grsail.com

Ashtanga Yoga

Ashtanga Yoga

Ashtanga joga jest uważana za najbardziej uciążliwy z metod jogi Hatha. Osoby, które są bardzo wysportowany w innych obszarach cieszyć się nim ze względu na jego równym naciskiem na wytrzymałość, siłę i elastyczność.

Zrozumienie Practice

Tłumaczenie Ashtanga w sanskrycie jest "Ashta" - Pojęcie ośmiu kończynach; "I" joga "- co oznacza zjednoczenie, jarzmo lub mocy.

Osiem poziomów do osiągnięcia duchowych lekarzy prowadzących oświecenia Ashtanga jogi. Jak wyjaśnia Ashtanga Yoga Kanada, indyjski mędrzec Pantajali przedstawił Osiem kroków w Joga Sutr.

 1. Yamas: odkrywa prawdy, moralności i etyki osobistej
 2. Niyamas: zadowolenie, kapitulacja ego
 3. Asany: steady pozy
 4. Pranajama: kontrola oddechu i energii życiowej; wraz z asan
 5. Pratyahara: wycofanie zmysłów
 6. Dharana: opanowanie stężenia
 7. Dhjana: bada medytację
 8. Samadhi: przeżywa stan super świadomy

Podobny do Bikram Yoga, Ashtanga opiera się na ciepło, aby oczyścić organizm z toksyn, a tym samym, czyści ciało i umysł. Różnica jest taka, że podczas treningu wykonać Bikram w sali 85-105 stopni, praktycy Asztanga wykonywać energiczne serię pozach znanych jako vinyas, generujących intensywne ciepło wewnątrz ciała. Jogini poruszać się 240 postawy w krótkim odstępie czasu, monitorowanych przez oddech. Ciągły przepływ wytwarza potężną pot i znacznie zwiększa aktywność układu sercowo-naczyniowego. Jednak puryści Asztanga boczyć na praktyce miano "treningu".

Ponadto wielu zwolenników tej formy obserwować to, co nazywa się "joga wakacje:" księżyc w pełni i nowe daty księżyca, na których wykonywane jogi nie jest, w zależności od reakcji organizmu na cyklach księżyca.

Istnieje wiele nauczyciela tej metody w jego właściwej formy, ale także czasem określane jako "Power Yoga". Moc jogi, podczas gdy na podstawie stylu Ashtanga, nie zawsze jest dokładny sposób, jak tego nauczał Sri K. Pattabhi.

Kto jest Śri K. Pattabhi?

Sri K. Pattabhi opracowane praktyki Ashtanga jogi w oparciu o to, co dowiedziałem się od Krishnamacharyi w roku 1927. Przez ponad 60 lat, Pattabhi uczy w Ashtanga Yoga Research Institute w Mysore w Indiach.

On jest jednym z niewielu mistrzów jogi nie przybyli do Ameryki i ustanowienie ośrodków i rzemieślniczych. Raczej zainteresowanych uczenia się i nauczania metody do Indii. Nauczyciele jogi rozpoczął praktykę ashtanga w Ameryce w połowie 1970 roku.

Korzyści z Ashtanga Yoga

W wyciągu z jego książki Ashtanga Yoga: praktyki i filozofii, autor Gregor Maehle przedstawia liczne korzyści stylu. Oprócz potężnego detoksykacji mięśni i narządów, praktyków tym stylu jogi doświadczenia rozszerzona elastyczność więzadeł, ścięgien i mięśni. Ta metoda jest również powiedział:

 • Znacznie poprawić krążenie
 • Złagodzić przewlekły ból poprzez poprawę ruchomości stawów i smarowanie
 • Zwiększyć szanse na utratę wagi
 • Rozwijanie mięśni
 • Promuj głębszy sen i poczucie spokoju dobrego samopoczucia

Zwolennicy praktyce uważają też, że regularne ćwiczenia Ashtanga zmniejsza objawy niektórych chorób przewlekłych, takich jak zaburzenia tarczycy, zapalenie stawów i zaburzenia krążenia.

Uwaga uwaga

Podobnie jak wielu pozycjach jogi, asany Asztanga są w podziale na ruchy celowych. W granicach rozsądku, każdy w każdym wieku mogą wykonać pozy, ale ten styl jogi nie wymaga praktykującego być w lepszej kondycji fizycznej. Mayo Clinic przedstawia kilka praktycznych wytycznych dla tego i innych stylów jogi.

Ponadto, ćwiczenia jogi Ashtanga generalnie nie jest wskazane, jeśli jesteś w ciąży. Podczas gdy niektóre pozycje mogą być modyfikowane w miarę postępu ciąży, praktyka podnosi temperaturę ciała do poziomu, które mogą być szkodliwe dla dziecka. Porozmawiaj ze swoim lekarzem zdrowia dotyczące innych form jogi, które są bezpieczniejsze wykonywanie dopóki dziecko przychodzi.

Ćwiczenia, DVD i Książki

Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek formie ćwiczeń, porozmawiać z lekarzem i badań w praktyce. Ponadto, to zawsze najlepiej jest najpierw wykonać dowolną ścieżkę jogi pod okiem doświadczonego nauczyciela, który będzie nie tylko uczyć o historii i teorii stylu, ale również pouczać i poprawić ważne do praktyki asan i inne właściwości fizyczne i aby uniknąć obrażeń.

Oprócz sprawdzania się w lokalnym klubie fitness lub spa, następujące środki mogą pomóc znaleźć certyfikowanych nauczycieli jogi Ashtanga i klas w Twojej okolicy:

 • Joga Ashtanga Autoryzowany Nauczyciel katalog
 • Yogafinder
 • Joga Meetup

Nikt źródło może kiedykolwiek dostarczyć kompletny, niezmienioną widok określonej metody jogi. Ale następujące książki i media elektroniczne może pomóc w dalszym badaniu Ashtanga jogi:

 • Ashtanga Yoga Collection - Prowadzeni przez Richarda Freemana, ucznia Pattabhi, ten zestaw DVD jest w ciągu czterech godzin praktyki i ma wprowadzającym ogólne praktyki i poziomy pośrednie.
 • Krótkie Formy DVD - Dla tych, którzy chcą, aby dopasować jogi w napiętych harmonogramów, instruktor David Swenson stworzył segmentów działalności w krótkim, jak 15 minut. Producenci podać ten DVD jest dla początkujących, ale także doradzić nauki praktyki w klasie, zanim spróbujesz go w domu.
 • Ashtanga Yoga: Instrukcja praktyki - także przez Yogi David Swenson, jest to kompleksowy, dobrze fotografowany książka, przeznaczony dla wszystkich poziomach zaawansowania.
 • Ashtanga Yoga Book - Wypełniony ilustracji i prostych instrukcji, jest to dobra książka dla początkujących.

Praktyka jogi jest podróż z wielu kroków. Poświęć trochę czasu, aby nie tylko uczyć twoje ciało ruchy, ale także umysł metodologii.