grsail.com

Bądź miły dla kręgosłupa

1. Weź udział w prawidłowo zaprojektowanym programem ćwiczeń. Program ćwiczeń dla dźwięku z tyłu obejmuje ćwiczenia, aby rozciągnąć i wzmocnić mięśnie pleców (szczególnie mięśni prostowników) oraz mięśnie wspierające plecy. Należy unikać wszelkich działań, które umieścić nadmiernego stresu na plecach (czyli wszelkich ćwiczeń, które polega hyperextending plecy).

2. Utrzymuj mięśnie brzucha w najlepszym stanie. Często określane jako "przednia mięśni pleców," mięśnie brzucha odgrywają ważną rolę we wspieraniu plecy. Wystające żołądka może prowadzić do lordozy (kołysać powrotem), stan, który kładzie znaczący nacisk na elementy tylnych kręgosłupa.

3. Utrzymanie dobrej postawy podczas stania. Dobra postawa zaczyna się od głowy i miednicy. Pobierz je prawidłowo ustawione, a reszta ciała będzie się linii. Jeśli trzeba stać przez dłuższy okres czasu, nie stoją w tym samym miejscu przez długi czas.

4. Załóżmy, właściwą pozycję podczas siedzenia. Najlepsza pozycja to taka, w której trzymasz poziom kolana z bioder i stóp płasko na podłodze.

5. Usiądź tylko w krzesła, które minimalizują stres na plecach. Krzesło powinno mieć podłokietniki, ponieważ wsparcie udzielane przez podłokietników pomaga złagodzić obciążenie kręgosłupa. Krzesło powinno być również regulowane na wysokość, dzięki czemu można uzyskać odpowiednią pozycję siedzącą.

6. utrzymać prawidłowy mechaniki ciała podczas podróży samochodem. Umieść poduszkę lub zwinięty ręcznik się za plecami na jego poparcie. Jeśli musisz być w samochodzie przez dłuższy okres czasu, zatrzymać każdą godzinę lub więcej i dostać się do rozciągania i chodzić. Jeśli jedziesz, umieścić fotelik w wygodnej pozycji jak najdalej, jak to możliwe, tak, że można uniknąć overreaching pedałów.

7. Noś wygodne buty. Wygodne, buty ortopedycznie dźwiękowe ułatwiają utrzymanie prawidłowej postawy i zminimalizowania nadmiernego stresu na plecach. Buty na wysokim obcasie należy unikać, ponieważ przesunięcie ich ciężar ciała do przodu i umieścić dodatkowe obciążenie na plecach.

8. Należy przestrzegać odpowiednich technik podnoszenia. Stań blisko obiektu jesteś podnoszenia, z nogami siebie. Zegnij kolana, utrzymując plecy tak prosto jak to możliwe. Napinaj mięśnie brzucha przed podnieść. Podnieś z nogami - nie plecy. Trzymaj podniesioną obiektu blisko ciała.

9. Trzymaj tkanki tłuszczowej na minimalnym poziomie. Przelewając zbędnych kilogramów, można zmniejszyć obciążenie kręgosłupa, że ​​musi nosić i mięśnie pleców muszą wspierać. W rezultacie, można zmniejszyć stres plecy musi obsłużyć.

10. "Jak najlepiej i zostawić resztę." Sage porady dla zmniejszenia i radzenia sobie ze stresem - być może Najczęstszą przyczyną bólu pleców.