grsail.com

Blaty z granitu

Blaty z granitu

Z różnym kolorze, wzorów i tekstur ziarna, blaty granitowe zwiększą każdy projekt kuchni. Niestety, może też być poza zasięgiem wielu właścicieli domów ze względu na ekstremalne koszt i wagi. Jeśli kochasz wygląd i granitu liczniki, ale nie mogę się płyty w kuchni, należy rozważyć zainstalowanie płytki granitowe na blacie zamiast.

Jak zainstalować granitowe płytki na blacie

Zainstalowane prawidłowo, blaty granitowe płytki mają takie same cechy jak liczniki granitu płyt; są odporne na zarysowania, spalić odporne, bardzo trwałe i piękne z naturalnego zróżnicowania. Jednak ważą znacznie mniej niż płyt granitowych, które sprawia, że ​​łatwiej manipulować i zainstalować samodzielnie.

Przygotowanie

Podobnie jak wszystkie instalacje do płytek, płytki granitowe blaty wymagają odpowiedniego podłoża do instalacji. Choć możliwe jest, aby zainstalować płytki granitowe na sklejki, najlepszy materiał do pracy jest 3/4-cala cementu backerboard.

Cement backerboard nie będzie pęcznieć lub rozwinąć, jeśli wilgoć z umywalką wnika w płytkę, która pomoże zachować swój licznik na dłużej.

 1. Usunąć stary blat całkowicie i oczyścić górną krawędź szafek.
 2. Rozłóż arkusze backerboard prawo na górze szafy i użyć poziom, aby zapewnić, że są nawet. Jeśli to konieczne, przesuń małe podkładki ze sklejki pod backerboard aby ją wyrównać. Przechowywać arkuszy 1/8 cala od siebie i od ściany backsplash.
 3. Pieprzyć prawo backerboard do szaf z wykorzystaniem 1-1 / 4-calowe śruby backerboard.

Jeśli planujesz zainstalować płytkę lub dekoracyjny krawędź do przodu swoimi liczników, wyciąć backerboard dół do 1-1 / 4-calowe paski i przykręcić ją do przedniej krawędzi obszaru przeciw dać wystarczająco dużo miejsca do zainstalowania stoi.

Instalacja

Granitowe płyty zainstalować bardzo podobnie do innych płytek o powierzchni licznika działającego podobnie jak inne poziomym podłożu.

Materiały

 • Taśma pomiarowa
 • Narzędzie wiersza kreda
 • Biały, lateksu dodatek thinset zaprawy
 • Kielnia
 • Płytka mokre Piła
 • 1/16 cala dystansowe zapraw
 • Blok pobicie
 • Gumowy młotek
 • Poziom
 • Uszczelniacz impregnujące
 • Piana pędzel
 • Miękkiej szmatki
 • Nieszlifowana zaczynu
 • Pływak zaczynu
 • Spoina gąbki

