grsail.com

Bezprzewodowy dostęp do Internetu za pomocą telefonów komórkowych

Bezprzewodowy dostęp do Internetu za pomocą telefonów komórkowych

Telefony komórkowe są używane na wiele więcej niż tylko połączeń głosowych i wiadomości tekstowych te dni i dużo dodatkowych funkcjonalności wymaga aktywnego połączenia z Internetem. Dla większości konsumentów, domyślnie jest to, aby zapisać się do bezprzewodowej transmisji danych przez 3G lub 4G z preferowanego operatora sieci bezprzewodowej, ale za pomocą Wi-Fi może być bardziej opłacalne i potencjalnie bardziej uniwersalny sposób na zwiedzanie. Odnosi się to zarówno do telefonów komórkowych, którzy chcą podłączyć do istniejącego punktu dostępu Wi-Fi, jak również do korzystania z telefonu komórkowego jako mobilnego hotspotu połączyć włączone inne urządzenia Wi-Fi, takich jak tablety i notebooki.

Podłączanie telefonu komórkowego z Wi-Fi

Ogólnie, nowoczesne smartfony są wyposażone w łączność Wi-Fi w standardzie. Dotyczy to wszystkich urządzeń iPhone, wszystkich smartfonów Android, nowszych telefonów BlackBerry i dowolną liczbę innych urządzeń.

Jest to błędne przekonanie wśród konsumentów, że ich nośniki pobiera je, jeśli połączyć swoje smartfony do dostępnego hotspotu Wi-Fi. To nie jest prawda, jak to opisano na Android Entuzjastów Q & A pokładzie. Podłączanie telefonu komórkowego z punktem dostępowym Wi-Fi nie jest to, że różni się od podłączenia jakiegokolwiek innego podłączonego urządzenia do tego samego punktu dostępowego Wi-Fi. Podczas dokładnych mechanizmów wykorzystywanych będzie się różnić od platformy, kroki podejmowane są zwykle dość podobne:

  1. Włącz radio Wi-Fi za pomocą ustawień telefonu komórkowego lub menu szybkiego dostępu.
  2. Odszukaj żądany punkt dostępu z listy identyfikatorów SSID (nazwy sieci), że telefon wykrywa.
  3. Połącz się z tym punktem dostępu, wprowadzając odpowiednie hasło bezpieczeństwa jak konieczne.

Nawet jeżeli telefon nie posiada umowy o świadczenie usług z dostawcą bezprzewodowego, można na ogół nadal łączyć się z Internetem za pomocą Wi-Fi. W efekcie pozwala to na iPhone, aby uzyskać ten sam poziom funkcjonalności, jak iPod touch, na przykład.

Splash Strony i Darmowe punkty dostępu

Podczas podłączania do punktu dostępowego Wi-Fi w domu lub w domu przyjaciela, doświadczenie będzie tak samo jak w przypadku podłączenia za pomocą laptopa. Jednak w przypadku korzystania z "wolnego" punkt dostępu w kawiarni, bibliotece lub innym miejscu publicznym, nie jest często, co jest znane jako stronę powitalny przed pełny dostęp do Internetu jest przyznawana.

Po przejściu przez trzy etapy opisane powyżej, użytkownik będzie zwykle trzeba otworzyć przeglądarkę internetową. Gdy przeglądarka jest otwarta, wpisać dowolny adres URL, a zostaniesz automatycznie przekierowany do strony powitalny. Tutaj, standardowy zestaw warunków musi być akceptowane. Po tym, pełny dostęp do Internetu powinien być dostępny. Niektóre darmowe punkty dostępu mają terminów, więc ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z warunkami użytkowania.

Płatne portale

W hotelach, centrach konferencyjnych i wybrać inne rodzaje działalności, użytkownicy mogą napotykają często wypłacane punktów dostępu Wi-Fi. Po podłączeniu, użytkownik kierowany podobnie jak zobaczyć strony, gdzie on lub ona będzie prośba o informacje dotyczące płatności poza zaakceptowaniem warunków. W przypadku hotelu Wi-Fi, może to być tak proste, jak nazwisko i numer pokoju, ale inne punkty dostępu mogą poprosić o dane karty kredytowej bezpośrednio. Korzystanie z bezprzewodowego połączenia z Internetem w telefonie komórkowym za pomocą jednego z tych płatnych portali nie jest za darmo, ale opłaty nie pochodzą od przewoźnika telefonu komórkowego.

Korzystanie z Smartphone jako Mobile Hotspot

Jest to często możliwe do podjęcia istniejącego bezprzewodowego połączenia 3G / 4G z smartphone i przekonwertować na telefon hotspot Wi-Fi, który umożliwił innych urządzeń Wi-Fi może uzyskać dostęp, aby uzyskać w Internecie. To jest powszechnie znany jako modemu, a to może być bardzo przydatne. Jednak za pomocą telefonu komórkowego jak telefon hotspot może przyjść w cenie. Jak wyjaśnił PC World Sarah Jacobsson Purewal, niektórzy przewoźnicy mogą pobierać nawet 50 dolarów miesięcznie za planów uwięzi. Znacznie różni się to od przewoźnika do przewoźnika, a nawet może być różne w ramach jednego przewoźnika.

Verizon Wireless, na przykład, pozwala użytkownikom telefonów komórkowych pęta w swoich planach wszystko dzielić, ale korzystanie jest ograniczone w wiadrze danych tego miesięcznego planu. Opłaty nadmiar substancji są 15 dolarów za gigabajt. Jeśli jednak są jeszcze na starszej transmisji danych opartej użytkowania, mobilny hotspot funkcja w telefonie musi być aktywowany za dodatkowe 20 dolarów miesięcznie na urządzenie. Stawki są podobne z AT & T, Sprint i T-Mobile. Funkcja ta może być z reguły aktywny w menu Ustawienia telefonu, zwykle w tym samym obszarze jak Wi-Fi lub ustawień bezprzewodowej transmisji danych. Upewnij się, że są w pełni świadomi tego, jak będzie opłata, zanim zdecydujesz się go włączyć.

Internet bezprzewodowy jest wszędzie

Z niemal każdym smartfonie wyposażonym w funkcje Wi-Fi i proliferacji bezpłatnych punktów dostępu Wi-Fi w całym kraju, to jest łatwiejsze niż kiedykolwiek, aby pozostawać w kontakcie. Kawiarnie, sklepy, biblioteki publiczne, budynki rządowe, uczelniach i restauracji casual może mają hotspotów Wi-Fi dostępne dla społeczeństwa w użyciu i uzyskaniu połączenia z smartphone jest bardzo łatwe. Może to pomóc zaoszczędzić koszty transmisji danych i jest szczególnie przydatne podczas podróży z miasta lub z kraju. Fakt, że można podłączyć laptopów i tabletów z Internetem za pośrednictwem smartfonów uwięzi zapewnia jeszcze większą elastyczność. Nie ma zbyt wielu miejsc, gdzie jest to naprawdę niemożliwe do użytkowników smartfonów, aby uzyskać dostęp do Internetu już.