grsail.com

Badanie Znajduje Otyłość związana z Churchgoing ??

Ostatnie badania w Northwestern stwierdził, że ludzie są pięćdziesiąt procent bardziej narażone na otyłość przez średnim wieku, jeśli często uczestniczyli działalności religijnej, jak młodych dorosłych. Ludzie, którzy nie uczestniczą w spotkaniach religijnych na przestrzeni lat miały niższe wskaźniki otyłości, jak dotarli do wieku średniego. Ponad dwa tysiące uczestników badania kobiet i mężczyzn zostały zbadane na okresie osiemnastu lat.

Badanie Znajduje Otyłość związana z Churchgoing ??

Ciekawe badania, ale nie wiemy, dlaczego doszło te wyniki? Przyczyny nie były badane w badaniach, ale istnieje kilka teorii tam. Jednym z nich jest, że ludzie religijni mogą być bardziej skupiona na życiu pozagrobowym, a nie tego życia. Wydaje się, że bez przerwy, ale ludzie, którzy są wchłaniane w ich religii może płacić mniej uwagę na związek między tym, co włożyli w ich usta i zdrowia ich ciała. Mogą być one również spędzania wolnego czasu czczenia kontra ćwiczeń. Myślę, że wiele osób będzie podjąć wysiłek, aby zrobić jak tak to spekulacje, nie wydaje się mieć dużo wiarygodność.

Druga hipoteza czytałem o to sugestia, że ​​pot-lucks kościół i godziny kawę można przyczyniają się do otyłości. Zazwyczaj można znaleźć tradycyjne pokarmy, które są bogate w dodatku cukru, soli i tłuszczu w tych funkcji i nie dużo świeżego, zdrowego jedzenia. Oczywiście jest to uogólnienie, a istnieje wiele placówek, które mają religijne dają bardziej pożywne niż inni.

Nie ma sposobu, by poznać prawdziwe uzasadnienie wyników badania, a może nawet są związane z czystego przypadku lub przypadkowo. Dwa tysiące osób, nie stanowią bardzo dużą próbkę do badań. Tylko dlatego, że badania stwierdziła, że ​​do kościoła są bardziej otyłe, nie oznacza, że ​​chodzenie do kościoła lub uczestnictwo w działalności religijnej powoduje przyrostu masy ciała. Korelacja nie równa się związku przyczynowego i każdy jest inny. Co to badanie ma jednak podkreślić, jest rzeczywistością, że otyłość jest poważnym problemem, że nie mogą być ignorowane. Religijnych czy nie, ludzie muszą być świadomi swoich nawyków żywieniowych i ich wagi, i wiem, że co kilka diety i zmiany stylu życia mogą niesamowitą różnicę w zdrowiu i jakości życia.

Osobiście jestem ciekaw, w punkcie tym badaniu. Jestem trochę zaskoczony, że czas, pieniądze i energię oddano do czegoś, co tak naprawdę nie mów nikomu całe mnóstwo przydatnych informacji. Właściwie czuję się w ten sposób o dość dużej liczby badań, które jest prowadzone. Dla mnie są dużo ważniejsze problemy zdrowotne, które mogą być zbadane. Należy pamiętać, że badanie to nie musi oznaczać, że ludzie religijni są unhealthier niż ludzi niereligijnych. W rzeczywistości, niektóre wcześniejsze badania wskazują, że ludzie religijni żyją dłużej i doświadczenie lepsze zdrowie psychiczne niż niereligijnych.