grsail.com

Badania nad relacjami kompatybilności

Badania nad relacjami kompatybilności

Zgodność jest, gdy pojawi się na miejscu, kiedy mówisz: "Jestem tam, gdzie chcę, aby dowiedzieć się, co zrobić, aby to działało związek", mówi Jacqueline Nichols intuicyjnych Randki LLC, profesjonalnej agencji kojarzeń. "Trzeba być na tym samym poziomie zaangażowania, aby znaleźć miłość. W przeglądarce musi być równe zobowiązanie do bycia parą." Z powiedział, że nie było wiele badań przeprowadzonych na co predyktory są na sukces związku, jak również to, co cechy występują w relacji, które mogłyby to sukces w czasie.

Style komunikacji

Badanie opublikowane w Psychological Science, czasopiśmie Association for Psychological Science, stwierdza, że ​​ludzie, którzy mówić i pisać w podobnym stylu są bardziej zgodne. Badanie zostało przeprowadzone przez James Pennebaker i Molly Irlandii na University of Texas w Austin, i zbadał, jak ludzie przekazane i ich język.

Styl pisania

Okazało się, że 80% par, których pisanie style dopasowane były nadal razem po trzech miesiącach. Pisanie i mówienie w stylu przyszłe zachowania mogą wskazywać randki, ponieważ opracowany przez interakcji społecznych i edukacji. Nichols zgadza się, że podobieństwa w stylu języka są ważne. "Stymulacja Rozmowa musi być w tych samych szczytów. To bardzo żądany element."

Test Your Kompatybilność

Dla par, które są zainteresowane w testowaniu ich style commication w odniesieniu do ich zgodności, Pennebaker oferuje w synchronizacji: Język dopasowania stylu. Pary kopiowanie i wklejanie próbek pisania e-maili, tekstów lub nawet klasy zadań, a narzędzie oferuje opinię na temat potencjalnego zgodności relacji.

Cele osobiste

Mając podobne zainteresowania jest ważny, ale podkreśla, że ​​bycie Nichols w tym samym miejscu w życiu jest najważniejsze. "Chcesz wyglądać dla kogoś w tym samym rozdziale w życiu. Trzeba mieć podobne cele i marzenia. Napęd i ambicja są również ważne. Jeśli jeden z partnerów jest bardzo napędzane, a druga osoba nie jest, to może być trudne do rosną razem bez względu na to, jak bardzo lubisz siebie. "

W artykule dla The Greater Good Science Center, University of California w Berkeley, Amie M. Gordon, MA pisze: "Kiedy sytuacja wymaga poświęcenia od ciebie lub twojego partnera, dwaj z was może nie być jednakowo zainwestowanego w wynikach. Jak Ciebie nawigacja sytuacji, upewnij się, że zarówno jasne, o własnych pragnień i priorytetów. "

Gdy partnerzy nie są na tej samej stronie i otwarcie o swoich pragnieniach i priorytetów, "związek jest napięta i zazdrość się dzieje. Jeden lub oba zawsze czuć się popychany." Nichols powiedział.

Rozwiązywanie zadań

Jak kilka rozwiązuje ich problemy może być świetnym prognostykiem ogólnej kompatybilności. Co i jak można rozwiązać nieporozumienia z partnerem są kluczowymi wskaźnikami przyszłego długowieczności.

Walka o pieniądze

Walki znaczki, na przykład, są świetnym prognostykiem rentowności relacji w. Badania wykonane na Uniwersytecie Stanowym w Utah odkryli, że jak pary walczą o pieniądze, w szczególności może być świetnym prognostykiem rozwodu.

Raport w New York Times stwierdził, że:

  • Disgareements o pieniądze i seks to główne czynniki prognostyczne rozwodu dla kobiet
  • Spory o pieniądze były tylko wspólne predyktorem rozwodu dla mężczyzn

Rozwiązywanie konfliktów

John Gottman badał ponad 1000 par, w różnych sytuacjach, aby monitorować ich interakcje z ich komunikacji, jak walczą. On stwierdził, że jakość ich wzajemnych oddziaływań w ciągu pierwszych kilku minut każdej rozmowy są świetnym prognostykiem rozwodu lub sukcesu. Pary, które koncentrują się na negatywnych emocji w pierwszych trzech minutach rozmowy, są bardziej narażone na rozwód, niż pary, które wyświetlają pozytywne emocje. Konflikt w związku jest naturalne, Gottman napisał w swoich Siedmiu Zasad Wykonywanie Małżeństwo Dzieł jak pary obsługiwane konflikt i odzyskać z było większe predyktorem zgodności niż ilu konflikty mają.

Low Self-Monitoring jako Predictor Compatibility

Samokontrola dotyczy, jak osoba zajmuje się postrzeganie innych. Wysokie poczucie monitory zmieni swoje działania i wypowiedzi, aby spełnić wyobrażenia o innych, a niskie poczucie monitory są mniej o postrzeganie innych ludzi i są bardziej skłonni do wyrażania własnych przekonań. Badanie przeprowadzono na samokontroli, zaufania i zaangażowania w relacje stwierdzili, że pary złożone z wysokich samorządu monitory były mniej prawdopodobne w odniesieniu do par, które mają co najmniej jeden niskie poczucie monitora. Badanie monitorowane 38 par w wieku od 18 do 25 lat, które zostały pochodzących od co najmniej dwóch miesięcy. Każdy uczestnik wypełniał kwestionariusz kodowanej z różnych skalach. Badanie korelacji stwierdzono, że wyższa osoba trafia na samokontroli, niższa że strzelił w obszarach zaufania ze swoim partnerem.

Chcąc Dzieci

Którzy chcą dzieci (lub nie) może być brakło dla wielu relacji. Harriet Lerner ekspert związku powiedział Huffington Post, że wcześniej ta kwestia jest omawiana lepiej. Jeśli jeden z partnerów chce dzieci, a inne nie, nie żadnego miejsca na kompromis. Badania wykazały, że podłużna 100 procent par z mężem, którzy nie chcą stać się rodzicem, rozwiedli się w momencie ich dzieci były 6 lat.

Zaloty jako szablon do małżeństwa

Powiązania problemy nie tylko "wybuchnąć" z nikąd. Badania wykonane przez dr Ted Huston, a opisana w psychologii Dziś zauważyć, że często zaloty Kilka był świetny wskaźnik małżeńskiego szczęścia. Jego badania wykazały, że często pary są pewni ich relacji, podczas randki, a kiedy idą na ślub, doświadczyć wielkiego niepokoju. Ponadto pary, które datowane na około dwóch lat tendencję do najbardziej szczęśliwy w małżeństwie. Jednak pary, które datowane na dłużej, zwłaszcza, jeśli nie były one w pełni angażuje się spotykać wyłącznie przez ich związku, tendencję do poszukiwania rozwód po kilku latach małżeństwa.

Utrzymanie zgodności

Kompatybilność związku jest długoterminowy wysiłek, który wymaga kilku do współpracy. Jak para pracuje razem, rozwiązuje ich problemów razem wychowuje ich związek, i rozwija wspólne znaczenie są największym czynnikiem, czy para się powiedzie. Zgodność jest popularne określenie, ale relacje są budowane, pielęgnować i konserwować.