grsail.com

Biuletyn: Print Porady Biuletyn składu tekstu

Kerning

Kerning odnosi się do ręcznego zaciągania przestrzeń między znaków (liter).

(Zazwyczaj można znaleźć to narzędzie dostępne w większości programów do przetwarzania tekstu.)

Chrzcielnica

Czcionki (typefont) pełna alfabet każdego typu twarzy w danym rozmiarze pkt. Zawiera litery wielkie litery, małe litery, cyfry, znaki interpunkcyjne, itp

(Patrz "twarz")

Dekoracyjny

Wybierz dekoracyjne typefonts gdy trzeba ustawić nastroju lub tonu nagłówek lub projektowania logo. Są one bardziej rozbudowane i skomplikowane w konstrukcji i zazwyczaj mogą być uznane przez "opisowych" nazwy, takie jak "Halloween" (przypomina kapanie krwi) i "spinacza" (litery tworzone przy użyciu równoległe linie spinacza).

Rzeka

Rzeka jest przy białej przestrzeni między słowami przypadkowo tworzy "rzekę" lub pusty kanał uruchomiony przez wiele linii kopii.

Wdowy

Wdowa odnosi się do bardzo krótkiej linii (często tylko jedno słowo) na końcu ust typu. Najlepiej jest, jeśli albo skrócić lub wydłużyć ostatnie zdanie, aby wyeliminować wdowę.

Urny

Urny jest kwadratem przewidziano oznakowanie wyboru zazwyczaj poprzez wypełnienie go, albo poprzez kontrolę lub "X."

Usprawiedliwiać

Gdy typ jest ustawiony płukania lewej i płukania prawo, automatyczne dostosowanie rozstawu wykonane są w programie do edycji tekstu, tak aby wszystkie linie typu są równej długości. Twoja kopia mówi się być uzasadnione.

Twarz

Termin lub krój twarz służy do wyznaczenia jednego stylu typu od drugiego; Oznaczenie jest również używany do opisywania wytłuszczone, lightface, etc.

(Patrz "font")

Prowadzący

Główny (wymawiane "ledding") to termin używany do wskazania miejsca między wierszami tekstu. To jest zazwyczaj mierzona w punktach, począwszy od wartości początkowej do wartości wyjściowych.

Pogrubiony lub pogrubiona

Pogrubienie lub wytłuszczenie odnosi się do liter, które są cięższe wagi niż typu tekstowego.

Jest to próba czcionką pogrubioną.

Wznoszące

Wznoszące się linie małymi typu, które rozciągają się powyżej wysokości x. Te listy są B, D, F, H, K, L i t.

Flush lewo / prawo

Flush lewo (lub w prawo) to termin używany w odniesieniu do przygotowana egzemplarz, który jest ustawiony w kolejce do lewej (prawej) strony strony. Jeśli kopia mówi się "równo z lewej i prawej równo", oznacza to zwykle kopia ma być ustawiony uzasadnione.

(Patrz "Justify")

Skrócone Rodzaj

Skrócone typ jest krój pisma zaprojektowany tak, aby znaki (litery) są węższe, że regularne typu.

Skrypt Rodzaj

Skrypt jest określenie dla każdej czcionką, która jest ręcznie lub imituje pismo.

Najlepszym przykładem kroju skryptu jest: Brush Script

Rozszerzone Rodzaj

Rozszerzone typu odnosi się do kroju z listów, które są zaprojektowane bardzo szerokie, w przeciwieństwie do regularnego lub skróconego typu typu.

Pica

W kompozycji, składu wydawniczego używać standardu (lub jednostki) pomiaru dalej pica. Jest 12 punktów do jednego pica i sześć pica do jednego cala.

Sztylet

Sztylet jest znak referencyjny stosowany w przypisach. Wygląda to tak: †

Wysokość X

X wysokość w typie konstrukcji, odnosi się do wysokości głównej części z małych liter, nie zawiera wznoszących i linę.

Przerwa na złe

Przerwa jest złe słowo nieprawidłowe dzielenie.

Przykład:
understan-
ding

powinno być:
rozumienie
ing

Pojedyncze Typefont, Wiele Looks

Jeśli uważasz, że będziesz czuć się w pułapce, ograniczając się do jednego typefont w biuletynie, to jeszcze raz. Przez mieszanie i dopasowywanie różnych krojów pisma, będziemy tworzyć atrakcyjne wizualnie i spójnego newsletter. Oto kilka możliwości: regularne, regularne kursywa, pogrubienie, pogrubiona kursywa, rozszerzone, skondensowane, bardzo śmiały, bardzo śmiałe ... a lista jest długa!

