny z niego korzystać. Utrzymywanie dziecka w jego normalnej diety, jak długo dziecko przyjmuje żywności i jest w stanie utrzymać go w dół, jest całkowicie do zaakceptowania. Prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem jest, aby zaoferować dziecku codzienne jedzenie pierwsza, ale aby utrzymać dietę Brat pamiętać. Proste, znane smaki słodki, może być tylko to, co lekarz kazał, gdy dziecko nie czuje się dobrze, czy to biegunka lub grypy.

Praca Do Brat

Ciężkie nudności potrzebuje nawet prostsze niż w diecie pokarmów brat. Jeśli tostów i ryż nie pozostanie, spróbuj odpoczynku żołądek całkowicie na kilka godzin. Wtedy zaczynają się jasne płynów jak woda, piwo imbirowe, bulionu lub napoju sportowego zmieszanego z wodą. Małe łyki są bardziej prawdopodobne, aby pozostać w dół niż w dużych łykami.

Po ciecze są dobrze tolerowane (nie powodując wymioty), spróbuj powoli dodając żywności brat lub inne proste, mdłe żywności. Jeżeli płyny nadal powodować wymiotów, skontaktować się z lekarzem. Odwodnienie to niebezpieczne, zwłaszcza u dzieci. Być może trzeba iść do szpitala, w którym można udzielić płyny dożylne.

Pokarmy, których należy unikać

Niektóre produkty mogą biegunka gorzej. Słodkie napoje, chociaż mogą skosztować atrakcyjne, może przyczynić się do biegunki. Jako cukier przechodzi przez układ trawienny, to przyciąga wodę i powoduje stolce runnier.

Napoje sportowe, na przykład, może być atrakcyjne, gdy jesteś nudny, bo dobry smak i zawierają elektrolity organizm potrzebuje. Ale większość napoje dla sportowców są zbyt ciężkie na cukier. Powinien być rozcieńczony co najmniej równą ilością wody, po czym oferowane kogoś na biegunkę.

Inne pokarmy, których należy unikać to:

 • Owoce cytrusowe i soki, które mogą być drażniące dla przetargu brzuszki.
 • Napoje z kofeiną, które działają jak leki moczopędne (powodując zwiększone oddawanie moczu). Utrzymanie nawilżona jest ważne, gdy jesteś chory, a szczególnie z biegunką. Napoje z kofeiną w rzeczywistości nie są odwodnienia, ale nie są one tak skuteczne nawodnienie jako zakaz napojów zawierających kofeinę. Kofeina działa również jako środek przeczyszczający, nie to, co chcesz, kiedy masz biegunkę!
 • Mleko i inne produkty mleczne, ale tylko wtedy, gdy wydają się biegunka gorzej. Niektórzy ludzie są wrażliwe na laktozy w mleku, które mogą powodować biegunkę. Inni nie mają tego problemu w ogóle.

Kiedy wezwać lekarza

BRAT dieta jest do łagodnych i umiarkowanych przypadków biegunki i nudności, a nie poważnej choroby. Powodów, aby udać się do lekarza to:

 • Objawy odwodnienia. Należą do nich nie oddawania moczu (małe dzieci powinny iść co najmniej raz na osiem godzin), płacz bez łez, a mających suchą wyglądające usta lub zapadnięte oczy. Odwodnienie, szczególnie u małych dzieci, jest to powód, aby udać się na pogotowie.
 • Biegunka, że ​​nie odejdzie. Biegunka powinny rozpocząć się lepiej w ciągu kilku dni.
 • Krew w kale. Krwawa biegunka jest powód, aby zadzwonić do lekarza od razu.
 • Wymioty, że nie zatrzyma. Stała wymioty, zwłaszcza gdy nie ma jedzenie w żołądku, może być oznaką poważnej choroby więcej.