grsail.com

Autyzm Odzyskanie

Autyzm Odzyskanie


Mimo, że wielu rodziców i lekarzy patrz autyzm jako zaburzenie bez leczyć, jest coraz więcej dowodów, aby pokazać, że jakiś rodzaj odzysku może być niemożliwe. Jako osoba z autyzmem lub rodzica dziecka z ASD, rozumienie pojęcia odzysku może być wyzwaniem. Jednak najnowsze badania i doradztwo ekspertów może pomóc zrozumieć sens tego pomysłu.

Kontrowersyjna Praca

To rzadkie, aby znaleźć pojęcie "realizacja" używany w badania naukowe, a nawet większości książek na temat autyzmu, a to dlatego, że koncepcja jest bardzo kontrowersyjna w środowisku medycznym. Według artykułu w The Journal of Child Psychology Psychiatrii i nawet badania, które bezpośrednio koncentrują się na odzysku prawie nigdy nie używać tego słowa, aby opisać swoje badania. Kontrowersje istnieje z dwóch głównych powodów.

Strach przed fałszywą nadzieję

Do każdego rodzica dziecka w zakresie widma, idea ożywienia może się wydawać ostatecznego celu. Jednakże, nawet przy najlepszych interwencji, tylko niewielka część zdiagnozowanych dzieci będą kiedykolwiek zatrzymać spełnienia kryteriów diagnostycznych lub być w pełni sprawny. Jeśli rodzice patrz odzysku jako możliwość, mogą czuć, że wszystkie dzieci mają tę szansę, a może czują, że nie udało, czy ich dziecko nie jest wśród tych, którzy odzyskać.

Pewności, czy odzyskiwanie jest możliwe

Aż do ostatnich lat, odnotowano bardzo niewiele badań wykazujące coś istotnego o odzyskiwaniu autyzm. Najnowsze badania zaczęły się pokazać, że może to być możliwe, ale wiele osób nadal sceptycznie. Dodatkowo, istnieje wiele czynników, które mogą zawstydzić tego typu badań, w tym ważności wstępnej diagnozy dziecka i metod badawczych stosowanych.

Definiowanie Odzyskanie

Wiele osób zastanawia się, jak Pojęcie odzysku jest zdefiniowany, a niepewność co do tej definicji może być inny powód, słowo nie jest stosowany regularnie. W niektórych przypadkach może to oznaczać, że dziecko nie spełnia już kryteria diagnostyczne autyzmu, ale mogą wykazywać niektóre z objawów, w pewnym sensie nie-klinicznych. W pozostałych przypadkach zwrot może oznaczać, że dana osoba jest obecnie uważany neurotypical, termin używany do opisania ludzi, którzy nie mieszczą się w spektrum autyzmu.

Betty Crea Davidson, specjalny pełnomocnik edukacji i mama, uważa, że ​​nie ma zbyt dużej różnicy między byciem neurotypical i nie spełniające kryteria diagnostyczne. Jej syn, Atticus, był niewerbalnej i zdiagnozowano ASD w 28 miesięcy. Obecnie jest on całkowicie odzyskana, a ona prowadzi organizację non-profit, aby pomóc innym rodzicom pracować z dziećmi przez jej programu, Apex Spectrum Guide.

"Nie jestem pewien, że istnieje różnica między neurotypical i nie spełniających kryteria diagnostyczne autyzmu - Myślę, że są one jednym i tym samym," mówi. "Mój syn nie walczy z każdym komunikacji, zachowań i problemów społecznych. Mogę sobie wyobrazić, że stosuje się w całej rozciągłości do każdego, kto jest rzeczywiście odzyskanych lub utwardzoną."

Najnowsze badania na temat autyzmu i Pojęcie odzysku

W ciągu ostatnich kilku lat, badania sprawdzono, czy jakiś rodzaj odzysku autyzmu jest możliwe. Badania te koncentrują się przede wszystkim na małych próbkach dzieci i zbadania konkretnych aspektów funkcjonowania. Nie było mieszane wyniki.

Dzieci z optymalne leczenie Spadek w granicach normy

Opublikowano w Journal of Psychology Dziecka i Psychiatrii w 2013 roku, badanie koncentruje się na 34 dzieci rozpoznano ASD poprzedniego, który od odzyskanych. Naukowcy zdefiniowali "optymalnego wyniku" jako całkowitej utraty objawów ASD i bez zaburzeń w komunikacji i interakcji społecznej. W badaniu porównano działanie tych odzyskanych osób z odpowiadającym rówieśników wciąż rozpoznaniem wysokiej autyzmem (HFA) i okazało się, że ci, którzy mieli optymalnego wyniku znacznie różniły się od grupy HFA i spadła w zakresie "normalne".

Optymalnego wyniku Dzieci ciągle niższa Neurotypical Peers przy kategoryzacji obiektów

Inne badanie opublikowane w Journal of autyzmem i zaburzeniami rozwoju w 2013 zdolności w porównaniu dzieci do klasyfikowania nowych obiektów w istniejących kategoriach. Dzieci z HFA i optymalnych wyników zarówno wykonywane w temperaturze poniżej neurotypical rówieśników poziomie, wskazując, że pomimo wysokiego poziomu funkcjonowania, nadal znaleźć to zadanie bardzo trudne.