Serif Rodzaj

Sans-Serif ("sans", co oznacza "nie") lub nie-serif jest określenie dla każdej czcionką, że nie ma drobnych uderzeń krzyżowych pojawiające się na górze i na dole liter typu.

Najlepsze przykłady bezszeryfowy czcionką są: Helvetica i Arial

Zwiększ Typ Rozmiar z odwraca

Ponieważ wydaje się, odwrotnej typu shrink wizualnie, wybrać rozmiar czcionki, który jest jednego lub dwóch punktów większy niż pierwotnie wyznaczony na oznaczonym się newslettera kopii. Ponadto, należy unikać dużych powierzchni odwrotnej tekstu. Odwraca się bardziej z uwagi przebojowa i czytelnicy będą mieli tendencję do utraty zainteresowania w swoim artykule, jeśli za dużo jest drukowany jako takie.

Kule

Czy za pomocą standardowej maszynie do ustawienia kopii i trzeba kul na liście? Spróbuj proste "szybko naprawić!" Wystarczy wpisać w małej lub dużej litery "o" (nie zero "0"), jako substytut. Następnie oczernić w centrum z końcówki pióra technicznej dla łatwego kulą!

Zjazdowe

Zjazdowe są linie małymi typu, które rozciągają się poniżej wartości wyjściowych. Litery te są g, j, p, q oraz r.

Rodzaj odwrotnej

Ogólnie rzecz biorąc, jest typu odwróconej litery białe na czarnym tle. Staraj się unikać krojów z szeryfów, takich jak Times Roman jako cienkie linie na szeryfów mają tendencję do wypełnienia. Cięższe czcionek Arial Bold, takie jak lepiej nadają się do tej funkcji projektowania.

Rodzaj serif

Serif jest określenie dla każdej krój który nie ma drobnych uderzeń krzyżowych pojawiające się na górze i na dole liter typu.

Najlepszymi przykładami są serif krój Times Roman i Goudy Oldstyle

Korzystanie Skrócone Rodzaj

Nawet jeśli wolisz skróconego kroje ponad całą resztą, nie są dobrym wyborem dla kopii ciała, gdy masz wystarczającą ilość miejsca dla zwykłego typu. Skrócone typu powinny być zastrzeżone dla przypadków, w których wymagania dotyczące miejsca są ograniczone.

Literami

LetterSpacing jest wprowadzenie dodatkowych punktów (przestrzeni) między znaków (liter) w celu rozpowszechniania ich dalej od siebie.

Nagłówki tanich

Przeniesienie napis jest jednym z najłatwiejszych sposobów, aby stworzyć rodzaj wyświetlania nagłówków w sytuacji awaryjnej lub gdy trzeba ograniczoną ilość kroju specjalnych. Poszczególne litery przyjść na kartce transferu suchym i burnisher służy do nacierania ich. Większość marek, w tym Letraset, Zipatone i Chartpak, są w rozmiarach od 6 punktów do 192 i można je kupić w sklepach zaopatrzenia sztuki komercyjnych.

Punkty

Chodzi o to jednostka miary liniowej stosowanych w kompozycji. Jest 12 punktów do jednego pica i 72 punktów na jeden cal.

Kursywą

Kursywą odnosi się do pism, które pochylają się lekko w prawo. Są czasami określane jako "skośnym".

Jest to próba kursywą.

3 jest klucz!

Biuletynu będzie bardziej spójna patrząc jeśli używasz nie więcej niż trzech różnych rozmiarach punktowych typu. W zależności od typefont wybrać, 10-11 punktów dla typu tekstowego, 14-18 dla grupy głowy i 24-36 dla gazet działa najlepiej.

Brak dostępu do komputera?

Istnieje kilka innych metod tworzenia tekstu do newslettera. Chociaż pisania zwykle tylko jeden rozmiar typu, mogą być stosowane w pinch. Spróbuj znaleźć elektryczną maszynę do pisania z taśmy barwiącej na najlepszy maszynopisu.

Maszyny do pisania z pamięci to następny krok w górę. W niektórych przypadkach, można zmienić typefonts zmieniając koło drukarki. Poza tym, można znaleźć edytory tekstu (nie mylić z programem do edycji tekstu na komputerze!) Pozwalają one pisać i przepisać, przenieść typ wokół, zrobić kilka kopii tego samego artykułu, i dostosować do centrowania i typ uzasadniające.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, wydawać pieniądze i korzystać z profesjonalnej zecer!