Instrukcje

 1. Przerwa swój licznik na części, traktując każdą serię szaf jak własną, oddzielną częścią.
 2. Zmierz każdą sekcję i znaleźć środkową. Zrób kredą linię od przodu do tyłu na każdej z linii środkowych, aby je zaznaczyć.
 3. Pralnia dopasować płytki granitowe prawo na blacie bez zaprawy, aby określić najlepsze dopasowanie i ułożenie płytek.
 4. Połóż pierwszą płytkę z przodu każdej sekcji licznika, bezpośrednio na linii kredy więc linia przecina płytki do przodu i do tyłu.
 5. Połóż kolejne płytki równomiernie się z każdej strony. To miejsce cięcia płytek na krawędziach i tyłu każdej sekcji, z pełnymi płytek w przedniej, środkowej części. Użyj przekładek płytki w razie potrzeby, aby Twoje wiersze płytki prosto. Nie butt płytki się ze sobą; podczas gdy płytki granitowe wydają się być kwadratowy, większość z nich subtelne różnice w wielkości, których skutkiem będzie nierównej płytek pracy, jeśli nie rozdzielając je co najmniej 1/16-cal.
 6. Cięcie płytek, aby dopasować licznik na mokro płytek i piły dopasowanie dokładnie sprawdzić ich w suchym układzie z innymi płytkami.
 7. Usuń płytki z licznika w odwrotnej kolejności ich określonym w ich pobliżu i stosu, znakowanie swoją dawną pozycję na liczniku, jak przejść, dzięki czemu można zwrócić je do dokładnej lokalizacji w czasie instalacji.
 8. Rozprowadzić niewielką ilość białego, lateksu dodatek thinset zaprawy na blacie. Gładka zaprawy na tym backerboard z płaską krawędzią kielni, po czym wprowadzić zaprawę przez grabienie wycięcia przez niego tylko w jednym kierunku, aż zaprawa jednakowej głębokości.
 9. Ustaw płytki granitowe do zaprawy w tym samym układzie można ustalonej podczas suchego dopasowanie. Po ustanawiające dwa lub trzy płytki, ustawić blok i bijące na nich delikatnie dotknąć go gumowym młotkiem do napędu płytki równomiernie do moździerza.
 10. Umieść poziom na górze płytki i sprawdzić, aby zapewnić, że są równe i że żadne rogi trzymać się wyższa niż otaczające płytek.
 11. Kontynuować instalowanie płytki, aż licznik jest objęty. Jeśli masz zamiar zainstalować płytki granitowe na przedniej krawędzi, należy to zrobić w tym momencie.
 12. Niech lekarstwo zaprawy do 24 godzin.
 13. Farba warstwę impregnacji uszczelniacza na płytki granitowe z pędzlem pianki. Impregnat będzie zarówno zabezpieczać granitu z plam i działają jako uwolnienie fugi, co zaprawa posprzątać łatwiej.
 14. Pozwól impregnat do penetracji płytki przez 10 minut, a następnie polerować dala nadmiar miękką szmatką.
 15. Mieszać nieszlifowana zaprawę do konsystencji masła orzechowego i wyciek zebrać małą ilość na koniec pływaka fugi.
 16. Używać pływak skierować fugi w połączeniach pomiędzy płytkami. Trzymaj pływak pod kątem 45 stopni do płytek i wsuń go do stawów z różnych stron, aby zapewnić dobre pokrycie. Włącz pływaka do 90 stopni, aby usunąć nadmiar zaprawy z powierzchni płytek.
 17. Umożliwiają zaczynu do rozpoczęcia utwardzenia przez 10 minut, a następnie lekko wilgotnej gąbki zaprawy i działa się w środowisku na płytkach do czyszczenia.
 18. Pozostawić do utwardzenia zaprawy na godzinę, a następnie wypoleruj płytki miękką szmatką, aby usunąć resztki zaprawy zamglenie.
 19. Niech lekarstwo zaprawy na 24 godziny przed użyciem nowego licznika.

Wskazówki instalacyjne

Aby Twoje płytki granitowe Liczniki te wyglądają najlepiej ewentualnie może, te wskazówki podczas instalacji.

Wymieszać kafli

Blaty z granitu

Granit to kamień naturalny, co oznacza, że ​​będzie się różnić od kawałka kawałek i od partii do partii. Ponieważ płyty granitowe będzie miał bardziej spójne odmianę nad jego powierzchnią niż płytki granitowe będzie, być może trzeba zorganizować płytki podczas suchego dopasowanie, aby uzyskać najlepszy możliwy wygląd. Weź płytki z kilku pól w czasie, jak zorganizować je dostać nawet zmiany. Spróbuj ustalić zmianę koloru płytek, aby pojawić się naturalne; nie zostawiaj ciemne płytki otoczony morzem lekkich płytek. Jeśli masz płytki, które nie jest zwykłym, użyć go do cięć lub płytek krawędzi, zamiast instalować go przodu i centrum.

Bullnose Twoje krawędzie

Istnieje wiele różnych sposobów, aby zakończyć licznik płytek granitowych. Należą do nich:

 • Używając drewnianej listwy
 • Korzystanie z płytki granitowej kolejowego krzesło
 • Korzystanie z krawędzi płytek ceramicznych
 • Korzystanie z płytki granitowe Bullnose

Blaty z granitu

Z tych opcji, płytki Bullnose wyglądają najbardziej jak liczniki granitu płyty. Bullnose jest łagodnie zaokrąglona krawędź, która umożliwia przejście od góry do czołowej powierzchni licznika. Możesz Bullnose przednią krawędź przedniego rzędu płytek do krzywej delikatnie w dół. Płytki można układać stojące tuż poniżej tego, co pozwala obszar bullnosed ukryć niedokończone krawędzi płytek pod nimi, tworząc płynne przejście.

