grsail.com

Bikram Hot Yoga: Warto Pot?

Bikram Hot Joga jest jednym z nowszych form jogi, i to zostało wprowadzone przez utalentowanym Yogi Bikram Choundury prawie 30 lat temu. Ta forma jogi wymaga wykonywanie ćwiczeń oddechowych i pozy jogi w środowisku, które ma temperaturę 105 ° Fahrenheita i poziom wilgotności około 60%. Bikram Hot Yoga może przynieść szereg korzyści dla ciała i umysłu, ale to jest również znany jako ryzykowne praktyki, które mogą spowodować obrażenia.

Jak roboty Bikram Hot Joga

Zazwyczaj sesji Bikram Hot Yoga trwa 90 minut i trzeba wykonać serię 26 asan w czasie sesji. Ponieważ uważa się, forma hatha jogi Bikram Hot Yoga podkreśla znaczenie oddychania i medytacji podczas wykonywania każdego ułożenia. Wysoka temperatura sprawi, że mięśnie i stawy bardziej elastyczne, a to pozwala na utrzymanie trudne pozy na dłuższe okresy czasu.

Korzyści z Bikram Hot Yoga

Ponieważ obejmuje rozległe rozciąganie części ciała i mięśni, Bikram Hot Joga poprawia elastyczność ciała. Ciepła rozluźni mięśnie i stawy, a będziesz w stanie rozciągnąć je poza ich zwykłymi limitów. Twoje mięśnie staną się bardziej stonowana i silniejszy, i będzie również opracowanie silniejszy kręgosłup.

Wysoka temperatura powoduje można się pocić się obficie, a pocenie działa oczyszczająco na organizm. Toksyny w organizmie będą wypłukiwane przez skórę, a staniesz się mniej podatne na choroby skóry. Również Bikram Hot Joga jest skuteczne w promowaniu utrata masy ciała, ponieważ może pomóc ciału w osiągnięciu bardziej zrównoważonego metabolizmu.

Wiadomo, że Bikram Hot joga może poprawić krążenie krwi i wzmocnienie zdrowia serca. Wykonywanie trudne pozy w wysokiej temperaturze daje doskonałe trening układu krążenia, które uczynią Twoje serce bardziej odporne na choroby. Dodatkowo, Bikram Yoga może wzmocnić swój układ odpornościowy, ponieważ zwiększa temperaturę rdzenia w organizmie i podnosi poziom limfocytów T. Wysoki poziom komórek T może być korzystne dla pacjentów z HIV / AIDS.

Praktykowanie jogi Bikram Hot daje lepsze dyscypliny, koncentracji i koordynacji. Jest to również świetny sposób na stres, ponieważ może uspokoić swój umysł i duszę. Ponadto, pozwala na uzyskanie lepszej świadomości siebie.

Ryzyko Bikram Hot Yoga

Zastosowanie wysokiej temperatury w Bikram Hot Jogi sprawia, że ​​ciało bardziej podatne na odwodnienie, i nie można załadować na zbyt dużo wody, gdyż pełny żołądek będzie utrudniać wykonywanie jogi. Ponadto, ponieważ niektóre pozy nie są łatwe do zrobienia, można zranić, starając się je wypełnić.

Po rozciągnięciu swoich więzadeł do nowych limitów, mogą one nie być w stanie powrócić do swoich pierwotnych rozmiarów i kształtów, a to spowoduje rozluźnienia stawów. Może także wystąpić krótkoterminowe skutki uboczne, takie jak nudności, zawroty głowy, skurcze i osłabienie mięśni, podczas gdy ćwiczysz Bikram Yoga.

Chociaż jest to trochę ryzykowne, Bikram Hot Joga jest dobrze warto spróbować. To może poprawić zdrowie fizyczne i psychiczne, a także pomoże Ci odzyskać od obrażeń i chorób.