Aktywność mózgu ASD Dzieci podobne do Neurotypical Dzieci Po Interwencji Behawioralnej

W badaniu opublikowanym w Journal of the American Academy of Child and Adolescent Psychiatry w 2012 roku, naukowcy wykorzystali EEG porównać aktywność mózgu wcześniej zdiagnozowanych dzieci do tych, którzy nigdy wcześniej nie zdiagnozowano autyzm. Badanie koncentruje się na zadaniu oglądania twarze i obiekty, a udział 48 dzieci, które wcześniej zdiagnozowane a otrzymane znaczący interwencji behawioralnej. Wyniki wykazały, że dzieci, u których zdiagnozowano ASD wykonywane podobnie jak rówieśnicy bez ASD po interwencji.

Historia jednego z rodziców za

"Nawet dzisiaj, to jest tak trudne do zapamiętania ogromny żal czułem utraty życia miałem nadzieję na mojego syna w wyniku jego diagnozy autyzmu," Davidson mówi. "Ale ja określono również, że nie sposób było mi pozwolisz autyzm kradzieży szansę mojego dziecka, aby mieć to samo życie, jak każdy inny Nie będzie ograniczeń dla mojego chłopaka. - Wszędzie widziałem, słyszałem, autyzm nieuleczalna odmówiłem. zaakceptować. Wiedziałem, że musi być rozwiązaniem. "

Davidson spędził mnóstwo czasu pracy bezpośrednio z jej synem i konsultacji z ekspertami w dziedzinie autyzmu. Odkryła, że ​​miała doskonałą szczęścia zastosowanie analizy behawioralnej (ABA), system, który może być bardzo skomplikowane i trudne do skutecznego wdrożenia.

Dziś, po latach ciężkiej pracy, syn Davidsona jest w pełni sprawny, a ona ma nadzieję, dzielić, co ona dowiedziała się Apex Spectrum Guide. Program przeznaczony jest do podjęcia niektórych zgadywanie ABA, czyniąc system bardziej zautomatyzowane i przyjazne dla użytkownika.

Porady dla rodziców Davidsona

Po latach pracy z synem i pomagać rodzicom w jej roli jako specjalnego wykształcenia prawnikiem, Davidson miał dużo doświadczenia z autyzmem, zarówno osobiście, jak i zawodowo. Jej unikalną perspektywę jako profesjonalny i mama pozwala jej dać kilka ważnych informacji.

Wiedz, że wszystkie dzieci można poprawić

Choć Davidson nie obiecuje całkowite wyzdrowienie dla każdego dziecka, ona nie wierzy, że każde dziecko może mieć jakiś rodzaj postępu. Ona mówi, że nawet starsze dzieci, te dobrze obok okna wczesnej interwencji, mogą korzystać z terapii, a nawet odzyskać.

"Nie wierzę, że istnieje kliniczne okno wieku do odzysku", mówi. "Z prawej interwencji, wszystkie dzieci mogą poczynić znaczne postępy w zachowania, komunikacji i poznania."

Follow Your Head, Not Your Heart

W swojej pracy z rodzicami, Davidson widziałem wielu ludzi zdesperowanych, aby pomóc swoim dzieciom. Czasami zwracają się do niesprawdzonych terapii, które sprawiają, że puste obietnice.

"Jeśli jesteśmy szczerzy, gdy jesteś załamany i zdesperowany, można zrobić wszystko, spróbować wszystkiego, nawet rzeczy, które nie mają nauki wspierającej go. Skończyć oddanie nadzieje na coś, co tak naprawdę nie pomaga," mówi. "Czas kleszczy przez i tracisz cenne możliwości, gdzie, jeśli były stosowania naukowo obsługiwane zabiegi, wszystko byłoby o wiele inaczej - o wiele lepiej. - Dla Ciebie i Twojego dziecka"

Zrozumieć, że zaangażowanie rodziców jest niezbędna

Davidson opracowany Apex Spectrum Guide, aby zaangażowanie rodziców łatwiejsze, a ona jest przekonana, że ​​jest to kluczowy element rozwoju i ożywienia.

"Rodzice są najsilniejszym szans na wyleczenie dziecka. Ja nawet iść tak daleko, aby powiedzieć, że bez znacznego zaangażowania rodziców, odzyskiwania prawdopodobnie nie jest to możliwe," mówi.

Znacząca różnica dla każdego dziecka

Jest jeszcze znaczna ilość dyskusji i kontrowersji wokół idei odzyskania. Ostatecznie jednak, odzysk, czy autyzm jest realna możliwość nie jest tak ważna jak wiedza, że ​​ciężka praca, prawdziwe zaangażowanie rodziców i jakościowe metody terapii może powodować znaczne różnice dla każdego dziecka lub osoby na spektrum autyzmu.