Ostrza Bullnose są dostępne dla płytek mokrych pił w większości sklepów dla majsterkowiczów. Wymień ostrze na mokro piły z ostrzem Bullnose do kształtowania krawędzi przed polerowaniem go:

 1. Odkręcić nakrętkę mocującą ostrze w miejscu na stronie piły.
 2. Zdjąć nakrętkę i przesuń ostrze off.
 3. Zainstaluj ostrze Bullnose i wymienić nakrętkę.
 4. Umieść płytki być kształtowane z jego krawędź sprzymierzył się z okrągłej części ostrza Bullnose.
 5. Włącz mokro piły i przesunąć płytki do zakrzywionej sekcji ostrza. Przechowywać pilarkę będzie jak wyciągnąć płytkę z powrotem do siebie, a następnie wsuń go do ostrza ponownie. Być może trzeba wcisnąć płytkę do łopatek kilka razy, aż pojawi się żądany krzywej na krawędzi płytki.
 6. Polerowania krawędzi płytki po zostało zaokrąglone szlifierki kątowej zaopatrzonej w poduszki polerowania.
 7. Zacisnąć płytki do krawędzi tabeli i uruchomić szlifierkę iz powrotem na krawędzi płytki Bullnose, aż jego powierzchnia jest identyczna z góry płytki.

Mieszanka Twój Grout

Największą wadą liczniku płytek granit potrzeba zaprawą. Spoina jest cementious materiał wykonany w celu ochrony krawędzi płytek granitowych i firmy zapobiec wilgoci z dostania się do szafki pod nimi. Jeśli to możliwe, wybierz kolor dla zaczynu, które mieszają się z kolorem tła granitu. Dobrą zasadą przy wyborze zaprawy jest to, że rzeczywista zaprawa wyschnie jeden odcień jaśniejszy od próbki plastikowych lub papier zaprawy; wybrać próbkę, która jest po prostu nieco ciemniejszy niż płytki granitowe dla najbardziej niewidoczne po zainstalowaniu.

Płytki na zakup liczników Granite

Blaty z granitu

Chociaż nie jest dużo kamienia na rynku sprzedawany jako "granit" do stosowania na blaty, zdecydowana większość z nich jest rzeczywiście granitu handlowych. Oznacza to, że podczas gdy zawierają wysokie stężenie kwarcu, skalenia i krzemionki, kamień mogą być w rzeczywistości dowolną ilość innych substancji, takich jak dolomit, kwarcyt lub gabro. Wszystkie z tych materiałów może być używany na blacie, ale niektóre będą wymagały wyższych poziomów konserwacją i od innych.

Jeśli nie jesteś pewien, co materiał rozważa rzeczywiście jest, czy co jego poziom utrzymania jest, użyj regułę, że lżejsze kolor kamienia zakupie, bardziej to będzie wymagało konserwacji i zrobić test z cytryny i oleju na płytki próbek, zanim kupisz.

Test Lemon i oleju

Z wyjątkiem gabr - czarne granity - wszystkie płytki granitowe będzie wymagać pewnego stopnia uszczelnienia i konserwacji. Możesz określić, ile utrzymanie żądając płytki próbek od producenta i wylewanie niewielką ilość soku z cytryny i niewielką ilość oleju na płytki.

Niech cytryny i oleju siedzieć na płytki niezakłóconego przez jedną godzinę, a następnie wytrzeć go i zbadać granitu. Jeśli kamień tłumił, gdzie sok z cytryny siedział lub zaciemnione, gdzie olej siedzi, to wymaga częstego uszczelnienie i bardzo łagodnych środków czyszczących do utrzymania. Jeśli kamień nie tłumił lub zaciemnione, że jest dość niskie koszty utrzymania i wymaga jedynie okresowej lub rocznej uszczelnienie.

Gdzie Zakup

Blaty z granitu

Możesz znaleźć płytki granitowe w większości ośrodków w domu poprawy, ale ich wybór może być ograniczony. Aby uzyskać jak największe wybór, masz dwie możliwości: Odwiedź Wykonawca blisko Ciebie, aby zobaczyć płytki i żądania płytek ulubionego kamienia, lub zamówienia online. Poniższe detaliści mają duże pozycje i konkurencyjne ceny.

 • MSI: MSI ma dobry wybór zarówno egzotyczne i wspólnych granitów. Pokazać, że najczęstszą odmianę można oczekiwać od konkretnego kamienia, dzięki czemu można zobaczyć, jak wygodne jesteś z nim przed dokonaniem zakupu.
 • Floor & Decor: wybór jest bardziej ograniczony w Floor & Decor, ale ich ceny na bardziej powszechnych i popularnych granitów pokonać to, co można znaleźć w większości sklepów dla majsterkowiczów.
 • Kamień i Dachówka: Kamień i Dachówka posiada szeroki wybór różnych rozmiarów popularnych granitów, które mogą pomóc zminimalizować Spoiny.

Wykorzystaj swój licznik

Blaty granitowe płytki zainstalować w ciągu zaledwie dwóch dni, a może zmienić wygląd i całej kuchni. Rozważ zainstalowanie liczników granitowe płytki w kuchni i zobaczyć, co nowe spojrzenie przynosi.