grsail.com

Aster

Aster
Piękny dodatek ogród.

Astry dostarczyć pod koniec sezonu kolor do ogrodu. Ich stokrotka-jak kwiaty są ładne w granicach mieszanych i jako kwiaty cięte. Wiele wieloletnie odmiany są dostępne. Tworzą kępy pionowej łodygi, od 12 do 40 cm wysokości, z małymi, lancetowatych liściach.

Rosnące Astry

Astry są gatunkiem większość półkuli północnej, i są bardzo łatwe w uprawie. Najczęściej uprawiane są w strefach 3 do 8. Wolą równomiernie wilgotne, ale dobrze odsączone, żyzne gleby w pełnym lub w niepełnym słońcu. Aby zapobiec mączniaka i inne warunki grzybiczych, wpuszczają mnóstwo cyrkulacji powietrza. Rośliny przestrzeni w około połowie ich wysokości. RSS astry na wiosnę z topdressing o nawóz organiczny, takich jak kompost. Aby utrzymać rośliny zwarty i zachęcić rozgałęzień, szczypta powrotem wskazówki macierzystych wiosną i ponownie w wczesnym latem. Ale nie szczypać je po 15 czerwca w północnej lub 01 lipca w południe, lub można usunąć pąki kwiatowe. Rośliny Divide co 2 do 3 lat, aby utrzymać je energicznie. Usuń kwiaty po znikną, aby zapobiec samosiewu: astry hybrydowe nie są prawdziwe do materiału siewnego. Jeśli rosną dzikie gatunki, można zdecydować się na niech im ziarno samodzielne.

Dobre Astry Grow

 • Białe drewniane Aster (A. divaricatus) jest gatunkiem rodzimym Ameryki Północnej, które rośnie około 18 cm wysokości o 18 cm szerokości. Fioletowo-czarne łodygi rosną w wyraźnym zygzakowatym wzorem. Rośliny wytwarzają chmury 1-calowe kwiatów od połowy lata przez upadkiem. Ten gatunek jest odcień tolerancyjny.
 • Heath aster (A. ericoides) jest w Ameryce Północnej gatunki, które jest również dość odporny choroba. Rośliny wahają się w wysokości od 12 do 36 cali i mają małe, liście jak igły. Wytwarzają one rzesze drobnych kwiatów w upadku. "Blue Star" jest błękitny; 'Pink Haze "i" Esther "są różowe.

 • Informacje ogólne


  Nazwa naukowa - Aster
  Sadzenia - wiosna, lato, jesień
  Czas Bloom - Późnym latem spadnie
  Zastosowania - Granice kwiatowe, ogrody Dziki kwiat, kwiaty cięte


  Klasyfikacja naukowa


  Brytania - Plantae
  Division - okrytonasienne
  Klasa - Magnoliopsida
  Zamówienie -Asterales
  Rodzina - astrowatych
  Rodzaj - Aster


  Opis


  Wysokość -18 cm do 5 metrów
  Rozprowadzić - 18 cali do 3 metrów
  Habit - Stojący, zbicie
  Tempo wzrostu - Średni
  Leaf - małe, lancetowate
  Kwiat - fioletowy, różowy, biały, żółty


  Uprawa


  Światło Wymagania -Full słońce półcień
  Gleba - ekologiczna, dobrze odwodnione
  Susza Tolerancja - Średni

 • Calico Aster (A. laterifolius) jest kolejnym rodzimych North American z dobrą odpornością na choroby. Liście ma czerwonawy odcień atrakcyjny przez cały latem. Rośliny osiągnąć około 30 cm i często są szersze niż są wysokie. Chmury maleńkich, gwiaździste kwiaty pokrycie roślin jesienią. "Książę" to popularna odmiana o różowo-białych kwiatów.
 • Frikart w Aster (A. x frikartii) jest popularny ze względu na jego długi okres, od kwitną środku lata do upadku. Kwiaty są pachnące i zrobić doskonałe kwiatów ciętych. Rośnie od 24 do 36 cm wysokości, te astry są bardzo odporne na mączniaka. "Monch" i "Wunder von Stäfa" są najbardziej popularne odmiany i oba mają Kwiaty niebieskie.
 • Bigleaf Aster (A. macrophylla) to lasy, które preferuje Dziki kwiat półcień. Czasami jest uprawiana jako roślina okrywowa. Rośliny tworzą kopce dużych, podstawowych liści. One-calowe kwiaty pojawiają się w upadku.
 • New England Aster (A. novae-angliae) jest dużo-hybrydyzacji gatunków z Ameryki Północnej, które rośnie do 48 cali 18 wysokiej i rozprzestrzenia się od 24 do 48 cali. Kwiaty mają 1 ½- do 2- calowe szerokie głowy i są dobre jako kwiaty cięte. Odmiany obejmują "Alma Potschke", która rośnie do 36 cm wysokości z łososia róża kwiaty; "Hella Lacy", która rośnie do 42 cali z królewskich purpurowe kwiaty; i "Purpurowy Dome", kompaktowy, 18-calowy roślin z głębokimi fioletowych kwiatów.
 • New York Aster (novi-belgii A.) jest inny gatunek w Ameryce Północnej oferują wiele wyborów, od 12 do 48 cm wysokości od 24 do 48 cm wysokości. Główki kwiatowe są zazwyczaj tylko 1 do 1 ½ cala, a liście są znacznie węższe niż w New England Aster. Astry New York wydają się być bardziej podatne na mączniaka prawdziwego i więdnięcie i nie są dobre do obróbki. Niektóre pozycje to "Drużyny Pierścienia", która nosi głębokie różowe 3-calowe kwitnie; i "Bonningdale Biały", który nosi białe kwiaty na 48-calowych wysokich roślin. Niskie rosnące pozycje obejmują lawendy kwitnące "profesor Anton Kippenburg" i białe Kwitnące 'Niobe'.
 • Tatarski Aster (A. tataricus) jest trudne roślin, które są odporne na suszę. Olbrzym w ogrodzie, gatunki mogą rosnąć 5 do 8 metrów wysokości, ale rzadko potrzebuje wytyczania. Lavender kwiaty pojawiają się w połowie do późnej jesieni. "Jindai" to odmiana, która tylko rośnie od 4 do 5 metrów wysokości. Zakład go z tyłu granicy ukryć swoje jałowe niższe łodygi.

Dobre Towarzysze

 • Roślin wysokich odmian w tylnej części ogrodu z innych bylin takich jak Bugbane (Cimicifuga), Black-Eyed Susans (Rudbekia), (Echinacea) Coneflowers i trawy ozdobne.
 • Więcej kompaktowe odmiany dobrze współpracować z chryzantemy i daylilies.
 • Odmiany, które tolerują cień świetnie wyglądają wśród rodzimych kwiaty i paprocie.