grsail.com

Bill Traylor, Outsider W

Bill Traylor, Outsider W
Bill Traylor uważany jest za jedną z najbardziej kolekcjonowania twórców ludowych, a jego prace wzrosła w cenie w ciągu ostatnich dwóch dekad. Kolekcjonerzy malarstwa i rysunku Traylor płacą potężnie na okazję, kiedy kawałek Traylor będzie dostępny, ogólnie wymienione w "cenie na życzenie" przez galerie drobniejszych: prawie 20 lat temu, jego praca przyniosła 15000 dolarów, a nawet za niewielką malarstwa i dzisiaj, 200.000 dolarów lub więcej, jest wspólna. Traylor został uhonorowany retrospektywą jego pracy w Muzeum Sztuki Ludowej amerykańskiej i on zainspirował tekstylia wzory, druki i inne dzieła sztuki, ale jego duchem wciąż zasługuje szerszej publiczności.

Życie

Bill Traylor urodził się w niewoli w 1854 roku na plantacji Alabama, i pozostał tam po wojnie secesyjnej i emancypacji. Pracował jako sharecropper całe życie, ale gdy Traylor było 82, przeniósł się do Montgomery, AL. Tam pracował w fabrykach, aż choroba i wiek pchnął go na emeryturę. Żył po prostu śpi w plecy sklepów (i zakładu pogrzebowego) i spędza dzień siedzi obok chodnikach miasta.

Bill Traylor, Outsider W


Bill Traylor

Był 85, kiedy został artystą, stosując skrawki papieru, kartonu i innych materiałów, jak jego płótna, ołówek, jak jego pędzla i jego świat jako inspiracji. Traylor usiadł i wyciągnął na dobę, w końcu stworzenie ponad 1800 znanych przykładów pracy. On powiesić swoją sztukę na płotach i ścianach, przyciągając widzów, którzy cieszyli się żywe zdjęcia mężczyzn, dzieci i zwierząt. Ostatecznie Traylor został zaprzyjaźnić Charles Shannon, artysta kolega, który dostarczył Traylor z dodatkowych dostaw sztuki. Shannon był zaintrygowany projektowania geniuszu Traylor w opracowaniu na pierwszej indywidualnej wystawy sztuki Traylor, a od 1942 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku nabył niektóre z obrazów Traylor za.

Późniejsze życie Traylor spędzał mieszka ze swoimi dziećmi w całej wschodniej części USA. Mimo, że zrobiłem jakiś obraz w jego bardzo późniejszych latach, że grafika zniknęła. Traylor był z powrotem w Montgomery, gdy zmarł w 1949 roku.

Sztuka

Traylor była wcześniej nazywana artystę ludowego (artysta, który był niekompetentny w stylu lub metod formalnych sztuki), a artysta Przybysz (z artystą samoukiem, od całego społeczeństwa, w tym więzienia, instytucji i ulicy). Dzisiaj jest często określany jako współczesny wykonawcy. Jego praca przedstawia energię i czynności dnia codziennego, z mułów, ptaków i psów do mężczyzn i kobiet, argumentując, skacząc razem na sztywno nogi, ubieranie się w polka dot-shirty, obserwując dzieci i chodzenie zwierzęta.

Traylor stosowane farby, ołówki i kredki do jego pracy, blokując w kolorach takich jak blues, brązy i czernie i szczegółowo niektóre wzory na ubrania i płaszcze psów. Często ma silne działanie, jak w mężczyzn i pies z sowy, gdzie ludzie żyją Traylor jest w granicach gazety, jeszcze wybuchnąć z ruchem i intencji, nawet jeśli nie jesteśmy pewni, co to jest. W innych pracach, takich jak Dog Walking Man i Untitled: Man i dużego psa, poczucie Traylor humoru i absurdu pojawić: małe mężczyźni są niczym w porównaniu z psami bardziej związany niż cyrk piekielny ogar. Traylor był geniuszem w zdobyciu jednego, dziwny szczegół, który zmienił psa do historii lub mężczyzny do aktora: proste pojawia się pierwsza jego praca, sztuka Traylor może otoczyć cały aktywny dzień w jeden głupi kapelusz.

Kupno

Dawno minęły czasy - jeśli kiedykolwiek istniał - gdy praca Traylor mogłyby być kupowane przez nabywców z dobrym okiem i trochę pieniędzy. Artnet ma ofert z Traylor pracuje na sprzedaż, galerie Wystarczy ludowe często wykonują sztuki Traylor, tak jak robi Lisa Brown. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na Traylor, to nadal można korzystać pracę w książkach. Mary E. Lyons wspaniały tom, Głębokie Blues, wprowadza młodych czytelników i stara się do życia i czasów Traylor za. Bill Traylor: Rysunki zawiera ponad 60 przykładów dzieł artysty i Bill Traylor: Jego sztuki, jego życie jest skarbnicą Traylor smakołyki (książka Maresca i Ricco jest wyczerpany, ale spróbuj eBay lub amerykański Wymiana książek dla kopii ).

Sztuka ludowa, sztuka outsiderem, sztuka współczesna - Nazwa naprawdę nie ma znaczenia, zwłaszcza, gdy artysta nie chce być zdefiniowane. Sztuki Billa Traylor jest za atrakcyjne dzisiaj, jak było 80 lat temu, i nadal tak trudne do interpretacji, jak zawsze, co najlepsze możliwe sztuka dla widza.